Ranní zprávy 24.12.2019: Rekordní vánoční útraty i rozvozy a kolik Čechů letos na Štědrý den míří za exotikou?

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno! Dnes nemá smysl cokoli protahovat, je tu Štědrý den a ten i pro ty největší workoholiky (kterými většina z nás opravdu je) znamená chvíle klidu, míru a čas strávený s těmi nejdražšími. Pročtěte si tedy v rychlosti to nejzajímavější a potom už se věnujte jen tomu, na čem v životě záleží nejvíc. My se ozveme zase v pátek. Krásné Vánoce!

-----

Partnerem newsletteru je RIXO.cz, online služba, která řeší pojištění za vás. Ušetřený čas a peníze investujte lépe.Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Také v roce 2019 dosáhla česká #ecommerce před Vánoci rekordních výsledků. Obraty podle našich dat vzrostly o 16 procent oproti loňskému roku, což hodnotíme jednoznačně jako úspěch. Od roku 2015 se pak hodnota zboží prodaného on-line zdvojnásobila.“ - Jan Vetyška, Asociace pro elektronickou komerci

Asociace pro elektronickou komerci představila svá data o tom, kolik letos Češi během předvánočních nákupů utratili #online. Celkem jde o rekordních 52 miliard korun, což je o 16 % více než v loňském roce. 

-----

Číslo dne

379,000

Na rekordní e-commerce vlně před Vánoci vezla i #Zasilkovna, která letos očekává zvýšení obratu. Jen 16. prosince logistická společnost přepravila celkem 379 tisíc zásilek, což je oproti dosavadnímu rekordu (202 tisíc) nárůst o závratných 88 %.

-----

Vítěz a poražený

Intra-Cellular Therapies +193.49 % (36.51 USD)

Předčasný Ježíšek včera dorazil do biotechnologické společnosti #IntraCellularTherapeutics. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léků totiž schválil komerční prodej pro lék proti schizofrenii, jež firma vyvinula. Na pultech se objeví v 1. čtvrtletí 2020.

Lyft -4.97 % (45.54 USD)

#Lyft letos bohužel na burze kráčí ve šlépějích Uberu. Akcie od dubnového #IPO ztratily již více než 40 %, což je zhruba o 10 % více, než o kolik zatím přišel #Uber. Mnoho analytiků však oběma alternativním dopravcům pro rok 2020 věští býčí budoucnost.

-----

Burza

Předvánoční atmosféra býky z #WallStreet neošálila a akciové indexy i den před našim Štědrým dnem opět o kousek poskočily na nová historická maxima. Poslední předvánoční seanci využil i pražský index #PX, aby poskočil na nová letošní maxima.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶Češi hromadně míří na Vánoce do zahraničí. Letošní svátky za hranicemi stráví 150 tisíc Čechů. Mezi cestovateli vedou zejména exotické země jako Egypt, Spojené arabské emiráty, Asie či Karibik.

Společnost #Sazka za prvních 9 měsíců letošního roku vydělala 7,3 miliardy korun, představuje meziroční nárůst o 27 %. Nejstarší loterijní firma Česka patří do skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka.

 #Cina příští týden sníží cla na dovoz více než 100 různých druhů zboží. Jde o snahu společnosti posílit obchod a zpomalující ekonomiku. Nižší cla se budou týkat i mraženého vepřového masa, které země čelící epidemii prasečího moru nutně potřebuje.

▶Znečištěné #zivotniprostredi ročně na celém světě předčasně usmrtí 8,3 milionu lidí. To je více než kouření i více než HIV, malárie a tuberkulóza dohromady. Nejhorší stav je v Indii, kde nevyhovující ovzduší ročně předčasně zabije až dva miliony lidí.

▶Byť se s opožděným splacením #faktury už někdy setkalo devět z deseti českých společností, patří Češi mezi poměrně spolehlivé plátce.  Faktury jsou u nás ostatně propláceny v průměru rychleji než třeba v Británii, Rakousku či Švýcarsku.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 11 466.

Zaregistrovat se