Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
20.12.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 20.12.2019: Další zákaz pro Uber, nejvýdělečnější youtuber a nezájem o obžalovaného Trumpa

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, pro mnohé z vás je dnešek posledním pracovním dnem před Vánocemi. Proto bychom vám jménem celého týmu Warengo rádi popřáli klidné prožití vánočních svátků v rodinném kruhu a bohatého Ježíška. A ti z vás, kteří v pondělí ještě míří do práce budovat kapitalismus, se nemusí ničeho obávat. Morning News na vás totiž ráno jako vždy budou čekat v poště. Úspěšný den s Warengo!

-----

Partnerem newsletteru je AP Solutions, komplexní řešení pro firmy a státní instituce v oblasti zálohovaní dat a virtualizace. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Verdikt soud vyhodnotíme a pak rozhodneme o dalších krocích, které zajistí, aby naše služby v Německu pokračovaly.“

Společnost #Uber dostala v Evropě další ránu. Po neobnovení licence v Londýně nyní soud rozhodl také o zákazu její činnosti v Německu. Firma v zemi funguje pouze na základě spolupráce s autopůjčovnami a jejich řidiči. Dle verdiktu jí ale chybí potřebná licence. Uber se může odvolat, konkurenční Bolt už si zřejmě brousí zuby na další vyklizený trh.

-----

Číslo dne

595,000,000 Kč

Nejvýdělečnější #youtuber letošního roku si přišel na 26 milionů dolarů (595 milionů Kč). Ještě zajímavější je, že jde o teprve osmiletého Ryana Kajie, který na svém kanále Ryan’s World zveřejňuje vzdělávací videa pro děti či rozbalování hraček. Chlapec umí!

-----

Vítěz a poražený

Conagra Brands +15.87 % (33.66 USD)

Potravinářský koncern #ConagraBrands zažil na burze nejlepší den od svého IPO v 80. letech minulého století. Společnost investory nadchla svými výnosy ve fiskálním #Q2 a navýšením odhadovaných celoročních prodejů.

Isuzu -3.48 % (12.21 USD)

Akcie japonské automobilky #Isuzu propadly nejvíce za poslední 4 měsíce poté, co vyšla najevo informace, že společnost koupila za 250 miliard yenů (2,3 miliardy dolarů) výrobce kamionů UD Trucks, jež doposud spadal pod švédskou značku Volvo.

-----

Burza

USA a Čína začátkem ledna podepíší úvodní obchodní dohodu. Jak na tuto zprávu reagovala #WallStreet, můžete vidět výše. Trumpův #impeachment nezaujal a byla z toho nová historická maxima. V Silném předvánočním výkonu pokračovala i Pražská burza.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

 Na popud opozice bude o zavedení 3. a 4. vlny #EET znovu rozhodovat #Ustavnisoud, jež toto rozšíření již jednou v roce 2017 zrušil. Mělo by začít platit 1. května 2020 a učinit EET povinným např. pro advokáty, taxikáře, řemeslníky či holiče.

#Bitcoin možná čeká další propad. Podvodníci z platformy #PlusToken, kteří veleúspěšným Ponziho schématem vylákali z lidí kryptoměny v hodnotě přes 3 miliardy dolarů, se jich zřejmě budou chtít zbavit. Nemluvě o negativním PR pro kryptoměny.

#Tesla s blížícím se koncem kvartálu burcuje zaměstnance ve snaze dodat do konce roku co nejvíc objednaných vozidel (za celý rok plánuje 360,000). Elon #Musk dokonce na Twitteru verboval dobrovolníky mezi majiteli jeho vozů. Podnikatel každým coulem.

▶#Airbnb zaznamenalo zásadní vítězství u Evropského soudního dvora. Ten rozhodl, že evropské regulační úřady společnost pro sdílené bydlení nemohou brát jako realitní kancelář, nýbrž jako online platformu. Dobrá zpráva před chystaným #IPO.

#IBM se podařilo vyrobit baterii, kterou tvoří pouze materiály extrahované z mořské vody a žádný #kobalt. Údajně navíc vyniká lepšími vlastnostmi než lithium-iontové baterie, a tak společnost do budoucna chystá komerční verzi baterie i její sériovou výrobu.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty