21.10.2020 5 minut čtení

Z podomní prodejkyně miliardářkou. Nápadu, který zaplnil gigantickou díru na trhu, nejdřív nikdo nevěřil

Firmu Spanx založila, když jí táhlo na 30. Už v prvním roce společnost prodala zboží za 4 miliony dolarů a druhý rok zisk více než zdvojnásobila. Očividně našla obrovskou díru na trhu. Zajímá vás, jaký nápad přinesl Blakely takto raketový start?

Blakely odjakživa chtěla jít ve stopách svého otce a stát se právničkou. Ale říká o sobě, že je příšerná v přijímacích zkouškách. Když poprvé zkoušela LSAT test, nevyšlo to. Blakely se ale jen tak nevzdala. Přihlásila se do přípravného kurzu, učila se jako šílená a... skončila ještě o bod hůř než napoprvé.

„Myslela jsem, že mi tím vesmír naznačuje, abych jela do Disney Worldu a ucházela se o roli Goofyho,“ řekla v rozhovoru pro CNBC. Jela tedy do Disney Worldu, ale řekli jí, že je na kostým Goofyho příliš malá. 

Udělali z ní chipmunka a ona z toho nebyla vůbec nadšená. Pracovala tam nějakou dobu a poté se vrátila domů k matce a našla si práci v místní firmě prodávající faxové přístroje.

Z Disney Worldu do prodejny faxů

Sedm let strávila podomním prodejem faxů. „Bylo to jedno z těch míst, kde by vzali jakéhokoliv člověka s tepem. První den mi dali telefonní seznam a řekli, ať jdu a prodávám.“ 

Blakely každý den vstávala brzo, telefonovala a prodávala od 8 do 5 hodin. „Většina dveří mi byla zabouchnuta před nosem. Alespoň jednou týdně přede mnou někdo roztrhal mou vizitku a párkrát na mě i zavolali policii, “ vzpomíná Blakely na ta léta.

Stejně jako většina obchodníků se stala vůči odmítnutí imunní. Prý díky prodávání faxů objevila svou silnou stránku.

„Během svého údělu jako prodejkyně faxů jsem hodně času věnovala přemýšlení nad tím, co od života chci a jaké jsou mé silné stránky. Věděla jsem, že mi jde prodej a že jednou chci být svým vlastním šéfem. Říkala jsem si, že bych opravdu ráda prodávala namísto faxů něco, co jsem sama vytvořila a na čem by mi skutečně záleželo.“

Nápad přišel nečekaně 

Tento produkt Blakely objevila úplnou náhodou, když se chystala na party a neměla žádné vhodné stahující spodní prádlo, které by vypadalo dobře pod bílými kalhotami. Vzala do ruky nůžky a ustřihla spodní část ze silonových punčoch. V jednom rozhovoru pro Glamour.com o tomto nápadu Blakely řekla:

„Dva roky předtím, než jsem ustřihla spodek svých punčocháčů, abych vyřešila problém se spodním prádlem, jsem si do deníku po jednom opravdu špatném dni prodávání faxů napsala doslova: ‚Vyvinu produkt, který budu moci prodat milionům lidí a díky kterému se budou cítit dobře.‘ 

Požádala jsem vesmír, aby mi dal nápad. A dva roky nato jsem pořád prodávala faxy. Poté jsem si ustřihla ty punčocháče a pomyslela si, že to je možná ten můj velký nápad. Takže takhle nějak se to přihodilo. A já si říkala: aha, to je možná ten nápad, o který jsem tak stála. Budu se jím zabývat dál.“

Blakely odesílá jedny z prvních objednávek.

Milionové impérium vzniklo z 5 tisíc dolarů

Firmu Spanx Blakely založila v roce 1998 a použila na rozjezd jen 5 tisíc dolarů, které si ušetřila jako podomní prodejkyně faxů. Když se snažila najít manufakturu, která by spodní prádlo Spanx začala vyrábět, měla s tím velký problém. Všechny manufaktury řídili muži a téměř okamžitě ji odmítali. Jejímu produktu nikdo nevěřil. 

Ale Blakely vytáhla své prodejní dovednosti a do telefonu říkala „Vymyslela jsem produkt, který navždy změní ženský oděvní průmysl. Stane se z toho pro vás velkolepá věc. Musíte mi to umožnit. Jsem si naprosto jistá, že z tohoto vašeho rozhodnutí můžete získat obrovský profit.“

Pomohla jí Oprah a její otec

No a jednou to zkrátka zabralo. O dva roky později Oprah jmenovala Spanx svým nejoblíbenějším produktem roku a díky této reklamě se byznys Spanxu rozjel nezastavitelným tempem.

Jak je možné, že se Blakely nevzdala a každé další odmítnutí ji jen povzbudilo? Připisuje to svému otci, který své děti odjakživa podporoval v chybování.

„Seděli jsme u večeře a on se vždy zeptal: ‚V čem jste tento týden neuspěly, děti?‘ Když jsme nic neměli, byl zklamaný. Věděl, že strachem ze selhání je paralyzováno mnoho lidí. Otec chtěl, abychom zkusili všechno a posouvali hranice nemožného. Jeho přístup mě naučil, že selhání znamená něco vůbec neudělat, ne udělat to a nedosáhnout chtěného výsledku.“

Blakely si myslí, že v sobě každý má nápad za miliony dolarů. Jen ne s každým si otec plácne, když slyší o jeho nebo jejích neúspěších. A to je škoda.

Každý úspěšný člověk za sebou totiž má řadu neúspěchů, selhání a odmítnutí. Pokud se jich taky bojíte, mrkněte také na článek Terapie odmítnutím: Muž 100 dní cíleně vyhledával odmítnutí a změnilo mu to život. Můžete zkusit metodu, díky které začnete i vy odmítnutí vnímat jen jako běžnou součást života.

Zeptejte se sami sebe, v čem jste tento týden neuspěli?

#motivace #uspesnezeny #byznys #podnikani #napad #inspirace #odhodlani #milionar #milionarka #penize #bohatstvi

Hodnocení: +78
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky