Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
02.06.2020 7 minut čtení

V čem je komplexní telefonní řešení zákaznické podpory lepší než mobil?

Přiznám se vám zcela bez mučení. Mobil je náš největší konkurent. Je všudy přítomný. Každá firma ho má. Každý zaměstnanec ho má. Jednu dobu i já měla dokonce tři mobily

Jeden osobní, druhý firemní pro standardní pracovní věci a třetí také firemní pro reklamní HR kampaně na billboardech na D1 na Říčansku. Bylo to něco, chodit se třemi mobily po světě.

Řekla jsem si, že když se jedná o našeho největšího konkurenta, měla bych ho detailně zanalyzovat. Zaměřila jsem se tentokráte na ty oblasti, v čem mobil dobrý není.

1. VYBITÍ. Jak dlouho vydrží baterka vám? Mě maximálně den a půl. Když dnes zapomenu nabít přes noc, zítra večer už nevolám.

2. MULTIFUNKČNÍ NÁSTROJ. E-mail, messenger, whats´up, viber, duolingo, mapy, překladač, facebook, LinkedIN. Dá se z mobilu vlastně ještě jenom volat?

3. DOVOLÁ SE MI JEDEN ČLOVĚK. Volám si s babičkou třeba hodinu, v koroně žádný problém. Nicméně, co když mi v ten daný moment volá klient?

4. DOSTUPNOST. Jsem dostupná 24/7, 7 dní v týdnu. Pro mého zaměstnavatele rozhodně cool. Platí mě za 8hod. práce a já jsem na příjmu 24. Tomu říkám deal. Co když se chci ale doma po práci věnovat rodině? Co když mám po práci trénink? Pořád mobil zvedám?

5. MODRÉ SVĚTLO. Po tréninku se podívám na všechna zmeškaná volání a obvolám je. Ještě před spaním zkontroluji došlé mejly, ať toho zítra v práci nemám moc. A pak neusnu.

6. JEDEN MOBIL PRO RODINU I PRO PRÁCI. Je již díky bohu pryč doba, kdy jsme nosili více jak jeden mobil. Mobily se dělají se dvěma sim kartami. Nicméně, když si beru s sebou jenom jeden mobil, znamená to, že jsem dostupná i o víkendu a o dovolené pro práci. Pecka.

7. TOBĚ SE DOVOLAT. Tak začíná telefonát vždy moje maminka. Ať mi volá, kdy mi volá, já stále telefonuji s někým jiným.

8. VÍKENDY BEZ MOBILU. Jde to? Mám kamaráda, který si o víkendu záměrně mobil vypíná a nepřijímá žádné hovory. Ani ty pracovní ani ty soukromé. Prý odpočívá od mobilního smogu.

9. NOVÝ MOBIL KAŽDÉ DVA ROKY. Výrobci by byly tedy raději, abych si nový mobil kupovala každý půl rok. Mám pár takových známých. Nicméně mám vyzkoušeno, že vždy po dvou letech mobil tak nějak přestane fungovat. Buď má malou operační paměť nebo zastaralou verzi, která se nedá inovovat. Že by *urvítko?

10. APPLE VERSUS ANDROID. Všimli jste si, že existují dva typy lidí? Ti, co mají od Applu vše, co trh nabízí. A ti druzí, kteří nemohou applistům přijít na jméno?

---------------------------------

A proč jsem si takovou analýzu vlastně dělala? Mobil může být naším konkurentem, nicméně my na to šli od lesa. Mobil jsme zapojili, jako důležitou část našeho systému. 

Bez mobilu komplexní telefonní systém také umíme. Nicméně uživatelé se naučili si vše zjednodušovat a je pro ně mnohem snazší brát s sebou svůj vlastní mobil a na něm se věnovat příchozím hovorům od klientů.

 Jaké jsou tedy výhody komplexního telefonního systému?

1. NEVYBIJE SE. Když se mi vybije mobil. Nemohu hovory přijmout. Logické. Nicméně kolega vybitý mobil nemá. Ten hovory na naší zákaznické lince brát může.

