Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
01.05.2020 3 minuty čtení

Kdo ode dneška nemusí nosit roušku? Vládní seznám výjimek je opět perla vedle perly

Od 1. května začínají platit první konkrétní výjimky pro povinné nošení roušek na veřejnosti. Má to ale háček, jejich vládní seznam psal zřejmě místo hlavní hygieničky vtipálek, a tak je už s trochou důvtipu a snahy zřejmě můžete zahodit i vy.

Oficiální výčet skupin lidí, kteří už si dnes nemusí zakrývat venku ústa a nos, má čtyři odrážky a jedna je lepší jak druhá:

 

1) Hrající si děti. Tohle už bylo avizováno, asi to mohlo platit už dávno, respektive klidně po celou dobu pandemie. Akorát teda pozor, pouze od 2 do 7 let a než svému dítku roušku sundáte, ujistěte se, že se nachází v prostředí, jež lze charakterizovat jako "dětská skupina". Fantazii se zřejmě meze nekladou. Dětem do dvou let začíná úplná svoboda.

2) Podle mě by roušku především neměl nosit autor tohoto seznamu, protože to je samo o sobě hotové umělecké dílo. A druhá odrážka je toho jasným důkazem. Ta umělcům v podstatě říká, že pokud se chtějí opět pustit do hraní a zpívání bez roušek, beze všeho mohou, ale bude je to každé čtyři dny stát cca 2500-3000 Kč na testech na přítomnost koronaviru. Geniální, nemyslíte? Ale i zde vidím možné řešení - "Pokud provádění díla trvá déle, musejí mít test jednou za 14 dní". Čili pro herce stačí zůstat trvale v hrané roli a muzikanti by měli pro jistotu brát svůj nástroj všude s sebou, aby mohli případně prokázat, že jde o dlouhodobé provádění díla - nepraktické, ale ušetříte.

Nenechte si ujít: Studie: Respirátor na veřejnosti je absolutní nesmysl a ani s rouškami bychom to neměli přehánět

3) Moje oči a uši děkují, možná zase půjde koukat na televizi, to huhňání s rouškami v poloprázdném studiu mě od začátku iritovalo (k Nováckým štítům bych se raději ani nevyjadřoval, tam ale aspoň mají jistotu, že kdyby něco, garantovaně od začátku splňují i poslední bod).

 

4) Zajímavé, takže od nynějška už budou tiskové konference vlády bez roušek, jo? Ne teď vážně - tady někdo omylem nechal volně ležet jízdenku z rouškolandu pro všechny z nás. Protože přiznejme si: po měsíci a půl doma už máme nějakou formu duševní poruchy skoro všichni. Takže sehnat papíry na hlavu by neměl být problém. Myslím si, že většině z nás bude stačit, když psychologovi po telefonu z domova popíšeme své aktuální duševní rozpoložení z chování vlády a můžete směle vyrazit s lejstrem v zadní kapse a bez roušky. Snad to teda nebude jako za socíků, kdy lidem s takovými úlevami automaticky sebrali řidičák :D.

Nenechte si ujít: Pokud máte peníze, hned kupte akcie těchto 3 firem, radí úspěšný investor

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#koronavirus #rousky #vlada #deti #umelci #karantena #dusevniporuchy

Hodnocení: +21
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Mluvíte mi z duše slight_smile Už mám na slovo "roušky" alergii. Ne, že by to tak nebylo na počátku všeho, ale dnes již alergie propuká k nervové histerii :))))) Navíc ty zmatky ohledně různých opatření a nedopatření, ať se mi nikdo nesnaží namluvit, že je to pochopitelné... wink Díky slight_smile

  1
  • Na stole je teď myšlenka, že by povinné nošení roušek všude na veřejnosti skončilo s koncem nouzového stavu, tak snad... slight_smile

   0
 • Koukám, že nejenže se kluci a holky z vlády v životě nezkoušeli hýbat (věděli by, že s rouškou je to nesmysl), ale v životě určitě ani k filmu či umění nepřičichli ani z vlaku. Úplně vidím, jak divadla odkládají představení, protože jednomu z herců nepřišly včas výsledky jeho testu na další čtyři dny, takže by musel hrát v roušce, anebo poslat celé divadlo včetně publika do karantény. Komedie na entou!

  1
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
5 minut
10 minut
5 minut
6 minut
4 minuty
5 minut
3 minuty
5 minut
11 minut
5 minut