Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
07.07.2020 6 minut čtení

Kde hledat nový Amazon nebo Apple? 3 riskantnější akcie pro trpělivé investory

Závody v investorském světě povětšinou vyhrává pomalý a stabilní investiční přístup, pokud se ale nebojíte rizika a hledáte maximální zisk, tyto akcie by mohly být trefou do černého.

Riziko je konstantní součástí investorské hry. Obecně malé riziko považujeme za dobré a naopak. Vyšší riziko však může časem přinést opravdové příležitosti ke zbohatnutí.

Mnoho z dnes nejoblíbenějších a nejvíce obchodovaných společností, bylo v minulosti také rizikovou sázkou na nejistou kartu. Přitom právě rizikové investice přináší maximální zisky. Podívejte se, za jakou částku se nyní obchodují akcie #Amazon, v roce 2001 se obchodovaly za 5,5 dolaru. Podobně pak #Apple před návratem Steva Jobse v 90. letech nebo #Starbucks, který se stal v roce 2008 obětí vlastního úspěchu a skomíral. Momentálně však vidíme bouřlivý růst této franšízy.  

Každý, kdo se těchto společností držel i během jejich problémů, bude dnes pravděpodobně velmi bohatý. Pomalý a stabilní přístup vyhrává závod o silné portfolio, jednotlivé riskantní investice s notnou dávkou trpělivosti se však mohou velmi vyplatit. Levný Apple nebo Amazon už je dávno minulostí, zde jsou však 3 příležitosti, které byste mohli zvážit, pokud vám nevadí riziko.

1. Virgin Galactic

Žádnou investici do společnosti Virgin Galactic nelze v současné době kvalifikovat podobně jako koupi Netflixu nebo Apple. Společnost založená Richardem Bransonem zatím nemá funkční produkt, takže jakákoliv investice představuje vklad peněz do potenciálu společnosti – není to ale právě o tom? Stačí se podívat na akcie Tesly.

Virgin Galactic má zatím problém se ziskovostí navzdory zvyšování výnosů prostřednictvím inženýrských služeb, v prvním čtvrtletí letošního roku byla ve ztrátě přibližně 60 milionů dolarů. Zprávy o spolupráci Virgin Galactic s NASA v oblasti kosmického cestování, však zní více než slibně. Ukazují, že by obě společnosti měly vytvořit silnou spolupráci v oblasti vesmírného cestovního ruchu. Trpělivý investor tak může považovat riziko při investování do této společnosti za minimální, například v porovnání s cestou na ISS.

Zájem o produkt je vysoký, letenky na svůj první vesmírný let si už koupili Leonardo DiCaprio nebo Justin Bieber. Jedinou otázkou tak je, kdy se tak skutečně stane, protože odhady Virgin Galactic se za posledních 10 let neustále zpožďují. S odhady, které očekávají, že odvětví kosmického cestovního ruchu v příštím desetiletí dosáhne hodnoty kolem 800 miliard dolarů, se však zdá být potenciál společnosti velmi vysoko.

Cena akcií #VirginGalactic v posledních 5 letech.

Zdroj: finance.yahoo.com

2. Aurora Cannabis

Aurora Cannabis možná neosloví potenciálního investora jako zvláště perspektivní společnost v extra silném sektoru, díky současnému ocenění představuje významnou příležitost. Přestože se o marihuanovém trhu mluvilo, jako o obrovské příležitosti dva roky zpátky, od té doby zaznamenaly akcie poměrně výrazný sešup.

Na začátku roku 2020 se tržní kapitalizace Aurora Cannabis snížila ze 13 miliard dolarů na pouhé 3 miliardy a do začátku července došlo k dalšímu poklesu o 50 % na 2 miliardy. Společnost však právě zveřejnila lepší než očekávané příjmy, přičemž její tržby vzrostly meziročně o 18 %. K tomuto vzestupu určitě pomohla výroba nového populárního produktu.

Poté co musela zaplatit Aurora Cannabis nákladné výdaje za hloupé chyby týkající se povolení prodejů v Německu, se nyní chystá pokračovat v růstu mezinárodního prodeje a zároveň snižování provozních nákladů. Společnost si klade za cíl dosáhnout zisku nejpozději v prvním čtvrtletí roku 2021. V současnosti se tak možná nacházíme v ideální chvíli, jak nakoupit akcie Aurora Cannabis s výraznou slevou. I přes vysoké riziko je potenciální zisk investice obrovský.

Cena akcií #AuroraCannabis posledních 5 letech.

Zdroj: finance.yahoo.com

3. iRobot

IRobot soutěží na velmi konkurenčním trhu robotických vysavačů s dominantními hráči jako jsou Dyson, Riccar a všestranný SharkNinja. IRobot se však zaměřuje na úzkou tržní niku s trhem vysavačů, které mohou zároveň sloužit jako zařízení, které zabaví vaši kočku.

Navzdory tomu, že od svého založení prodal přes 30 milionů kusu výrobků, se iRobot potýkal v loňském roce s obtížemi, kdy ho donutil zvýšený konkurenční tlak snížit své ceny. Zvýšené tarify na čínské produkty dovážené z Číny do USA pak ukrojily další část z jeho zisků. Segment robotických vysavačů se však začíná těšit velké oblibě. Akcie iRobot nastoupili na vzestupný trend a od poloviny března vzrostly o přibližně 140 %.

Tržby iRobot se postupně zvyšují, což by mohlo potvrzovat nový trend směřující více pozornosti spotřebitelů k těmto produktům. Uživatelé mají díky používání robotických vysavačů více volného času, který mohou trávit svými koníčky nebo s rodinou – aktivity, které se díky COVID-19 dostaly do popředí zájmu populace. Máte-li tak vyhrazenou část svého investičního kapitálu na rizikovější investice, díky přítomnosti na atraktivním trhu a poměrně nízké ceně, může být iRobot opět trefou, která vám s trpělivostí může během let přinést značný výnos.

Cena akcií #iRobot v posledních 5 letech.

Zdroj: finance.yahoo.com

 

Nezaujali vás výše zmíněné akcie?

Můžete si přečíst i o dalších investičních tipech:

 

Nebo se dovědět více o investičních strategiích:

#akcie #investicnitipy #investovani #investice #návod 

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
6 minut
6 minut
5 minut
5 minut
3 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
7 minut
5 minut
7 minut