Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
25.10.2019 4 minuty čtení

Byznys filmy letošního roku, které si nesmíte nechat ujít. Viděli jste všechny?

Zhlédnutí filmu za vás práci neudělá, ale někdy dovede inspirovat, motivovat nebo aspoň příjemně odreagovat. Jen musíte zvolit ten správný film. S těmito chybu neuděláte.

Všechny níže uvedené filmy jsou z letošního roku. Nemůžeme je porovnávat s těmi historicky nejlepšími, ale za zhlédnutí stojí. Jde o dokumenty a celovečerní filmy z oblasti podnikání. Každého zřejmě nezaujmou všechny uvedené filmy, ale i když jsou zaměřené na podnikání, zabírají širokou škálu oblastí od sportu až k investování, takže si jistě vybere každý.

Le Mans '66

Originálním názvem #Ford#Ferrari vypráví životopisné sportovní drama z 60. let minulého století. Henry Ford se snažil koupit automobilku Ferrari, jenže Enzo Ferrari ho odmítl. Film hezky ukazuje na Henryho úspěchy, ale i na zklamání z neúspěšného obchodu. A právě toto zklamání bylo pro Forda impulz k činům. Díky tomu se pustil do výroby automobilu, který měl Ferrari porazit na okruhu Le Mans. Věnované úsilí si vybírá velkou daň, ale ta těmto mužům za vítězství stojí.

V hlavních rolích se představí Matt Damon a Christian Bale. Premiéra nás čeká v polovině listopadu.

The Boy Who Harnessed the Wind

Příběh inspirovaný skutečnou událostí. Životem chlapce, který ve 13 letech musel opustit školu, ale na vzdělání nezanevřel. Naopak, potajmu se vkrádal do školní knihovny, aby se naučil postavit větrný mlýn, který by čerpal vodu a zavlažoval půdu. Tím by zachránil vesnici před hrozícím hladomorem. Vysokou míru autentičnosti zajišťuje lokální hudba, scény zachycující místní rituály a lokální jazyk nianja, kterým se ve filmu hovoří.

Chlapec, který se vzepřel nepřízni osudu a navzdory nedůvěře okolí budoval své dílo, kterým by pomohl druhým, dovede skutečně inspirovat.

Americká fabrika

Čistě dokumentární film zachycující příběh Cho Tak Wonga, čínského miliardáře, který ve státě Ohio v opuštěné továrně #GeneralMotors začal s výrobou automobilových skel. Postupně zaměstnal více než 2000 lidí.

Od tohoto snímku se očekávalo mnoho. To je vidět z toho, že jeho premiéra byla přímo na filmovém festivalu #Sundance. Zda naplnil očekávání, se můžete přesvědčit sami.

Velký hack

Stejně jako předchozí film, měl být i tento uveřejněn na filmovém festivalu Sundance. Šlo o dokumentární film zachycující jeden z největších skandálů týkající se úniku dat ze sociální sítě #Facebook. Film se snaží odhalit tajemný svět práce s daty společnosti #CambridgeAnalytica, která využila osobní údaje jednotlivých soukromých osob z Facebooku na politické účely. Šlo o volbu amerického prezidenta v roce 2016.

Vynálezkyně: Z kapky krve

Mohl to být revoluční vynález. Objev desetiletí, možná století, jenže malá černá krabička, která měla být schopna provést 200 typů krevních testů z jedné kapky krve a to za pouhou minutu, byla jen podvod. Elizabeth Holmesová, vědkyně, která s objevem přišla, chtěla obrátit svět medicíny vzhůru nohama, stejně jako se to povedlo Thomasi Edisonovi nebo Stevovi Jobsovi ve svých oborech. Jenže těmto mužům se to povedlo doopravdy.

The Biggest Little Farm

Potřebujete při svém podnikání vytrvalost a trpělivost? Film zachycuje život Johna Chestera a jeho manželky, kteří opustili město a snažili se vybudovat svou farmu. I přes pády a neúspěchy se nevzdali a šli za svým snem. I tento dokumentární film o přeměně snů na skutečnost měl premiéru na festivalu Sundance.

Bistro Ramen

Ctižádostivý podnikatel a odborník na tradiční japonský pokrm se vydává do Singapuru, aby prohloubil své dovednosti a znalosti, aby se naučil nové kulinářské techniky a aby poznal svou matku. Zvláště její postupy pak aplikuje při svém podnikání a pozná, že jídlo má moc lidi sbližovat i napravovat dávné křivdy.

Souboj s rodinou

Komediálně pojaté sportovní drama. Navíc inspirované skutečným příběhem. To dodává filmu opravdovou šťávu, protože film sleduje rodinu profesionálních zápasníků. Při jednom konkurzu se střetnou bratr a sestra, jenže prosadit se v Americe není nic jednoduchého a tak je potřeba tomu obětovat mnoho.

 

#podnikani #byznys #filmy

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím