Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 12 942.

Zaregistrovat se

Investor Bill Ackman inkasoval během pandemie 2.6 miliardy dolarů. Podařil se mu největší obchod v historii?

Apokalyptické situace a finanční krize skýtají ohromnou příležitost investorům, kteří je umí předvídat. Mezi takové se řadí i proslulý Bill Ackman, kterému se podařilo si „vsadit“ na propad burzy a jeho prognóza se mu extrémně vyplatila.

Investor Bill Ackman díky svým dlouholetým zkušenostem už v únoru vytušil, že pandemie koronaviru bude mít zásadní vliv na akciové trhy. V době, kdy většina světa nepřikládala virové hrozbě patřičný význam, vsadil 27 milionů dolarů na to, že bublina finančních trhů splaskne.

Následně sledoval, jak se COVID-19 šíří světem a jeho „drobný“ vklad tím roste až na hodnotu 2.6 miliardy dolarů. Vklad inkasoval 23. března.

 

Bývalý investiční bankéř a současný autor finančně odborných publikací pro New York Times William Cohan označil Ackmanův odvážný krok jako:

 „Potenciálně nejlepší obchod historie.“

Ackman v nedávném podcastu vysvětlil své myšlenkové pochody, které stály za extrémně výdělečnou pojistkou.

„Řekli jsme si, že v současnosti máme velmi dobrou finanční pozici... a je tu potenciál, aby se ještě zdvojnásobila. Jenže stejně tak hrozilo, že americká vláda podnikne ty správné kroky a hodnota naší pojistky spadne až k nule. Za předpokladu, že akciové trhy pružně zareagují na vládní stimulační nástroje a vrátí se zpět do původní pozice. Tehdy jsme se rozhodli, že je nejlepší čas peníze inkasovat.“

V tu chvíli Ackman využil svého nově nabitého zisku a začal nakupovat akcie. Investoval více než 3 miliardy dolarů do rizikových aktiv, což se opět ukázalo jako předvídavý krok, jelikož FED začal pumpovat peníze do systému a akciové trhy se okamžitě odrazily od koronavirového dna. 

Kromě rozboru své impozantně předvídavé investice se Ackman v podcastu vyjádřil i na adresu kontroverzního Elona Muska a zpochybnil jeho působení na Twitteru. 

„Nemyslím si, že Musk byl úplně ideálním veřejným ředitelem společnosti. Měl určitou periodu, během které sdílel velmi kontroverzní tweety.“

Ackman poté mluvil i o Warrenu Buffettovi, má za to, že Berkshire Hathaway pravděpodobně během burzovního propadu skoupila zpět část svých akcií i akcie jiných firem.

„Překvapuje mě, že zatím nepřistoupili k žádným viditelným akvizicím, ale pokud bych měl hádat, tak si myslím, že Berkshire Hathaway nakupuje ve velkém. Jejich největší obchodní příležitostí jsou oni sami.“

Anglicky mluvící zájemci si mohou poslechnout celý hodinu a půl dlouhý podcast:

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#investovani #byznys #ekonomika #pandemie #koronavirus #COVID19 #krize #financnikrize #ElonMusk #Tesla #WarrenBuffett #finance #prognoza

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 12 942.

Zaregistrovat se