07.10.2020 6 minut čtení

Existují 4 způsoby, jak se stát milionářem. Tento je podle finančního experta nejsnazší

Vypracovat se na milionáře, pokud jste se zrovna nenarodili do bohaté rodiny, může na první pohled vypadat přinejmenším náročně. Záleží ale, jakým způsobem se o to budete snažit. Pokud vás zajímá tajemství milionářů, čtěte dál.

Tajemství milionářů totiž zajímalo i Toma Corleye. V roce 2004 začal se studií, na jejímž základě nakonec napsal knihu Rich Habits: The Daily Success Habits of Wealthy Individuals, která zaznamenala obrovský úspěch. 

Děláním rozhovorů, průzkumů a píděním se po odpovědích strávil následujících 5 let. Nakonec měl informace o aktivitách, návycích a vlastnostech 233 nechutně bohatých lidí.

Během svého průzkumu údajně zjistil, že existují 4 hlavní způsoby hromadění bohatství. A teď nemluvím o případech, kdy se z vás stane milionář přes noc například díky výhře v loterii. 

„Spořitel-investor“ je podle Corleye ten nejsnazší způsob, zatímco ostatní tři jsou mnohem riskantnější.

1. Spořitel-investor

Během studie Tom Corley zjistil, že se touto cestou rozhodlo jít jen necelých 22 % milionářů, se kterými mluvil. To je zvláštní vzhledem k tomu, že Corley tvrdí, že je to cesta nejsnazší a dokonce si troufne říct, že „když začnete brzy, téměř vždy vám zaručí zisk spousty peněz“.

„Spořitelé-investoři v mé skupině získali svůj první milion dolarů mezi 30 a 40 lety. Do svých 55 let pak v průměru vydělali přes 3,3 milionu dolarů.“

Corley zaznamenal, že měli společné 4 znaky:

  1. Většinou měli příjem charakteristický pro střední třídu. (Mnoho z nich poměrně brzo dosáhlo ročně šestimístné částky na výplatní pásce a když ne, žili velmi skromně.)
  2. Měli nízké životní náklady a s penězi nakládali opatrně. (Žádné bezuzdné utrácení.)
  3. Více než 20 % svého příjmu si šetřili.
  4. Brzy začali své úspory investovat, ale ze zásady investovali opatrně.

 

Bez ohledu na to, jaké bylo jejich zaměstnání, si tito lidé udělali ze šetření a investování peněz rutinu. Neustále přemýšleli nad způsoby, kterými mohou dále kumulovat bohatství.

Corley zastává názor, že tato cesta není vhodná pro všechny, protože vyžaduje enormní finanční disciplinovanost a dlouhodobý závazek.

2. Snílek

Tato cesta je podle Corleye naopak nejtěžší, protože vyžaduje následování snu. Rozjetí byznysu, rozjetí herecké kariéry, napsání knihy atd.

Ke snílkům patřilo 28 % ze všech milionářů v Corleyově studii. Během 12 let nakumulovali průměrné jmění v hodnotě 7,4 milionu dolarů, což bylo nejvíce ze všech skupin.

Všichni do jednoho Corleymu vypověděli, že následování snu bylo jednou z nejlepších věcí, kterou v životě udělali. Byli nadšení z toho, čím se živili a jejich zápal se dříve či později odrazil i na jejich bankovních účtech.

Ale takový přístup si žádá svou daň. Pokud se chcete vydat touto cestou, musíte být ochotni pracovat přesčas a unést finanční stres. Pracovní týden snílků v Corleyově studii měl běžně 61 hodin. Víkendy a dovolené na začátku jejich kariér téměř neexistovaly.

Jeden milionář z této skupiny řekl:

„Bojování s placením nájmu nebylo snadné. Na začátku bylo téměř nemožné získat trvalý příjem.“

A ještě těžší to bylo pro snílky, kteří museli finančně zajistit své rodiny. Aby mohli financovat svůj velký sen, někteří odložili pořízení bydlení na neurčito, jiní použili úspory na důchod. Pokud se bojíte riskovat, tato cesta pro vás nejspíš není vhodná.

3. Kariérní šplhouni

Šplhouni jsou jednotlivci, kteří pracují pro velkou společnost a všechnu svou energii věnují usilování o šplhání po kariérním žebříčku. Znovu a znovu, dokud se nedostanou na jeho úplný vrchol.

Podle Corleye si tito lidé vybrali druhou nejtěžší cestu k milionům. Do skupiny šplhounů se řadilo asi 31 % lidí z Corleyovy studie. V průměru jim trvalo 22 let, aby nahromadili bohatství ve výši 3,4 milionu dolarů nebo více. Ve většině případů jejich peníze pocházely z akcií nebo podílu na zisku společnosti.

Abyste přišli k milionům dolarů jako šplhouni, musíte mít vyvinutou schopnost networkingu a umět budovat pracovní vztahy. Vytváření vztahů s lidmi z vašeho oboru je totiž podle Corleye klíčové. Víte, jak navázat skvělou konverzaci úplně s každým? Pak by pro vás mohla tato cesta být vhodná.

Stejně jako snílci, i šplhouni musí vyhradit svému cíli mnoho úsilí a času a často zůstávají v práci přesčas nebo pracují, i když by měli mít volno. Mnoho z nich musí často jezdit na pracovní cesty a nemají často volno, čímž trpí jejich rodinný život.

Jestli šplhoun uspěje, nebo ne, závisí především na úspěchu a výnosnosti jeho společnosti jako takové. Pokud se firma potýká s finančními problémy, čas a úsilí šplhounů nemusí být nakonec vůbec odměněny.

4. Virtuózové

Touto cestou se vydalo necelých 19 % účastníků Corleyova studie. Takzvaní virtuózové jsou lidé, kteří usilují o to, aby se stali ve své profesi či ve svém oboru těmi nejlepšími z nejlepších. Za jejich vynikající schopnosti, znalosti a zkušenosti, které je oddělují od konkurence, jsou firmy ochotny zaplatit nadstandardní cenu.

Aby nasbírali bohatství v hodnotě 4 milionů dolarů, zabralo to virtuózům ze studie v průměru 20 let. Někteří z nich pracovali ve zdravotnictví, jiní v oblasti práva. Mnoho z nich pracovalo pro velké akciové společnosti, jiní pro malé a velmi výdělečné firmy.

Samozřejmě, že se virtuózové nerodí vždy jako geniální děti. Musí studování, učení a zlepšování se zasvětit mnoho let. Drtivá většina z nich má vysokoškolský titul.

Tato cesta je podle Corleye problematická v tom, že virtuózové musí do svého růstu investovat mnoho peněz a času, než uvidí jakýkoliv první hmatatelný výsledek. Ne každý má navíc schopnost či chuť tolik obětovat, odepřít si a hlavně vytrvat.

Souhlasíte s Corleyem v tom, že spořitel-investor je nejlepší způsob, jak si přijít k milionům? A jakou cestu jste si zvolili vy?

#investovani #milionar #bohatstvi #penize #inspirace #studie #byznys #podnikani #zisk

Hodnocení: +83
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • 1 :-)
    +3
  • Parádní článek, hned jsem se v něm našel. ✨👍
    +2
  • Nevím, jestli je to bez úprav aplikovatelné i na ČR. Pokud se bavíme o dolarovem milionáři (korunovým milionářem je každý, kdo má vlastní bydlení). Konkrétně třeba splhoun nebo špičkový lékař.

    0
Doporučené příspěvky
6 minut
7 minut
6 minut
6 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
6 minut
5 minut
Doporučené příspěvky
6 minut
7 minut
6 minut
6 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
6 minut
5 minut