Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
14.01.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 14.01.2020: Nárůst bankrotů, Tesla atakuje 100 mld. USD a hledá se partnerka na oblet Měsíce

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, předvede Elon Musk další striptýz, až Tesla dosáhne tržní hodnoty 100 miliard dolarů? Minimálně doma před zrcadlem si určitě zatančí. Splní totiž první bod svého ambiciózního kompenzačního plánu, který mu připravilo představenstvo automobilky a jež mu teoreticky může vydělat až 100 miliard dolarů. Dostane první várku akciových opcí. Aktuálně mu k této první metě schází už jen 5,4 miliardy dolarů. Úspěšný den všem!

-----

Partnerem newsletteru je PojištěnáFaktura.cz, online služba, která řeší pojištění jednotlivých faktur do výše 500 000 Kč. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

Počet bankrotů fyzických osob byl potom ovlivněn především novelou insolvenčního zákona, která je účinná od června 2019. Po jejím zavedení vzrostl měsíční počet oddlužení podnikatelů přibližně na dvojnásobek, proto se jejich meziroční nárůst blíží k 50 %. Nejrizikovějším odvětvím je pro společnosti podnikatele v tomto ohledu doprava a skladování. - Věra Kameníčková

Počet bankrotů obchodních společností loni meziročně vzrostl o 3 % a u bankrotů fyzických osob byl nárůst o 44 %. Dle Věry Kameníčkové ze společnosti CRIF i přes nárůst zůstal loni počet bankrotů ve srovnání s lety 2008-2017 stále výrazně nižší. #bankrot

-----

Číslo dne

500.000.000 Kč

Agentura pro podnikání a inovace (#API) od včerejška do konce srpna přijímá žádosti o podporu na instalaci fotovoltaických systému pro vlastní potřebu firem. Na #dotace je připraveno 500 milionů Kč, přičemž na 1 projekt lze žádat 2 až 50 milionů Kč. #fotovoltaika

-----

Vítěz a poražený

Tesla +9.77 % (524.86 USD)

#Tesla má za sebou další jízdu a Elon #Musk si kráčí pro další miliardy. Ty v opcích dostane, jakmile Tesla dosáhne tržní hodnoty 100 miliard USD. Včerejší poprask způsobila analytická společnost #Oppenheimer, která vidí akcie Tesly na ceně 612 dolarů.

Spotify -3.31 % (150.87 USD)

Na negativní výhled analytické společnosti #Evercore naopak doplatil lídr na trhu se streamováním hudby #Spotify. Dle analýzy akcie nečeká nic optimistického a riziko je aktuálně nakloněno shortovým pozicím.

-----

Burza

Uklidnění napětí mezi USA a Íránem stejně jako blížící se podpis obchodní dohody mezi Washingtonem a Pekingem investory o víkendu tak uchlácholili, že dnes poslali index #SP500 na nové historické maximum. Nejvýše od roku 2011 včera vystoupal i index #PX.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

#SkodaAuto v loňském roce na celém světě dodala svým klientům celkem 1,24 milionu vozů. Meziročně jde o pokles o 0,9 %. Jako hlavní důvod poklesu automobilka uvádí negativní vývoj na trhu s automobily v Číně a Indii.

Skupina #PPF Petra #Kellner chystá další rozšíření svého office parku Comcity v Moskvě. Na stavbu nových kancelářských budov a čtyřhvězdičkového hotelu dá 10 miliard rublů (více než 3,7 miliard Kč).

▶ Japonský miliardář Jusaku #Maezawa hledá družku. Ale ne jen tak ledajakou. Hledá životní partnerku, která by s ním v roce 2023 vyrazila v lodi #SpaceX na oblet Měsíce a stala se tak zároveň první ženou, která k Měsíci vyrazí. Kdo se hlásí?

▶#Microsoft dnešním dnem ukončuje svou podporu operačního systému #Windows7. To znamená konec aktualizací a oprav. Dle NetMarketShare však dnes tento operační systém stále používá více než jedna třetina všech počítačů. R.I.P., čas přejít na #Windows10!

▶ Globální #dluh loni v poměru ke globálnímu #HDP překonal dosavadní rekord z roku 2016 už za prvních 9 měsíců. Za tuto dobu vzrostl o 9 bilionů dolarů na téměř 253 bilionů dolarů, což je 322 % celosvětového HDP. Naše děti se mají na co těšit.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty