Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
19.12.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 19.12.2019: Předvánoční prokrastinace, burzovní rekordy a okradený Snowden

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, na mail jste se včera odpovídat styděli, ale na webu se pár odvážlivců našlo Správnou odpověď, že nejvýnosnější investicí této dekády je #bitcoin, napsali Lucie Sezemská, Jan Kazovský a Michal Garšic. Gratulujeme nejen jim, ale i všem, kdo v roce 2010 bitcoin vytěžili. Úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je AP Solutions, komplexní řešení pro firmy a státní instituce v oblasti zálohovaní dat a virtualizace. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Člověk ani nemusí být odborník, aby pochopil, že zavírat slepice na celý život do přeplněných klecí není v pořádku. Každý, kdo kdy pozoroval slepice na dvorku, přece musí vědět, že plocha papíru A4 a drátěná podlaha jim nemůže k důstojnému životu stačit.“ - poslanec Jan Schiller (ANO)

Skupina poslanců chce ve sněmovně protlačit návrh, který by u nás od roku 2027 zakázal klecový chov slepic. K bojkotu odkupu vajec s číslem "3" už se chystají i supermarkety. Chovatelé varují, že zákaz prudce zdraží cenu vajec. My to zvládneme, jen tak dál! 

-----

Číslo dne

113

Předvánoční atmosféra se každoročně negativně podepisuje na produktivitě zaměstnanců. Dle společnosti #truconneXion letos Češi během adventu v práci strávili čímkoli jiným než prací 113 min, což je o 5 min více než loni. Nejčastěji online vybírali dárky či brázdili sociální sítě. Tak se přiznejte, kdo do této statistiky taky patří? #vanoce #prokrastinace

-----

Vítěz a poražený

Tesla +3.74 % (393.15 USD)

David Einhorn, který dlouhodobě drží short pozici na #Tesla, se svým fondem zřejmě zažívá krušné dny. Investorům se zatraceně začíná líbit nová továrna automobilky v Šanghaji i plánované snížení ceny Modelu 3 na čínském trhu. Od května už +120 %!

FedEx -10.03 % (146.86 USD)

Přepravní společnost #FedEx dostala přes nos. Ve druhém fiskálním čtvrtletí nedokázala dosáhnout předpokládaných zisků ani příjmů. Pokles dává za vinu slabému růstu globální ekonomiky i silné mezinárodní konkurenci.

-----

Burza

Indexy #SP500 a #Nasdaq vytvořily včera třetí den v řadě nové intradenní historické maximum. Slavilo se také na Pražské burze, kde se index #PX dostal na nová letošní maxima. Investoři zřejmě letos budou mít bohatého Ježíška.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶#Kofola odchází z ruského trhu. Její dceřiná společnost #Alofok odprodala svůj poloviční podíl v ruské firmě #Megapack. Výrobce nápojů z transakce obdrží 5 milionů dolarů (asi 114 milionů korun).

#CNB na svém posledním letošním zasedání ponechala úrokové #sazby na aktuální úrovni 2 %. Pro její zvýšení hlasovali jen dva členové bankovní rady. K poslednímu zvýšení sazeb došlo letos v květnu.

▶21letá bezpečnostní inženýrka dostala od #Google padáka poté, co se svým kolegům pokoušela hromadně oznámit, že mají právo se odborově organizovat. Za měsíc jde o pátého člověka, kterého Google za podobný "prohřešek" vyhodil.

▶#Huawei plánuje historicky první výrobní expanzi mimo Čínu. Nová továrna pro výrobu komponentů pro sítě #5G by mohla vyrůst v Evropě. Státem vlastněná společnost čelí obviněním z provádění špionážních aktivit pro čínskou vládu.

▶ Americký Federální soud rozhodl, že veškerý výdělek z prodeje knihy Edwarda Snowdena "Permanent Record" poputuje americké vládě. #Snowden knihu před vydáním nedal ke kontrole zpravodajským agenturám (těm, na které v knize práská). 

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty