04.03.2020 6 minut čtení

7 věcí, se kterými podle vědců musíte přestat, pokud chcete být při práci produktivnější

Odjakživa jsem dělala zároveň několik věcí. První brigádu jsem si našla v 15 letech a od té doby jsem vždy kombinovala denní studium s prací a s koníčky. Podle vědců to ale není nejefektivnější životní styl. Pojďte se podívat proč.

Z mnoha výzkumů a studií totiž vyplývá, že obětování veškerého času práci a povinnostem není správná nebo jediná cesta k úspěchu.

Někdy může méně práce vyvolat lepší výsledky.

Představte si například vlastníka malého podniku, který pracuje nonstop. Tvrdá práce mu nepomůže v boji proti velké korporátní konkurenci. Je to tím, že čas je omezená komodita. Podnikatel může pracovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, ale jeho konkurence může utratit víc peněz a sestavit tým, který na podobném projektů může strávit mnohem víc času.

Proč jsou tedy některé start-upy vždy krok před velkými společnostmi? Facebook koupil Instagram za miliardu dolarů. Tou dobou v Instagramu pracovalo pouze 13 zaměstnanců. Snapchat,  start-up o 30 lidech, odmítal nabídky Facebooku a Googlu.

Klíčem k úspěchu není pracovat tvrdě, ale chytře.

Malé firmy a podnikatelé mají často něco, co korporacím chybí. Ať už je to nápad nebo zápal, když malé firmy dokáží pracovat chytře a cílit na správný segment trhu, mají šanci nejen dostát úspěchu velkých firem, ale dokonce je mnohdy předčit.

Sedm věcí, které rozproudí vaši produktivitu

Mezi zaneprázdněností a produktivitou je jasný rozdíl. Když jste zaneprázdnění a nevíte kam skočit, nemusí to nutně znamenat, že jste produktivní. Záleží spíše na tom, jak dokážete managovat svou energii. Naučte se vynaložit co nejmenší energii a dostat co nejlepší výsledek.

1. Přestaňte pracovat přesčas a místo toho pracujte efektivněji

Víte, kdy vznikl 40hodinový pracovní týden? Přišel s ním Henry Ford v roce 1926. Snížil počet hodin práce za den z 10 na 8 a pracovní týden zkrátil ze 6 na 5 dní. Výsledek? Zvýšená produktivita.

Čím víc pracujete, tím méně efektivní a produktivní jste. To vyplývá z mnoha studií. Je tedy důležité si toho nenakládat příliš a ujistit se, že se vám dostává dostatečného množství spánku a odpočinku. 

To věděli i takoví velikáni jako Leonardo da Vinci, Thomas Edison nebo Napoleon – všichni měli ve zvyku dát si během dne alespoň jednoho šlofíka.

2. Neříkejte příliš často ano

Podle Pareta pramení 80 % důsledků z 20 % příčin. Například 80 % zisku pochází jen z 20 % produktů. Co z toho vyplývá? Říkejte ano jen činnostem a úkolům, které jsou důležité – které produkují většinu důsledků. Ty úkoly a činnosti, které mají jen malý nebo nemají žádný výsledek, byste měli vypustit.

„Rozdíl mezi úspěšnými a velmi úspěšnými je ten, že velmi úspěšní lidé říkají téměř na všechno ne.“

–Waren Buffett

Čemu tedy říci ano a čemu ne? Pokud si neumíte představit, jestli bude daná věc stát za vaše úsilí, zkuste tuto snadnou metodu. Zapisujte si všechno, co děláte, kolik času vám to zabere a nakonec jaké to mělo důsledky. Svá zjištění použijte, až se budete příště rozhodovat, čemu věnovat svůj čas.

3. Přestaňte všechno dělat sami, nechte ostatní, ať vám pomohou

Musíte si uvědomit, že máte právo vyhledat pomoc, když ji potřebujete. A někdy to prostě nemůžete všechno zvládnout sami. Radši někoho nechte, ať vám pomůže. Mnohdy odvede lepší práci, než byste pod tlakem odvedli vy sami.

4. Přestaňte s tím perfekcionismem

„Zjistili jsme, že perfekcionismus profesorům vytváří překážky na cestě za produktivitou. Čím větší perfekcionista profesor je, tím méně je produktivní,“ říká Dr. Simon Sherry, profesor psychologie na Dalhousie University, který dělal výzkum na téma perfekcionismu a produktivity. Dr. Sherry zjistil, že mezi perfekcionismem a sníženou produktivitou existuje jasná spojitost.

Jaké problémy mají perfekcionisté při práci?

  • Na úkolech obvykle stráví více času, než je potřeba,
  • prokrastinují a čekají na vhodnou chvíli,
  • uniká jim větší obraz, namísto něj se soustředí na detaily.

5. Přestaňte s opakujícími se úkoly a začněte automatizovat

Podle studie společnosti Tethys Solutions týmy pěti lidí, které strávily 3, 20, 25, 30 a 70 % času repetitivními úkoly, byly téměř ve všech případech schopny svou produktivitu díky automatizačnímu softwaru zvýšit. Po dvou měsících užívání už jimi týmy strávily jen 3, 10, 15, 15 a 10 % času. Co z toho vyplývá? Čím více repetitivních úkolů děláte, tím větší pravděpodobnost, že díky automatizaci ušetříte spoustu energie a času.

6. Přestaňte hádat a svá rozhodnutí raději zakládejte na faktech

Pokud se dají optimalizovat webové stránky na základě SEO, dá se optimalizovat i váš život tak, abyste dosáhli svého maximálního potenciálu.

Existuje bezpočet studií, které se zabývají optimalizací produktivity. Věděli jste například, že většina lidí se nechá nejsnadněji rozptýlit mezi polednem a čtvrtou hodinou odpolední? Dá se to vyřešit například tak, že si v tu dobu dáte pauzu, abyste si od práce odpočinuli.

K tomuto závěru došel profesor psychologie Robert Matchoc vyučující na Pennsylvania State University. Pokud je tedy nějaký problém, který řešíte, podívejte se na internet a třeba zjistíte, že už ho někdo jiný popsal.

7. Přestaňte pořád pracovat a chvíli nic nedělejte

Většina lidí si neuvědomí, že je přepracovaná. Že se na svůj projekt, byznys nebo nápad soustředí až příliš. Nakonec se se svou prací zavřou do pomyslného boxu a nevnímají nic jiného. A kvůli tou ani nemohou dosáhnout výsledků, které si přejí. Je důležité umět po chvíli od problému poodstoupit a dát si pauzu.

Nebojte se udělat si čas na reflexi úspěchů a neúspěchů a ne se pořád jen honit za výsledky. 

Stejně důležité je uvědomit si, že se nemůžeme stát produktivnějšími přes noc. Jako všechno v životě i zvýšení produktivity chce čas a cvik. Změna se nestane hned, ale ani sama od sebe. Proto se o ni musíte snažit. Optimalizujte svůj život tak, abyste v něm byli šťastnější.

#optimalizace #veda #studie #psychologie #uspech #motivace #tipy #rady #startup #byznys #produktivita #uspech #efektivita

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.