Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
05.11.2019 3 minuty čtení

Mileniálové rádi mění práci, ale jejich CV pravidelně obsahují tyto 3 zásadní chyby

Česká republika je už dnes domovem více než 1,2 milionu mileniálů a další neustále dorůstají, takže do roku 2025 by měli tvořit největší společenskou skupinu v produktivním věku a tedy i nejčastější skupinu na pracovišti.

Jedním z hlavních poznávacích znamení této generace je skutečnost, že mění zaměstnání mnohem častěji než jejich rodiče. Chtějí, aby jejich práce dávala smysl a měla reálný dopad, rádi cestují, požadují flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat na dálku, neustále chtějí jako osobnosti růst, hledají vyšší a lépe hodnocené pozice... těch důvodů je víc.

Průzkum společnosti Galup ukázal, že 21 % mileniálů v posledním roce změnilo své zaměstnání, což je více než 3x víc než u ne-mileniálů. A také, že jejich silnou stránkou není ani loajalita, jelikož pouze 50 % mileniálů očekává, že budou ve své současné práci ještě za rok.

Stručně řečeno, na trhu práce je neustále nemalé množství mileniálů, kteří hledají nové zaměstnání. A i když jim nechybí ambice, jejich životopisy mnohdy obsahují typické a stále se opakující chyby, které jejich šanci na získání vysněného zaměstnání snižují.

1. Nerelevantní a neprofesionální informace

Mileniálové sice již prožili většinu svého života online, ale na začátku byli uvedeni do světa internetu, který se velmi lišil od dneška. Životopis je jedním z míst, kde můžete na drobných detailech ukázat, že jste vývoj internetu nezaspali a už opravdu nepoužíváte svůj původní email založený skrz Hotmail, Atlas nebo Centrum. Nejenže taková doména svědčí o vašem nedobrém vztahu k technologiím a inovacím, ale může působit lehce neprofesionálně. Opatrně také se sdílením svých sociálních sítí. Určitě na CV být mohou, ale jejich obsah by tím pádem měl reflektovat osobnost, kterou bude mít náborář chuť přijmout.

2. Přeplácaná či chaotická forma

Vyhněte se při tvorbě CV křiklavě zbarveným šablonám. Cílem není zaujmout na první pohled. Nejde ani o marketingovou soutěž. A nemusíte mít obavu, že by se na vás nedostalo. Je ale možné, že pokud bude váš životopis vypadat spíš jako cirkusový leták, nikdo jej nebude mít chuť číst. Ideálním a léty prověřeným způsobem, jež rovněž nezpůsobí čtenáři bolest očí, je černý inkoust na bílém papíře se standardními mezerami, okraji a odsazením. Zkuste zazářit raději obsahem než formou

Nezapomínejte také na to, že stále více společností dnes pro prvotní zpracování životopisů používá softwarové skenovací systémy, jež mají zpravidla odhalit konkrétní klíčová slova a další informace. Pokud zvolíte netradiční vzhled, může se stát, že nebude s těmito systémy kompatibilní a vaše šance na pohovor klesnou k bodu mrazu.

3. Absence elementárních informací

HR manažeři si určitě při pohovoru rádi poslechnou o vašich netradičních úspěších, koníčcích a vášni cestovat a sbírat nevšední zážitky po celém světě. Konkrétně ve vašem CV by se ale rádi nejdříve dočetli, že jste rovněž schopni plnit elementární pracovní úkoly, které bude vaše budoucí práce vyžadovat. Ujistěte se proto, že si ohromující informace o sobě necháte na osobní setkání a váš životopis bude nejdříve schopen kohokoli na první pohled přesvědčit o tom, že jste kompetentní a hravě splňujete minimální požadavky na pozici.

#osobnirozvoj #zivotopis #cv #prace #zamestnani #milenialove

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • 1) Vyšší fluktuace mileniálů než u starších generací je celkem logická. Starší generace už má přecejenom vybudované nějaké silnější pracovní zázemí na lepších pozicích a tudíž pro ně změna místa nemusí nutně znamenat velký nárůst v příjmu, neboť i pro zaměstnavatele je důležité si tyto pracovníky udržet a snáze jim tedy přidá, nebo je přesune v rámci firmy na seniornější pozici a tím pádem se neukáží ve statistice fluktuace. Zároveň starší pracovníci, kteří působí delší dobu v jedné firmě už mají také vybudovanou určitou síť kontaktů a postavení, ze kterého můžou těžit a změna zaměstnavatele by pro ně byla v tomto směru krokem zpět. Naopak mileniálové si změnou místa často přilepší ke své mzdě v řádu desítek procent a tudíž by byli spíše hloupí, kdyby nynější situaci na trhu nevyužili. 2) Doufám, že poznámku s emailovým hostingem "Hotmail" jste mysleli jen jako nepovedený vtip. Protože jinak by mě zajímalo, jaké relevantní argumenty vás vedou k tomu, že hotmail nějak souvisí s nedobrým vztahem k technologiím a inovacím? Mimochodem Microsoft jako provozovatel hostingu hotmail má momentálně vyšší tržní kapitalizaci než Google s jeho "technologickým a inovativním" gmailem. Nehledě na to, že většina velkých korporací používá balík nástrojů MS Office a dalších řešení od společnosti Microsoft, tudíž by bylo zcestné si myslet, že použití emailu od stejného vlastníka by mělo nějak snižovat uchazečovu šanci na získání práce.
  +3
  • S bodem 1 jednoznačně souhlas! U té dvojky by asi bylo vhodnější zmínit spíše maily od atlasu či centrum, to je pravda :))
   0
  • Také souhlasím s prvním bodem, bezpochyby to dává smysl.
   0
  • + @volný.cz :)
   0
  • Páni pozor! Svojím prístupom k webmailom docielite len to, že k zákazu diskriminácie podľa rasy, pohlavia ... pribudne aj zákaz diskriminácie podľa druhu používaného e-mailu :)
   0
 • Ono to s tou loajalitou a fluktuací je to trošku jinak, primárně firmy jsou neloajální, dávají nastupujícím zaměstnancům i o desítky procent lepší platy než lidem, kteří se u nich dlouho pohybují, to v minulosti vůbec nebývalo. Taky firmy často na vyšší pozice raději dosadí externího člověka, než aby někoho z týmu povýšili. Jinak zrovna k tomu mailu, sám gmail je tu asi 15 let, jen pro info. Více spíše vypovídá používání českého providera jako třeba seznam, zrovna hotmail pohlcený Microsoftem mi nepřijde vůbec špatný, je to de fakto Office 365, proč by to někdo neměl používat?
  +1
 • Musím přiznat, že své vrstevníky občas nechápu :D
  +1
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím