Daniel W. Vena je dlouhodobý investor, dříve sloužil u americké armády a má bakaláře z účetnictví. Teď se zaměřuje pouze na investování a redakční práci – na server The Motley Fool píše články, ve kterých ostatním radí, do čeho se zrovna vyplatí investovat. Jeden takový napsal 28. dubna a v něm odhaluje tři firmy, do kterých se právě teď vyplatí investovat.
Pandemie podle Daniela Veny zpustošila jak slabé, tak silné akcie, ale v posledních týdnech jsme svědky toho, jak jdou jejich ceny opět nahoru, protože investoři začínají věřit, že se věci nakonec vrátí do normálu.
„Několik zastřešujících trendů, které začaly dlouho před pandemii, teď ve světle opatření a nařízení toho, aby lidé zůstali doma, postavilo vedoucí představitele některých odvětví do výhodné pozice a dokonce urychlilo již započaté změny v technologii a chování spotřebitelů.“
Investoři mají teď podle Veny příležitost tyto změny využít a dokonce na nich vydělat.
Pokud máte dostatečný krizový fond a k němu alespoň zhruba 75 tisíc korun, které v následujících třech až pěti letech nebudete potřebovat, měli byste podle Daniela Veny investovat do těchto třech společností.
1. PayPal
„PayPal byl neoddiskutovatelným leaderem v oblasti digitálních plateb už před pandemií a když se zůstávání doma stalo novou normou, firma zažívá něco, co její CEO Dan Schulman popisuje jako ‚Neskutečné navýšení využívání digitálních plateb‘,“ píše Vena ve článku.
V posledních týdnech se počet nových uživatelů PayPalu dramaticky zvýšil. Lidé skrze službu platí za jídlo, elektroniku, potřeby do domácnosti nebo třeba věci na zahradničení. Podle Schulmana nejvíce rozkvétá především průmysl videoher.
Výhodou PayPalu je především to, že ať se začne dařit jakékoliv oblasti online byznysu, může se na této vlně firma svézt. Růst PayPalu byl značný už před pandemií, jak píše Veny.
V roce 2019 se zisky společnosti zvýšily o 28 % a firma získala více než 27 milionů nových uživatelů, což dělá více než 305 milionů celkem. Kdyby byl PayPal banka, byl by největší bankou v Americe.
„Přesun k digitálním platbám je dlouhodobý a díky spotřebitelům v izolaci získal výraznou podporu. PayPal bude na trendu profitovat nejvíce.“
2. Activision Blizzard
Activision Blizzard je americká firma, která se zaměřuje na vývoj videoher. Jak víme, videohry jsou teď na vzestupu už dobrých deset let. Koronavirus jejich popularitu ale popohnal do nevídaných výšek. Acivision Blizzard patří v oblasti videoher mezi špičky a minulý rok se jí dařilo lépe, než se čekalo.
Utrácení spotřebitelů za videohry se rok od roku zvyšuje a v březnu dosáhlo rekordních 10 miliard dolarů. Podobně se daří i prodejcům konzolí a počítačů.
Activision Blizzard má teď na trhu skvělé postavení, mnoho z 10 momentálně nehranějších her včetně například World of Warcraft, Call of Duty nebo dokonce Candy Crush pochází právě z jeho dílny. CEO firmy Bobby Kotick řekl: „Většina našich her dnes zaznamenává rekordní hranost a získáváme mnoho nových hráčů.“
3. Zoom
O Zoomu jste už v posledních týdnech určitě slyšeli. Já ho poprvé vyzkoušela včera v rámci online-výuky. Videokonference, stejně jako dvě výše jmenované oblasti, měly rostoucí trend už před koronavirem. Ale teď, když se zavřely školy a velké množství firem se kompletně přesunulo do home office, nemá jejich popularita konce.
„Žádná firma není v lepším postavení, aby z této změny profitovala, než Zoom Video Communications.“
Příjmy Zoomu se v roce 2019 zvýšily o neuvěřitelných 88 % a firma se poprvé za svou existenci dostala do plusu. Na akciový trh Zoom vstoupil touto dobou v loňském roce.
Statistiky týkající se zákazníků jsou ještě více ohromující. Loni Zoom měl necelých 82 tisíc uživatelů. Když se ale teď přesouvá výuka a firemní komunikace do online světa, Zoom zaznamenal za poslední tři měsíce nárůst z 10 milionů na více než 200 milionů uživatelů. Docela dobré, že?
„Nechci říct, že spolu s nárůstem uživatelů Zoom nečelil obtížím. Někteří hackeři získali neautorizovaný přístup k meetingům – praktika, která se nazývá Zoombombing – a meetingy narušovali obscenitami, rasismem nebo pornografií,“ přiznává v článku Vena.
Zoom na to odpověděl přesunutím všech kapacit výzkumu a vývoje na tuhle problematiku a od té doby se firmě podařilo vytvořit aktualizace, které bezpečnost platformy zlepšily a vyřešily nedostatky. A i přes potíže uživatelská platforma Zoomu roste. V dubnu dosáhla 300 milionů uživatelů.
„Vítězové nadále vítězí“
Končí svůj článek Vena. Megatrendy, které definují poslední roky jako digitální platby, videohry a videokonference jsou teď v neohrozitelné pozici. Proto pokud uvažujete nad tím, že své finance vložíte do akcií, měli byste je vložit do těchto tří firem nebo možná do jejich konkurentů.
Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!
#investovani #akcie #koronavirus #pandemie #krize #recese #investice #covid19 #investice #tipy #rady