06.08.2019 3 minuty čtení

Disney letos zažívá pohádku jako z vlastní produkce a boří jeden filmový rekord za druhým

Studio Disney se světu chystá oznámit, že překonalo dosavadní historický rekord v ročních příjmech na jedno filmové studio... a že se mu to podařilo už v červenci.

Společnost do 28. července na premiérách svých filmů utržila 7,67 miliardy dolarů (176 miliard korun), díky čemuž překonala svůj vlastní rekord z roku 2016, kdy do studia z kin po celém světě přiteklo 7,61 miliardy dolarů.

Má to jeden háček, do konce roku ještě stále zbývá 5 měsíců a domov Mickey Mouse má na podzim a zimu v zásobníku připraveno pár dalších pecek, které mají potenciál globálního úspěchu.

#Disney je letos v návštěvnosti filmů neohroženým lídrem zejména proto, že od začátku roku vydalo doslova "all-star" sestavu blockbusterů ze svých největších a nejúspěšnějších brandů včetně marvelovského Avengers: Endgame, jež na konci července překonal Avatara (jehož duševní vlastnictví už si mimochodem Disney od Fox Corp za 70 miliard dolarů také koupil) jakožto nejvýnosnější film všech dob.

Společnost se díky #Endgame zároveň nyní chystá překonat další rekordní metu - až zveřejní své výsledky za druhý kvartál letošního roku, je velmi pravděpodobné, že to bude teprve podruhé v historii studia, kdy tříměsíční výnosy překonají metu 1 miliardy dolarů (poprvé se tak stalo v 1. kvartálu 2016, kdy Disney těžil z prvního dílu nové trilogie Star Wars: The Force Awakens).

Jen v letošním roce už má Disney za pasem hned tři filmy, kterým se na celosvětových tržbách podařilo vydělat více než 1 miliardu dolarů: Avengers: Endgame, Captain Marvel a Aladdin. A brzy by jich mohlo být pět, protože jak Toy Story 4 (které tento týden dorazí do tuzemských kin), tak Lví král již na globálních příjmech překonali hranici 900 milionů dolarů.

Spanilá jízda Disney bude nerušeně pokračovat až do konce roku

Studio rovněž okupuje prvních 5 příček v žebříčku nejvýdělečnějších filmů letošního roku na území USA. "Globální dominance Disney je reflexí toho, co se stane, když pod jednu střechu dostanete jedny z největších filmových značek," popsal situaci pro CNN jeden mediální analytik, který dodal: "Nemluvě o marketingové mašinérii, které se daří konstantně měsíc co měsíc pumpovat tento obsah do myslí všech potenciálních návštěvníků kin na celém světě".

Skvělé výsledky si samozřejmě velmi užívají i akcie Walt Disney Co., které po úspěchu Endgame vyrostly na nová maxima, 29. července uzavřely na rekordních 146,39 dolarech za akcii a lze předpokládat, že po zveřejnění výsledků hospodaření za 2. kvartál je minimálně otestují, ne-li překonají.

Dominantní pozice Disney by se mohla ještě řádově navýšit v druhé polovině letošního roku, kdy má studio rovněž připravenou sestavu filmů, jež nepochybně vzbudí celosvětovou pozornost. V říjnu do kin dorazí pokračování hrané pohádky Zloba s podtitulem Královna všeho zlého, v listopadu další masivně populární pohádka Frozen 2 a v prosinci definitivní ukončení ságy Skywalkerů i další vesmírné trilogie pod názvem Star Wars: The Rise of Skywalker.

Z pohledu konkurence se do konce roku Disney zřejmě nemá příliš čeho obávat a společnost by měla ve svém neohroženém tažení plném boření historických filmových rekordů minimálně do 31. prosince nerušeně pokračovat.

#aktuality #byznys #filmy #akcie

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
6 minut
4 minuty
5 minut
8 minut
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty
8 minut
5 minut
Doporučené příspěvky
6 minut
4 minuty
5 minut
8 minut
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty
8 minut
5 minut