07.05.2020 2 minuty čtení

Provozní slepota v nouzovém stavu...

Každá firma se s ní setká. Je to přirozené a pro efektivní chod firmy je třeba si to nejen přiznat, ale také s tím něco dělat.

Firmy, které to bagatelizují a neřeší, se dříve či později začnou točit v bludném kruhu opakujících se chyb, snižující se produktivity, zvyšující se fluktuace ap. Snazší je to pro ty, co mají správně vytvořenou vizi a jasně definované hodnoty. Revize toho, proč, jak a co děláte se totiž o tyto aspekty může opřít. 

Znám firmy, kde si obsah své vize i hodnot stále připomínají, mají ho denně na očích a s provozní slepotou pracují de facto preventivně. Stejně tak si uvědomují potřebu vnějšího pohledu od nezaujatého člověka a mají spočítáno, že se jim to rozhodně vyplácí. Počet takových firem naštěstí stále roste...

S uvědoměním provozní slepoty by měla pomoci i současná "doba roušková", respektive nouzový stav, který řadu z nás zpomalil. V období "před koronou" jsem totiž často slýchal: "Na to nemáme čas, povídat si o práci. Potřebujeme dělat a ne klábosit..." A teď jsme najednou čas dostali. Dá se skoro říci, že nám byl nařízen. Čas zamyslet se nad tím, co vlastně děláme.

Využili jste ho k revizi vašeho stylu práce? Inspiruje vás současná situace k hlubším úvahám? Uvědomili jste si, co vám provozní slepota skrývá?

#podnikani #prace #vize #hodnoty #efektivita #smysl #provoznislepota

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.