20.05.2020 7 minut čtení

Světový unikát: Češi pořádají virtuální byznysovou konferenci plnou hvězd, na které se obejdete i bez VR brýlí

Budoucnost díky koronaviru už jen neklepe, ale přímo buší na dveře. A Češi u toho minimálně z pohledu digitalizace byznysových eventů rozhodně budou. Vždyť svou první revoluční stopu v této oblasti uskutečníme už za pár dní!

Tak proč u toho nebýt? Zvlášť když čtenáři Warengo mohou nyní na vstupném ušetřit 25 % z ceny (slevový kód najdete níže).

"Věřím, že svět eventů se po letošním jaru a létu kompletně změní. Lokální akce se stanou glokálními. Začnou se propojovat pomocí technologií, jako jsou hologramy a virtuální místnosti."

Takhle popsal své rozhodnutí vydat se cestou virtuálních konferencí Jan Kříž, jež společně s Tomášem Cironisem už za pár dní pořádají startupovou konferenci WeAreSummit.

Ona to vlastně původně měla být tradiční offline konference SWCSummit, ale pak si koronavirus usmyslel, že by to chtělo nějakou změnu. A tak oba ostřílené pořadatele eventů postavil před novou výzvu - jak naši konferenci dostat do online formátu, ale zároveň zajistit, že bude stále stejně zajímavá a plná interakcí?

Logickou a nejjednodušší cestou by bylo celou věc tak, jak byla, prostě jen přesunout na internet a nějakým způsobem ji streamovat. Jenže kouzlo startupových konferencí je v tom, že umožňují unikátní šanci potkat zajímavé lidi, sdílet s nimi své know-how a navazovat případné spolupráce.

Proto budete v rámci konference WeAreSummit mít možnost vyrazit z pohodlí svého domova na setkání ve virtuální realitě, kde nebudete zdaleka jen pouhým nečinným divákem. A lze bez nadsázky říct, že tahle česká událost bude velmi pravděpodobně první svého druhu na světě.

Moje první obava po seznámení se s tímto konceptem byla jasná - a sakra, nebude účast podmíněna tím, že musím mít nějaké VR vybavení? 

Stránky pořadatelů mne však ihned vyvedly z omylu - žádné VR brýle ani nic podobného nepotřebuji. Stačí prý jen internetové připojení, prohlížeč a sluchátka s mikrofonem. A co víc, mohu si základní online rozhraní, v němž bude konference probíhat, kdykoliv zdarma otestovat.

Pokud jste někdy hráli nějakou first-person hru, budete tady jako doma.

Můžete si vybrat z řady již existujících avatarů. Účastníci konference si navíc budou moci nahrát své vlastní avatary. Cool!

Testovací oblast obsahuje část nějakého malého přímořského městečka, kde je už na příchod účastníků konference vše připraveno.

Po dvou měsících v karanténě ideální místo na networking. Ovládání je snadné, pohybovat se všemi směry můžete skrz WSAD, rotovat okolo lze pomocí kláves QE nebo myší

Poutače na speakery, kteří na konferenci vystoupí

Nebyl jsem jediný, kdo zrovna dorazil na prohlídku

Kromě chatu či mikrofonu můžete ke komunikaci používat samozřejmě i emotikony

Hromada dalších možností

Ale co mne zaujalo ještě víc - V horní části obrazovky máte možnost sdílet svou obrazovku, pořídit snímek nebo si mutnout mikrofon.

Vaši pozornost však neměl uniknout zejména prostřední obrázek kouzelnické hůlky. 

 

Tady se totiž otevírají zcela nové možnosti!

 

Přímo do prostoru konference si totiž můžete na pomoc přivolat nejen různorodé předměty, obrázky, fotky či videa, ale můžete si vytvořit svou vlastní místnost s prostředím dle vašeho gusta.

Je libo pozvat své partnery na horskou louku? Nebo na malý člun uprostřed jezera? A co třeba prohodit pár slov před nějakou tou historickou památkou, ve vlaku, nebo rovnou ve vesmíru?

Já jsem zůstal věrný klasice a vytvořil obyčejnou konferenční místnost. Předpokládám, že sem budete moci vyrazit na soukromá setkání za zavřenými dveřmi, pokud začne být na promenádě u moře příliš rušno :).

 

A až v ní mi došlo, že napravo od oné funkce Create je i možnost vzít do ruky fix a začít psát - třeba na tu tabuli v místnosti. Majitelé elektronických per budou na takové tabuli asi moci psát úplně stejně jako na tu reálnou. Já jsem si musel vystačit jen s myší, a tak jsem se nakonec spokojil s poměrně jednodušší "message"...

 

Musím říct, že návštěva virtuálních prostor konference a prozkoumání všech možností, které budou účastníci mít, mě velmi zaujala. Nejen tím, co tady reálně už nyní je k dispozici, ale především tím, co by tady za rok/dva všechno mohlo být.

Myslím si, že WeAreSummit má zaděláno na zatraceně zajímavý event, kde se lidé budou seznamovat a komunikovat jedna báseň už jen díky tomu, že budou nadšeni ze všeho, co se okolo nich děje a budou mít chuť být součástí této změny.

Před časem jsem tady psal o velmi působivém online koncertu rappera Travise Scotta ve hře Fortnite, který nám ukázal, jak by mohla vypadat nová budoucí odnož lidské zábavy.

Tady podle mě před sebou máme pro změnu budoucnost nejen byznysových setkání, ale i prezentací pro potenciální investory, partnery či klienty. Ono totiž prostě a jednoduše bude snazší někoho vzít do virtuální reality a produkt mu tam do posledního detailu a ze všech stran ukázat, než se mu ho složitě rukama a nohama snažit popsat pomocí prezentace a renderů.

Než aby Elon Musk jen ukazoval rendery toho, jak by mohlo vypadat první lidské osídlení na Marsu, vezme tam hádám potenciální investory rovnou ve virtuální realitě a vše jim osobně ukáže, aby získal financování na stavbu fyzických prototypů tady na Zemi.

Bude to působivější a mnohem efektivnější. Lidské bytosti jsou hračičkové, na audiovizuální podněty dají a udělat na někoho dojem v chytře naaranžované virtuální realitě bude rozhodně mnohem snazší, než stejného efektu dosáhnout s perem před tabulí.

Takže ano, tohle bude nepochybně budoucí směr, kterým se svět byznysu stejně jako řada jiných oblastí lidské činnosti dříve či později vydá. A ti, kteří budou stát u jeho zrodu a využijí všech nových příležitostí, jež s sebou přinese, získají jako vždy před ostatními velkou konkurenční výhodu a technologický náskok.

Ušetřete 25 % na vstupném!

Na závěr ještě jedna podstatná informace - lístky na tuto první virtuální konferenci svého druhu jsou prodávány rovněž revolučním způsobem. Prvních 50 bylo rozdáno zdarma a od té chvíle cena stoupá s každými 10 prodanými kusy vstupenek. V době psaní tohoto textu je cena na 449 korunách.

Za ty nedostanete jen přístup na oba dny konference a vystoupení všech speakerů. Virtuální svět WeAreSummit totiž zůstane otevřený i po skončení konference a majitelé lístků do něj budou mít na celý rok kdykoliv přístup zdarma.

A teď to nejlepší - pokud při nákupu lístku do kolonky "Discount code" zadáte heslo "WARENGO25", obdržíte na lístek slevu 25 %! Za mě není na co čekat, seznam speakerů vypadá skvěle a u tohohle zrození nového světa byznysových setkání prostě chcete být.

#podnikani #wearesummit #konference #virtualnirealita #digitalizace #startupy #networking #event 

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.