23.07.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 23.07.2020: Tesla čaruje, 350 Kč denně pro dohodáře a chystejte opět roušky

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno všem, tak co říkáte na tu Teslu? Jak jsem si už včera tady tipl, bylo podle mě téměř jisté, že Musk se pokusí na papíře dostat do zisku za každou cenu. Snižování nákladů, vyškrábávání všech potenciálních příjmů a veškerý dostupný účetní arzenál. Historie se neptá a vstupenka do indexu S&P 500 se prostě neodmítá. Dneska k tomu ještě určitě dám něco dohromady ;-). Úspěšný den všem přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

BioNTech +13.72 % (104.17 USD)
BioNTech společně s partnerem Pfizer uzavřeli s americkou vládou smlouvu na dodání 100 milionů dávek vakcíny proti COVID-19, za něž dostanou 1,95 miliardy dolarů.

Snap -6.22 % (23.20 USD)
Snapchat včera zklamal investory svými Q2 výsledky. Kromě kvartální ztráty ve výši 326 milionů dolarů zpomalil i růst aktivních uživatelů této sociální sítě. Žádná sláva.

-----

Burza

Byť všechny tři hlavní akciové indexy Wall Street nakonec uzavřely v černých, během dne to vůbec nebylo jisté. COVID-19 situace v USA není nejvalnější a vyjednávání o dalších stimulech ve Washingtonu drhnou. Druhý den v řadě klesala i Pražská burza.

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Bude to ekonomicky hodně hrbolatá jízda. I když vezmeme v potaz nejlepší možný scénář, kdy bude virus zcela vymýcen nebo výrazně efektivněji kontrolován, myslím, že nás dlouhodobě čeká velmi velmi vysoká nezaměstnanost.“

Výkonný ředitel Goldmanu David Solomon včera během online eventu v newyorském Ekonomickém klubu prohlásil, že cesta zpět ke zdravé ekonomice je lemována překážkami. Varoval i před vyprcháním současných lichých náznaků zotavení ekonomiky.

-----

Číslo dne

350 Kč

Senát odsouhlasil finanční kompenzaci za nouzový stav pro osoby pracující na DPP a DPČ. Ty budou moci za období od 12.3. až 8.6. žádat o 350 Kč denně neboli celkem až o 31 150 Kč. Vyplácení stejně jako v případě OSVČ a s.r.o. obstará Finanční správa.

-----

Bleskově

 Konec posmívání se Moravskoslezskému kraji je na spadnutí. Ministr zdravotnictví Vojtěch včera po jednání s premiérem oznámil, že zváží zavedení celostátních opatření proti šíření epidemie. Oprašte roušky a dezinfekce, začíná druhé dějství.

▶ Britský tisk včera informoval o tom, že země si letos nestihne vyjednat smysluplnou obchodní dohodu ani s Evropskou unií, ani s USA. Jednání s Američany zbrzdil covid-19, Brusel zase aktuálně Britové příliš nemusí. "Divoký" brexit incoming?

▶ Obchodní platforma Robinhood, jež se v posledních měsících kromě rapidního růstu nových účtů potýká i s negativním PR v podobě sebevraždy jednoho ze svých uživatelů, pozastavila své plány expandovat mimo USA. Nejdříve chtějí uklidit nepořádek doma.

▶ Bolehlav jménem 737 Max dál v noci ze spaní budí manažery Boeingu. Plánované brzké obnovení aktivního provozu tohoto modelu bylo opět zrušeno. Nejdříve se tak Maxy do vzduchu opět podívají až v říjnu, případně až příští rok. To by vážně chtělo přejmenovat.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty