Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
30.09.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 30.09.2019: Konec čínských akcií v USA, další zfušované Boeingy a Facebook bez lajků

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za pátek a uplynulý víkend.

Dobré ráno do nového týdne! Ten Boeing letos vážně neví, kam dříve skočit. Nejdříve 737 MAX, teď jsou to praskliny na modelech 737 NG. Na druhou stranu dobře mu tak, v leteckém průmyslu šlendrián a nic jiného než špičkovou kvalitu prostě tolerovat nejde, pak umírají stovky nevinných. A Facebook zase experimentuje s odstraněním počtu lajků. Prý aby uživatele netrápilo, že jejich posty nikdo nelajkuje. Není to spíš tak, že nedostatek lajků kromě nemocných lidí trápí jen social media marketéry? :) Mějte fajn den, ať už je nálada jakákoliv!

-----

Chcete více inspirace na své timeline? Pak neváhejte sledovat účty redaktorů Tomáše Durčáka a Milana Charváta. Přidat můžete také zkušeného analytika Štěpána Křečka.

-----

Slova dne

„Budeme vyžadovat, aby provozovatelé některých letadel typu 737 NG provedli inspekci kvůli strukturálním prasklinám. Letecký úřad dá provozovatelům pokyn, aby provedli zvláštní inspekce, provedli případně opravy a okamžitě nám nahlásili připadá zjištění.“

#Boeing (-1,04 %)řeší další problém se svými letouny. U několika hojně využívaných strojů 737 NG byly totiž na spojnici trupu a křídel nalezeny praskliny, zřejmě způsobené únavou materiálu. Americký úřad pro letectví (#FAA) nyní výrobci letadel nařídil provést inspekce. Pokud by podobných případů bylo nalezeno neúnosné množství, je na stole i možnost zákazu provozu. #737NG by se tak přidaly k již uzemněným modelům #737MAX.

-----

Číslo dne

$1.200.000.000.000

Bílý dům zvažuje další ekonomický úder vůči Číně. Ve snaze omezit americké #investice v Číně je nyní ve hře možné odstranění čínských akciových titulů z amerických burzovních domů. Na amerických burzách je aktuálně obchodováno více než 150 čínských společností s tržní valuací 1,2 bilionu dolarů. Na zprávu v pátek negativně reagovaly akcie Alibaby (-5,15 %) i JD.com (-5,95 %).

-----

Vítěz a poražený

Wells Fargo +3.77 % (50.71 USD)

Banka #WellsFargo hledá po skandálech a omezeních ze strany úřadů nový začátek, který by měl přinést nový #CEO a "prověřený lídr" Charles Scharf, který se nové funkce oficiálně ujme 21. října.

Micron Technology -11.09 % (43.21 USD)

Výrobce paměťových čipů #MicronTechnology v pátek přišel o více než polovinu svého zářijového 20% růstu. Může za to nepříznivá prognóza ziskovosti za fiskální #Q4.

-----

Burza

Předposlední obchodní den tohoto měsíce probíhal zpočátku pozitivně, ale veškerý optimismus utnul Bílý dům, který uvažuje o zastropování amerických kapitálových investic v Číně a stažení čínských akcií z burz v USA. Zpráva nejvíc srazila segment technologií. Pražská burza má za sebou 3. nejhorší týden tohoto roku, index #PX ztratil díky výprodejům 2 %.

-----

Bleskově

Prezident #Zeman podepsal zákon o #DPH, který by už od 1.4.2020 mohl rozšířit povinnost používat #EET na dosud vyřazené obory podnikání (např. kadeřnice, účetní či řemeslníky).

#Facebook (-1,67 %)v Austrálii testuje provoz bez zobrazování počtu lajků u postů jednotlivých uživatelů za účelem snížení sociálního tlaku z neúspěšných postů. Navazuje tak na podobný test u sesterské sítě #Instagram, který od července probíhá v několika zemích (z Evropy v Itálii a Irsku).

Populární investiční broker a poskytovatel online obchodní platformy #InteractiveBrokers (+2,72 %) oznámil spuštění nové obchodní služby IBKR Lite, která nabídne neomezené obchodování amerických akcií a ETF bez poplatků. Existující platforma bude přejmenována na IBKR Pro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter #alibaba #JDcom

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty