29.01.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 29.01.2020: Rekordní pokuta za korupci, roušky jsou proti viru k ničemu a záchrana pro Boeing

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, včerejší výzvu k nasazení roušek jsme nuceni odvolat. Náš uživatel Vít Hofman nám totiž včera ve svém textu vysvětlil, že pořizovat pro ochranu před nákazou jakýmkoliv virem ochrannou roušku je ve skutečnosti nesmysl a jedinou možností je pořízení kvalitního respirátoru. Člověk se stále učí a je super, když má neustále od koho, což naštěstí Warengo díky vám všem umožňuje v neomezené míře. Úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je Zonky a jejich nová investiční služba Rentiér, díky které už nemusíte spořit, ale rovnou vydělávat. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Pokud je mi známo, globální mimosoudní vyrovnání ve výši přibližně 4 miliard dolarů by bylo jakožto vyrovnání v případu korupce největší v historii.“ - Mike Koehler, profesor práva, expert na korupční právo

#Airbus čelí již 3 roky vyšetřování kvůli podezření na korupci při prodávání svých letadel. Návrh mimosoudního vyrovnání s francouzskými, britskými a americkými úřady výrobce nyní nutí zaplatit 4 miliardy dolarů, což je v případě #korupce historický rekord. Drobné...

-----

Číslo dne

12,000,000,000 $

To konkurenční #Boeing se kvůli kauze #737MAX dostal do největší krize ve své historii a peníze z něj krvácí doslova všemi otvory. Společnost však nyní získala finanční záchranu v podobě půjčky ve výši 12 miliard dolarů od nejméně 10 bank. Že by svitla naděje?

-----

Vítěz a poražený

Apple +2.83 % (317.69 USD)

#Apple včera po oficiálním ukončení obchodování zveřejnil lepší než očekávané výsledky prodejů a jeho akcie v prodloužené seanci v jednu chvíli přidaly k dennímu růstu další 3 %. Nakonec klesly na 1,5% růst. Společnost atakuje valuaci 1,4 bilionu dolarů.

Pfizer -5.03 % (38.14 USD)

Komu se naopak v loňském Q4 nedařilo, byl farmaceutický gigant #Pfizer. Společnost nenaplnila očekávání v prodejích ani příjmech. Výrazně se na špatných výsledcích podepsala ztráta patentu u klíčového léku Lyrica, jehož prodeje klesly o 2/3.

-----

Burza

Horská dráha na #WallStreet pokračuje. Po jednodenní panice přišla vlna optimismu a investoři pojali podezření, že by to s tím koronavirem nemuselo nakonec být tak špatné. Býci tak stále bojují o udržení růstu (teda kromě Prahy).

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

#UniverzitaKarlova otevřela vlastní herní studio s názvem #CharlesGames. V jeho rámci chce provozovat i inkubátor pro nadějné herní vývojáře, který bude první svého druhu v ČR. Talent v oboru nám ostatně nechybí viz. hry #KingdomCome / #BeatSaber.

▶Britská vláda rozhodla, že čínské telekomunikační společnosti #Huawei umožní omezený přístup k budování #5G sítí v zemi. Rozhodnutí kriticky okomentovaly Spojené státy, jež Huawei vzhledem k vazbám na čínský stát považují za bezpečnostní hrozbu. #Britanie

▶#Starbucks jako první velká americká společnost varoval, že #koronavirus se pravděpodobně negativně podepíše na jeho ekonomických výsledcích. Aby taky ne, když už musel v zemi kvůli karanténě a opatřením zavřít přes polovinu (2000) poboček.

 Zaměstnanci #Facebook, #Ford, #GoldmanSachs a dalších velkých společností obdrželi zákaz cestování do Číny kvůli obavám z šířícího se koronaviru. Své lidi z Wuhanu mezitím evakuuje japonský #Nissan.

#CEZ loni v segmentu komplexních energetických služeb utržil 22 miliard korun, meziročně tedy o více než třetinu více. Tuzemská energetická jednička loni na provozním zisku vydělala 1,4 miliardy korun. 

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty