15.06.2020 5 minut čtení

3 otázky, které by si měl každý položit, než začne podnikat

Občas to napadne každého z nás. Co kdybych se vykašlal na zaměstnání a vrhnul se do víru podnikání. Představa vlastního podniku je lákavá. Pokud si nedokážete odpovědět na následující tři otázky, možná byste raději měli zůstat zaměstnaní.

Pravda může být docela děsivá, pokud ale chcete vybudovat úspěšný podnik a žít spokojený plnohodnotný život, musíte být sami k sobě upřímní.

Kdokoliv se chce vydat na misi za změnou svého života a stát se podnikatelem si musí opravdu ujasnit, co chce a co je ochotný obětovat ve jménu svých cílů. Dozajista vás bude čekat zodpovězení několika opravdu těžkých otázek. Všechny mohou zcela redefinovat vaše podnikání a budoucí směřování. Zde jsou pravděpodobně 3 nejdůležitější, které byste si měli položit právě teď. Máte-li v plánu vzít v zaměstnání do zaječích měli byste na tyto otázky odpovědět upřímně, jenom tak se posunete kupředu k cíli.

1. Jak by měla vypadat firma, které byste chtěli věnovat veškerý svůj čas?

Lidé jezdí na dovolenou, aby unikli vlastnímu stereotypnímu životu. Co kdybyste ale měli život, kdy byste si nechtěli vzít nikdy dovolenou? Zvažte, jak by takový život měl vypadat a pak jej začněte budovat.

Než začnete skutečně budovat firmu, ujistěte se, že děláte to pravé.

Tato otázka vás donutí objasnit, co je pro vás skutečně důležité. Jistě, chcete vlastnit prosperující společnost, pokud ale nebude vaší denní náplní činnost, která vás baví, nebude vaše podnikání dlouhodobě udržitelné. Než začnete skutečně budovat firmu, ujistěte se, že děláte to pravé. Něco, čeho nebudete chtít nikdy nechat. Nebudete si moci dovolit jako v klasickém zaměstnání v pátek vše zatáhnout, zapomenout a nechat veškeré starosti v kanceláři.

2. Jak vypadá osoba, která má vše, co chcete?

Určitě máte nějakou budoucí představu o sobě samém. Pokud se chcete stát úspěšným „mogulem“, nezbývá vám nic jiného než se inspirovat od úspěšných podnikatelů. Začnete-li chodit do kanceláře v pomačkané košili s lhostejným pohledem, určitě se z vás generální ředitel nestane. Je třeba začít napodobovat vaše vzory. Začněte konečně hrát roli, kterou se chcete stát, nikoliv roli, ve které se nyní nacházíte.

Podívejte se na osoby, které vás nejvíce inspirují a naučte se o nich co možná nejvíce. Čemu může tato osoba připisovat svůj úspěch? Zkoumejte a ptejte se sami sebe jaké dovednosti je k úspěchu dovedly a jaké typy podniků provozují. Dívejte se úplně na vše. Důležité je nejen to, jak vaši mentoři vybudovali své značky, ale i takové maličkosti týkající se jejich stravy. Pouštějte si jejich veřejná vystoupení a zkoumejte, jak investují. Nesmíte úplně zapomenout na to, kým jste, pamatujte ale, že na každém detailu záleží.

Podívejte se na osoby, které vás nejvíce inspirují a naučte se o nich co možná nejvíce.

Když si položíte tuto otázku a skutečně najdete své vzory, okamžitě zjistíte, jak blízko nebo daleko jste od cíle – stát se člověkem, jakým chcete být. Je tento cíl reálný?

3. Budete pracovat na maximum, i když byste nemuseli?

Otázka, která možná může překvapit, neboť nám odpověď přijde samozřejmá. Jedná se však o typ otázky, na kterou má většina lidí problém čestně odpovědět. Když začnete nad odpovědí přemýšlet, tak musíte někde v hloubi duše nalézt upřímnou a kladnou odpověď. Nelžete si do kapsy.

Určitě je lákavé pustit se do podnikání, ale nikdo nechce spadnout do průměru, čemuž se vyhnete pouze pokud budete svému podnikání dávat absolutně vše. Tato otázka by vás měla inspirovat a působit jako připomínka toho, čemu chcete utéct, proč děláte to, co děláte, kým se chcete stát nebo co chcete dokázat.

Udělejte si čas a upřímně odpovězte na tyto otázky

Dlouhodobé budování podnikání není pro slabé duše. Musíte opravdu chtít. Musíte snít o tom, že se v průběhu cesty stanete nejlepší verzí sebe sama a vytrvale se o to snažit.

Slovo závěrem:

Pokud se bojíte odpovědět na výše zmíněné otázky, schováváte se před pravdou. Zapomeňte na nějakou propagaci značky, byznys plán a raději si udělejte čas a upřímně si odpovězte na tyto otázky. Je jisté, že pravda se jednou ukáže. Určitě je lepší čelit pravdě teď na začátku, namísto toho abyste si stavěli vzdušné zámky.

Pokud jste si dokázali na všechny 3 otázky odpovědět a hledáte místo, kde se dozvíte nedocenitelné know-how, určitě začněte sledovat Poradnu pro podnikatele a živnostníky.

#podnikani #podnikatel #byznys #howto #knowhow

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.