Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 17 294.

Zaregistrovat se

28.06.2020 4 minuty čtení

Tři akcie, které by nekoupil jenom blázen

Pojďme se podívat na 3 akcie, které by jistě v dnešní době koupila investorská legenda Peter Lynch, jenž dokázal svůj fond přivést za dobu 13 let k průměrnému ročnímu zhodnocení 29 %!

Zdroj: fidelity.com

Peter Lynch se proslavil v 80. letech jako manažer fondu Fidelity Magellan. Portfolio řídil od roku 1977 do roku 1990. Během tohoto období zajišťoval podílníkům fondu obrovské zisky. Jeho roční výnos 29 % představoval téměř trojnásobek výkonu indexu S&P 500. Za 13 let tak vzrostla původní investice 1 000 dolarů na 28 000 dolarů.

Legendární investor sdílel svou moudrost prostřednictvím psaní knih. Nejznámější jsou dvě – One Up on Wall Street a Beating the Street, které vám napoví leccos o jeho investiční strategii. Pilíře jeho investiční strategie představuje investování do známých oborů, hledání společností, které mají konkurenční výhodu a společnosti se silnou rozvahou.

S těmito pevnými principy na mysli se můžeme podívat na 3 americké akcie, které z vás mohou vytvořit boháče. Uvidíte, Peter Lynch by o jejich koupi minimálně uvažoval.

1. Walmart

Podnikání Walmartu je snadno pochopitelné. Jeho dlouhodobou filozofií je kontrolování nákladů a předávání těchto úspor zákazníkům prostřednictvím nízkých cen. Mnoho společností hovoří o snižování nákladů a úspoře peněz zákazníků, u Walmartu se tak skutečně děje. Jedná se o součást firemní kultury už od prvního otevřeného diskontního obchodu před 60 lety. Prostým faktem je, že Walmart skutečně stlačuje náklady a udržuje své ceny na nejnižší možné úrovni.

I přes úder pandemie se podařilo zlepšit jeho fiskální výsledky za první čtvrtletí 2020 (končící 30. dubna 2020), kdy tržby Walmartu vzrostly meziročně o 10 %. Nízké ceny u řady produktů vždy rezonují mezi zákazníky a v průběhu recese jsou ještě přitažlivější.  

Pokud jde o rozvahu Walmartu, nemusíte mít žádné obavy. Dluh 53 miliard dolarů představuje pouhých 44 % celkového kapitálu.

Cena Akcií #Walmart za posledních 12 měsíců

Zdroj: finance.yahoo.com

2. Costco

Velkoobchod Costco účtuje svým klientům roční poplatek za možnost nákupu ve svých obchodech. Navíc jim poskytuje celou řadu kvalitního zboží za nízké ceny. To je samozřejmě atraktivní kombinace. Není tak divu, že u něj dochází k častému obnovování členství. Ve čtvrtletí končícím 10. května činila míra obnovy členství v USA 91 % a celosvětově pak 88 %.

Kromě toho se však do rodiny Costco přidávají i noví členové, společnosti tak neustále roste provozní zisk. Rovněž její rozvaha je ve velmi dobré kondici, když společnost dluží 9,1 miliardy dolarů. To představuje 35 % celkového kapitálu společnosti.

Cena Akcií #Costco za posledních 12 měsíců

Zdroj: finance.yahoo.com

3. Nike

Nike je respektovanou značkou prodávající sportovní obuv a oděvy. COVID-19 způsobil rozsáhlé uzavírání jeho vlastních obchodů i dalších maloobchodních prodejen, které držely tržby Nike nad vodou. Současná situace tak samozřejmě udeřila i na hospodářské výsledky Nike, pravděpodobně však pouze dočasně.

Díky celosvětové známosti značky generuje Nike zhruba 60 % svých příjmů mimo USA. Tato velikost a mezinárodní rozšíření mu dává dvě výhody oproti konkurenci. V rámci marketingu je složité držet s Nike krok, zejména díky podpoře nejzajímavějších jmen sportovního světa. Ze sponzoringu významných sportovních akcí získává podporu pro své produkty a těží výrazné zisky z prodejů.

Kombinace historie Nike a neustálých inovací umožňují Nike se neustále posouvat dopředu. V současnosti výrobce sportovního oblečení a obuvi bouřlivě rozvíjí svůj digitální prodejní kanál a vytváří svým zákazníkům další cestu k nákupu zboží značky Nike. Dluh sportovní značky pak tvoří pouhých 28 % celkového kapitálu společnosti.

Cena Akcií #Nike za posledních 12 měsíců

Zdroj: finance.yahoo.com

 

Všechny tři americké společnosti by mohly vyjít z korona krize ještě silnější než doposud. V případě prvních dvou dokonce došlo k mírnému růstu tržeb. Nike pak objevil potenciál online prodeje, který mu dává obrovský prostor pro budoucí růst. Ve spojení s nízkou zadlužeností, představují všechny tři společnosti akcie, na které se stojí zaměřit více.

#akcie #jakinvestovat #investovani #investice #návod #americkeakcie #usstockmarket

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • S Walmartem absolutní souhlas, ten jede neskutečně ok_hand

    0
    • pokud někdo neočekává od investování, že zbohatne přes noc, pak je může být Walmart i díky vyplácení dividend super volba slight_smile

      0
Doporučené příspěvky