27.10.2019 5 minut čtení

Životní sny stále na očích. Jaká hlavní pozitiva přináší Vision Board a jak ho vyrobit?

Jeden z nejgeniálnějších a zároveň nejopomíjenějších způsobů motivace? Není třeba umět anglicky, aby bylo jasné, že jde o nástěnku snů, cílů a vizí. Jak Vision Board vyrobit, kam jej umístit a kdy může pomoci?

Díky vision boardu dáte svým snům jasnou podobu a navíc je budete mít stále před očima. Ve chvíli pochyb vás dokáže motivovat a přinutit k činům. K výrobě můžete použít citáty, obrázky, afirmace, fotografie a další vizuální pomůcky. A pro ty zvás, kteří nejsou fandové kutilství, už dnes existují i chytré Vision Board aplikace. Začněme ale postupně:

Kdy se hodí mít vlastní nástěnku snů?

Cílem vision boardu je připomenout vám, proč to všechno děláte. Proč podstupujete tu dřinu a proč těžce pracujete. A právě ve chvílích pochybností a v okamžicích, kdy by pro vás bylo příjemnější celý den ležet v posteli, je klíčové, abyste si rychle a efektivně mohli připomenout, co leží na horizontu, ke kterému směřujete.

Možná máte náladu pod psa a chtěli byste své podnikání zabalit. Obchodní partneři neplní své slovo a klienti nechtějí platit. Anebo dobře platící klienti špatně komunikují a je s nimi těžká domluva. Takových nezávidění hodných situací, kdy by to mnoho lidí rádo zabalilo, vymyslíme požehnaně, ale od toho je tu tento článek, který chce poradit, jak takové krize a překážky překonat.

Jak postupovat při výrobě nástěnky snů?

1) Ujasnit si cíle

Ze všeho nejdříve si musíte ujasnit své cíle a dát jim priority. Na první pohled se to zdá jako jednoduchý úkol, ale jde o opravdu složitou věc. Máte rodinu? Je pro vás důležitější než vlastní byznys? Pokud ano, kdy a jak moc jste ochotní se od rodiny odtrhnout ve prospěch klientů? Jak si představujete svou ideální životní úroveň, na níž se budete cítit spokojeně. Chcete luxusní auto nebo exotickou dovolenou dvakrát ročně? Nebo vám postačí domek se zahradou? Anebo obojí?

2) Najít vizuální materiály

Prostor pro kreativitu je skutečně velký. Usilujete o velký rodinný dům či luxusní vilu na pláži? Na internetu jich jsou stovky. Najděte si takový obrázek, který se vám líbí, a vytiskněte si ho. Chcete fungující společnost s velkým proskleným sídlem? I takové obrázky se dají najít. Stejně tak můžete použít fotografie vlastní spokojené rodiny nebo grafy zachycující pravidelný růst společnosti či akcií, které vlastníte nebo chcete vlastnit.

3) Vyberte si afirmace a citáty

Uznáváte nějakého investora nebo podnikatele? Líbí se vám jeho myšlenky? Pak použijte jeho citáty na svou nástěnku. Můžete využít osobnosti ze světa byznysu, sportu i umění. Důležité je ztotožnit se s daným člověkem a konkrétním citátem, který chcete použít. Podobnou sílu mají i afirmace, jako například „Mám milující rodinu a přátele“ nebo „Vypadám skvěle a mám dobrou fyzickou kondici“. Když dostanete depresi nebo budete mít chuť se vším praštit, vaše oblíbené citáty a pozitivní afirmace vás dokážou vrátit zpět na nohy.

4) Výrobu si užijte

Najděte si ve svém nabitém programu čas a výrobu si zpříjemněte. Jeden den například pracujte z domova, ušetřete si čas za cestování a ten věnujte výrobě vlastního vision boardu. Uvidíte, že to bude velmi dobře investovaný čas. Pusťte si k tomu třeba vaši oblíbenou hudbu. Nebo nějaký inspirativní rozhovor. Snažte se oživit svou kreativitu, a pokud usilujete například o fungující společnost, nezapomeňte vyobrazit i sebe jako majitele.

Kam vision board umístit?

Pochopitelně by to mělo být dobře viditelné místo, které hodně potkáváte. Takové, na které často vidíte, abyste své sny měli každý den na očích a dostávali je do podvědomí. 

Vision board není tak úplně něčím, co chcete mít na prominentním místě kanceláře na očích všem, kdo do ni přijdou. Nabízí se koupelna nebo vaše domácí pracovna. Hotovou nástěnku si ale můžete například vyfotit a fotku si dát jako pozadí plochy na počítači nebo mobilu.

A teď prakticky...

Nástěnka snů by na první pohled měla motivovat. Hlavním obsahem by měly být fotografie a obrázky vašich snů. Doplnit je můžete o afirmace a citáty, ale ne příliš dlouhé, aby jejich čtení nezabralo mnoho času. Nutná je motivace na první pohled. Máte před sebou nepříjemný telefonát. Nechce se vám. Kouknete na svůj vision board a v tu chvíli v sobě najdete vnitřní sílu a motivaci jít dál. Zvednout telefon a vyřídit vše potřebné. Nechce se vám na obchodní schůzku? Mějte vision board v mobilu a ještě před schůzkou mu věnujte krátký pohled. Uvidíte, že se schůzka ponese v jiném duchu. A takhle by šlo pokračovat v dalších situacích. Dejte svým snům jasnou podobu a nechte se jimi inspirovat.

 

#osobnirozvoj #motivace #sny #cile #nastenka #podnikani

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.