2. MULTIFUNKČNÍ NÁSTROJ.

a) MÁTE PO PRACOVNÍ DOBĚ? Volající uslyší hlasového robota: „Momentálně máme po pracovní době, zanechte vzkaz a my vám zítra zavoláme, až přijdeme zase do práce.“

b) JE SVÁTEK? Volající slyší hlasový automat: „Dobrý den, naše kancelář je v době vánočních svátků zavřená. Přejeme vám úspěšné Vánoce, a těšíme se na vás zase v lednu. Naše kancelář otevírá hned druhého ledna.“

c) „VŠICHNI OPERÁTOŘI HOVOŘÍ“? Slýchávali jste na zákaznických linkách. Jak otřesné, že? Takové až skoro urážející, jako by si nevážili nás jako zákazníků. My voláme a my také očekáváme, že budeme s někým mluvit. Nechceme slyšet, že všichni naši operátoři hovoří. Jsou to přeci naše peníze, které u nich utrácíme. Co kdyby volající slyšel: „Dobrý den, momentálně se vám nemůžeme věnovat, zmáčkněte jedničku a my vám zavoláme zpět.“

d) HLASOVÝ ROBOT. Všechny hlásky se nahrávají pomocí hlasového robota. Vy, jako zákazník si můžete zvolit, jestli hlasový robot bude mluvit žena nebo muž. Nebo by se vám líbilo, aby hlasový robot měl váš hlas? I to umíme.

e) BÝT STÁLE VE SPOJENÍ S NAŠIMI ZÁKAZNÍKY I BEZ MOBILU? To, že jsou vaši zaměstnanci na dovolené nebo jsou nemocní, přeci neznamená, že se k vám do firmy nikdo nedovolá. Hovor zvedne ten kolega, který se může hovoru věnovat.

f) ČAS NA RODINU. Není nic horšího, než když dáváte rodině na stůl nedělní oběd a volá klient. Myslím, že tak krásnou rodinou atmosféru dokáže mobil zkazit nejrychleji.

3. DO FIRMY SE DOVOLÁ VÍCE JAK JEDEN ČLOVĚK. Voláte hodinu s babičkou. Nicméně když volá klient, tak další hovory od zákazníků do firmy proudí dál, nebyl ucpaný kohoutek jedním hovorem.

4. DOSTUPNOST. Vaše zákaznická linka je dostupná 24/7, 7 dní v týdnu. Avšak to neznamená, že když je linka dostupná, že ji musí obsluhovat všichni vaši zaměstnanci. Je přeci víkend, svátky, dovolená.

5. MODRÉ SVĚTLO. Telefon můžete v klidu nechat přes noc v nabíječce na kuchyňské lince. Na zmeškané hovory budete odpovídat, až přijdete do práce. Neunikne vám ani jedno číslo. A vy usnete.

6. JEDEN MOBIL PRO RODINU I FIRMU. Jsem doma, mám svůj vlastní mobil. Jsem v práci. Mám svůj vlastní mobil. A na něj a z něj mohu firemně telefonovat. Ne přes své mobilní telefonní číslo, ale přes firemní linku. Softwarový klient je boží.

7. KLIENT SE VŽDY DOVOLÁ. To je naše neoficiální motto. Ať je půlnoc nebo pracovní doba. Klient vždy slyší známý hlas, který ho navede tam, kam potřebuje.

8. VÍKENDY BEZ PRACOVNÍCH TELEFONÁTŮ. Nemáte pohotovost? Hovory se k vám ani nedostanou. Konečně budete mít prostor na dlouhé hovory s babičkou.

9. NOVÝ MOBIL KAŽDÉ DVA ROKY. Komplexní telefonní systém napořád. Zvětšila se vaše firma? Přidáme telefonní čísla do telefonního systému. Došlo ke spojení několika oddělení v jedno. Odebereme telefonní čísla z telefonního systému.

10. APPLE VERSUS ANDROID. Ať máte jakýkoliv operační systém na vašem mobilu, telefonnímu systému je to zcela jedno. Telefonní systém má hlavní funkci. Aby se každý do vaší firmy dovolal.

#podnikani #komunikace #mobil #telefon #pevnalinka #dostupnost #organizace

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • „Po tréninku se podívám na všechna zmeškaná volání a obvolám je. Ještě před spaním zkontroluji došlé mejly, ať toho zítra v práci nemám moc. A pak neusnu.“ Tohle je až příliš trefné. smile

  0
  • @Natálie Schejbalová, děkuji za váš komentář. Pár nocí, možná let jsem neprospala, právě kvůli e-mailům a hovorům.

   Článek není teoretický, ale ryze z vlastní zkušenosti. .)

   1