Ranní zprávy 11.12.2019: Nejmladší premiér světa, kde letos nejvíc rostou akcie a nový nejdražší kov

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, který akciový trh je podle vás letos zatím nejvýnosnější? Americký? Německý? Čínský? Tipněte si... a pak si dole přečtěte správnou odpověď, která vás pravděpodobně ani nenapadla. Úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Chci vybudovat společnost, ve které se každé dítě může stát, kým bude chtít, a ve které všichni lidé mohou žít a zestárnout důstojně.“

Finské vládě bude předsedat nová nejmladší premiérka na světě. Sanna Marinová ze sociální demokracie se hlavní politickou představitelkou země po schválení její nominace parlamentem stane již ve svých 34 letech. #politika #finsko

-----

Číslo dne

39 %

Ač se to může zdát neuvěřitelné, nejvýnosnějším akciovým trhem letošního roku je prozatím #Recko, které vstává z popela ekonomické krize Tamní #MSCI Greece Index už letos přidal 39 %, což je s přehledem více než dosavadních 28 % v podání S&P 500.

-----

Vítěz a poražený

Activision Blizzard +2.85 % (55.94 USD)

Herní vývojářské studio #Blizzard včera zaznamenalo růst akcií na nejvyšší letošní hodnotu. Může za to úspěšné vydání datadisku Descent of Dragons k online karetní hře #Heartstone, která se u hráčů (a jejich kreditních karet) dočkala pozitivní odezvy.

Netflix -3.10 % (293.12 USD)

Analytická společnost Needham nevěstí pro #Netflix pozitivní budoucnost. Konkurenční a cenově příznivější služby jako #Disney+ budou údajně streamingovou platformu v příštím roce stát 4 miliony předplatitelů jen v USA. Baby Yoda holt táhne.

-----

Burza

Na #WallStreet asi opravdu někdo napekl cukroví a rozdal investorům punč. Akciové indexy včera opět jen hledaly směr. Ukáže jim ho dnešní zasedání #FED? Klíčové rovněž bude, zda 15. prosince vstoupí v platnost nová protičínská cla, či nikoliv.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

#Inflace české ekonomiky se v listopadu dostala mimo optimální hranici České národní banky, když dosáhla 3,1 %. Jde o největší meziroční nárůst od října 2012. Nejvíce zdražují potraviny (ovoce, zelenina, mléčné výrobky a zejména cukr) a bydlení (nájmy a energie).

Dánská vláda zvažuje investici v přepočtu více než 1 bilionu Kč do větrné energie. Ráda by za tyto peníze vybudovala gigantickou větrnou elektrárnu s kapacitou minimálně 10 gigawattů. #energetika #dansko

Byť má zlato za sebou úspěšný rok, nejdražším kovem není. Překonalo jej totiž doslova raketově rostoucí #palladium, jehož cena už letos vzrostla o 50 % a včera překonala 1900 USD za trojskou unci.

Americký prezident Donald #Trump chce dle svých slov příští rok provést revizí emisí pro automobily a snížit jejich dosavadní normy, které zavedl jeho předchůdce Barack #Obama. Netřeba dodávat, že rozhodnutí výrazně pobouřilo ekologické aktivisty. #emise

▶ Italská banka #PopolarediBari volá o pomoc. Požaduje o injekci ve výši 1 miliardy eur z fondu na záchranu bank, aby mohla refinancovat své ztráty, které se dle jejího ředitele nakumulovaly díky recesi a nerozumnému půjčování peněz.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.