20.11.2019 2 minuty čtení

Máte obavu ze selhání? Klid, hůř než Elon Musk na tom snad ani být nemůžete

Když se řekne Elon Musk, vybaví se vám pojmy jako selhání, neúspěch nebo smůla? Prodává elektrická auta, létá do vesmíru, vyvíjí Hyperloop nebo čipy pro lidský mozek a buduje podzemní tunely pro auta. Realita však není vždy tak růžová.

Když se do životopisu Elona Muska ponoříte trochu hlouběji, zjistíte, že se na jeho život dá bez problémů dívat dvěma různými způsoby. Buď jako na řadu na sebe navazujících úspěchů, anebo současně jako na řadu selhání a vskutku smolných událostí. Ať tak, či tak, na konci obou těchto řad je podnikatel s odhadovaným jměním 22,3 miliardy dolarů.

Pravidelní čtenáři už vědí, proč Musk nesnáší dovolené a pokud možno se jim vzhledem k předchozím zkušenostem vyhýbá. Na druhou stranu je ale zároveň někým, kdo neúspěchy vítá a dopředu s nimi vždy počítá:

"Selhání je vždy možnost. Pokud věci neselhávají, neinovujete."

Seznam Muskových selhání je tak košatý a zajímavý, že se před dvěma lety web Kickresume rozhodl vytvořit z nich přehlednou infografiku, která chronologicky poukazuje na všechny neúspěchy, se kterými se miliardář během své kariéry musel potýkat:

 

Určitě jste si všimli, že seznam končí v roce 2016 (byl vytvořen v roce 2017). Pokud bychom jej měli z dnešního pohledu dokončit, dali byste na něj ještě něco dalšího? Třeba kauzu "Pedo guy"? Loňský problém s posilovačem řízení, kvůli kterému muselo být do servisů svoláno 123 tisíc Modelu S? Nebo hořící Tesly? Anebo událost z letošního března, kdy Tesla se zapnutým autopilotem zabila svého řidiče, díky čemuž nyní společnost čelí další žalobě? Anebo nic?

#podnikani #musk #selhani #infografika

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Pěkný článek, děkujeme za něj. Elon Musk je hezkým představitelem socionického typu Don Quijote. Ti patří mezi největší vizionáře.
    +2
  • To je pěkně udělaný přehled, je fajn na věci mrknout také z té druhé strany, i Elon je jen člověk :)
    +1
  • Přesně, bez chyb by to nešlo :))
    0