Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
02.01.2020 5 minut čtení

Jak 28letá žena proměnila svůj vedlejší příjem na byznys s příjmem přes 3 miliony ročně

V roce 2014 hledala ke své práci vedlejší příjem. Pozvolna začala, ale stal se z něj výdělečný byznys s ročním příjmem přes 3 miliony korun. A to vše díky nápadu zkusit práci virtuální asistentky a tím splatit část dluhu.

Kayla Sloan byla průměrným mileniálem. V roce 2014 pracovala pro banku jako zemědělský úvěrový analytik. Náplní její práce bylo posuzovat způsobilost zemědělců pro získání půjčky. Její roční plat byl 32 tisíc dolarů. To by ji na živobytí nejspíše stačilo, ale jako průměrný mladý člověka měla půjčku asi 150 tisíc dolarů, ve které byla studentská půjčka, splátka za auto, hypotéka a další drobné dluhy z kreditních karet.

Sloan ale byla zodpovědná a chtěla se půjčky co nejdříve zbavit a dostat se tak ze záporných čísel. Uměla dobře organizovat a efektivně komunikovat. Oslovila kamarádku, která ve volném čase dělala virtuální asistentku a tím si přivydělávala. Získala od ní více informací a práce jí zaujala.

Původní záměr nebyl vydělávat tím velké peníze, ale jen si trochu přivydělat a zabavit se. Cítila, že práce virtuální asistentky bude vyžadovat to, co umí - plánování, správu účtů na sociálních sítích, odpovídání na e-maily a organizování schůzek. Říká: "Byla jsme přirozeně hodně organizovaná a také dobře a ráda komunikuji, což jsou dva nejdůležitější faktory pro práci virtuální asistentky."

Pozvolné začátky

Svou práci opustit nemohla. Navíc v ní měla jistotu, kterou by jako asistentka neměla, takže začala pracovat o víkendech a po večerech. Jejími prvními klienty byli blogeři, kouči a další vlivné osobnosti v oblasti financí, kterým pomáhala plánovat a organizovat čas a činnosti. Účtovala si 15 dolarů za hodinu, ale potřebovala jen notebook a internet, takže kvůli této práci neměla žádné další výdaje ani náklady.

Virtuální asistenti většinou navštěvují různé online kurzy, aby se sami dále učili a sledovali nejnovější trendy. Sloan se ale neučila formálním kurzem, ale díky její počáteční nižší ceně byli její klienti ochotní ji vyškolit a poskytnout potřebné pokyny, aby o práci získala všechny požadované znalosti. Aby přilákala další klienty, požádala ty spokojené o doporučení. Vynikala v organizování a řízení složitějších pracovních procesů, čímž si získala dobré jméno, které jí přitahovalo další klienty.

Neutekl ani rok od začátku těchto snah a její práce sklízela tolik úspěchů, že mohla zvednout své sazby. Zdražila na 18 dolarů za hodinu a během prvního roku si vydělala téměř 17 tisíc dolarů.

Už v roce 2015, tedy asi rok od začátku podnikání, udělala velké rozhodnutí. Opustila svou práci a začala dělat virtuální asistentku na plný úvazek. Její zodpovědnost, kterou jsem zmiňoval v úvodu, ji ale neopustila a tak si ještě před tím se svými klienty ujasnila podmínky spolupráce a získala podepsané smlouvy o dlouhodobé spolupráci, kterou už plně mohla nahradit své zaměstnání. Připravena ale byla i na nejhorší scénář: "Když to nebude fungovat, budu si muset najít jiné zaměstnání." Ale cítila, že v oboru, ve kterém se pohybovala a se znalostmi, které měla, by to nebyl problém.

Svižné pokračování

Sloan nechtěla propadnout práci a tak začala pracovat klasicky na 40 hodin týdně. Svou sazbu opět navýšila, tentokrát na 20 dolarů za hodinu. Postupem času ji mohla ještě zvednout, a to až na 25 dolarů za hodinu, podle povahy práce, kterou pro klienta dělala.

Přijala další klienty a za nedlouho si pohodlně vydělávala více než 10 tisíc dolarů měsíčně. Její zisky byly z práce virtuální asistentky a částečně z dalších příjmů jako psaní na zakázku nebo vytváření reklam.

V roce 2016 vydělala "jen" 65 tisíc dolarů. V následujícím roce už to bylo 85 tisíc dolarů a tím to neskončilo. Říká, že nejtěžší bylo najít prvního klienta, pak už to šlo. A také dodává, že náročné na této práci je stanovení jasných hranic s klienty, aby se nestalo, že by musela pracovat v jinou dobu, než si sama naplánuje.

Založení společnosti

Na začátku roku 2019 udělala Sloan další velký krok. Z práce virtuální asistentky trochu odbočila a zaměřila se na virtuální správu projektů a koučování. Dnes jako projektový manažer dohlíží na tým redaktorů, grafiků a asistentů, kterým řídí jejich pracovní postupy a každodenní činnosti. Je odpovědná za to, aby všichni klienti byli spokojení a vše bylo hotovo správně a včas.

Kromě toho začala poskytovat individuální lekce začínajícím virtuálním asistentkám. Součet jejích příjmů v roce 2019 přesáhl v nadpise zmíněných 140 tisíc dolarů a vše nasvědčuje tomu, že bude Sloan dále růst.

Nezapomíná na motivaci

Ačkoli nejdříve ani nepomýšlela na to, že by práce virtuální asistentky byla něco více, než jen zábava a příjem pár dolarů navíc, tak stále neztratila ze zřetele svou prvotní motivaci k získání vedlejšího příjmu - dostat se z dluhů.

Své nadstandardní příjmy využívá především k tomu, aby splatila hypotéku a další dluhy a doporučuje, aby každý, kdo chce získat více peněz kvůli splácení dluhů, nikdy nezapomněl na tento důvod.

#podnikani #uspech #byznys #prijem #prace #zena

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
6 minut
5 minut
6 minut
7 minut
5 minut
5 minut
6 minut
6 minut
5 minut
5 minut
9 minut
4 minuty