03.11.2019 4 minuty čtení

Dobrá práce a jistota několika pacientů denně jí nestačila, tak začala podnikat. Proč?

Příběh Lorny Clarkson je inspirací pro každého, kdo má svou jistotu, ale rutina ho ubíjí. Pro každého, kdo chce, aby ho živila jeho záliba. Pro každého, kdo s něčím není spokojený.

Lorna Jane Clarkson vystudovala medicínu a následně začala pracovat jako zubařka v australském městě Cairns. Měla jistotu pacientů až do svého důchodu. Mohla si v klidu prožít svůj život. Ale po pěti letech byla na pozici zubařky již zcela ubitá rutinou. Ke své práci se vyjádřila takto: „Od rána do večera nepotřebuješ mozek, jen pár svalů pro ty pořád stejné zákroky na křesle. Pro mě to byla postupná smrt zaživa.“

Aby se po takové práci vždy dokázala vzpamatovat, začala běhat. V okolí Cairns se nachází starý prales, který je i na seznamu památek UNESCO. Jsou tam krásné pláže, kde se nikdo nekoupe. Postupně ale začalo turistů přibývat,a tak se Lorna stále častěji místo venkovního běhání raději zavírala do cvičebních sálů, kde objevila aerobik. Ten ji zaujal na tolik, že se v něm neustále zlepšovala, až se z ní stala instruktorka.

Jak se cvičení věnovala více a více, začala si uvědomovat, že jí něco vadí. Materiál sportovních triček nevsaje všechen pot, drhne o pokožku, po několika vypráních ztrácí příjemný omak při pohmatu a ztrácí tvar, protože se rychle vytahá. Její kamarádky měly stejné postřehy. Jedné vadily příliš upnutá ramena, jiná chtěla více ukázat své opálené tělo a další nechtěla mít propocené koláče v podpaží.

Clarkson se po marném pátrání na trhu rozhodla zkusit absenci kvalitních sportovních oděvů, ve kterých by se ženy cítily dobře, vyřešit sama. Založila vlastní módní značku Lorna Jane a přišla se svou vlastní kolekcí funkčního, přilnavého a sexy oblečení. Netrvalo dlouho a zjistila, že její zákazníci nepochází jen z posiloven, ale rekrutují se i na cyklostezkách, běžeckých trasách, bruslařských oválech a dalších místech. Přišla také s řadou oblečení, která se měnila podle toho, jak se měnila postava majitele. Silnější člověk toho bude chtít zakrýt více, ale postupně může být úbor upnutější a časem je možné třeba i ukázat pekáč buchet na břiše.

Vše pochopitelně nedělala sama. Po svém boku měla vývojáře, kteří jí pomáhali s technologiemi. V době svého největšího rozmachu v Evropě otevírala v průměru jednu kamennou prodejnu každých 20 dnů. Dnes má v nabídce vlastní kolekce pro lyžování, venčení psů i na jógu. Šije oblečení pro těhotné, pro děti i pro maminky po porodu a stále přichází s novými nápady.

Čím to všechno začalo?

Zamyšlením, co by chtěla jednou mít. Už měla jistotu pacientů na každý den. K jejich uspokojení by potřebovala svůj čas a své ruce. Díky svému rozhodnutí dnes má čas na sebe a na vymýšlení, jak zdokonalit své podnikání.

„Napadlo vás někdy, že teď můžete udělat něco, co ovlivní to, jak se budete mít za 20 let?“

Lorna se nad tím zamyslela, a když jí bylo 28 let, došla k závěru, že buď bude mít za 20 let zálibu ve cvičení a v módě a k tomu 25 let praxi zubařky, anebo ji za těch stejných 20 let bude živit její životní láska – cvičení a móda.

Rozhodnutí, které tehdy udělala, vedlo k tomu, že je dnes jedna z nejbohatších žen v Austrálii, má krásný dům v Queenslandu, vlastní módní značku a především má práci, která ji baví a naplňuje. Roční tržby značky dosahující přes 100 milionů australských dolarů už je jen třešničkou na dortu.

Vše začalo nespokojeností s rutinou. Dalším milníkem byla nespokojenost s aktuální nabídkou sportovních úborů. Jak tyto nespokojenosti Lorna řešila? Rutinu ukončila a neuspokojivou nabídku doplnila o své produkty. Jednoduché a efektivní řešení.

#nespokojenost #uspech #podnikani #moda

Hodnocení: +18
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Příběh je inspirací pro každého kdo si jde za s vím cílem. Jen bych dodal  že tahle značka Lorna Jane je už taky v Evropě a dokonce v České republice a na Slovensku. www.activeliving.cz

    0