Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
10.09.2019 3 minuty čtení

Je tohle opravdové tajemství podnikatelského úspěchu? Stačí vám na něj 10 hodin týdně

Už od nepaměti se lidé, zejména ta ambiciózní část, snaží přijít na nějaký univerzální recept na úspěch. Jak se ale všichni dříve či později přesvědčí, nic takového neexistuje. Byznys je hlavně o tvrdé práci a vytrvalosti. I když...

Jak si představujete harmonogram úspěšného člověka? Někoho z top pozic žebříčku nejbohatších lidí světa? Schůzky, porady, emaily a tak pořád dokola, asi něco podobného, že? No, není to tak úplně pravda.

Samozřejmě, ti nejúspěšnější pracují opravdu hodně a tvrdě, o tom netřeba pochybovat, ale na rozdíl od všech ostatních podnikatelů dokáží do svého časového harmonogramu zařadit jednu činnost, která jim v konečném součtu dává před ostatními viditelný náskok. Co to je?

PŘEMÝŠLENÍ

Věděli jste například, že Warren #Buffett věnuje až 80 % svého času přemýšlení? Je to sice extrém mezi všemi úspěšnými, ale ostatní na tom nejsou o tolik jinak. Podle mnohých studií a rozhovorů s miliardáři se ukazuje, že ti nejlepší věnují alespoň 10 hodin týdně přemýšlení.

Jak takové přemýšlení vypadá? Jde o nadhled a vidění světa a podnikání z trochu jiné perspektivy. Vytrhnout se z každodenního sprintu, který člověku nedovolí se na věci podívat s nadhledem. Díky času věnovanému přemýšlejí vidí tito podnikatelé věci komplexně, dokáží lépe zpracovat danou problematiku a odhadnout budoucí vývoj.

Jak na to?

Bill #Gates to dělá tak, že si dvakrát ročně vezme týdenní volno, aby mohl pouze a jen v klidu přemýšlet ve srubu ukrytém v lesích poblíž jeho domovského Seattlu. A to prosím nikoli až teď, v téměř důchodovém věku, ale už od doby, kdy jeho Microsoft začínal globálně expandovat. 

Richard #Branson k tomu má svůj luxusní ostrov Necker Island, kam často odlétá za odpočinkem a možností probrat se svými myšlenkami. Jack #Dorsey, zakladatel Twitteru, zase každé ráno dochází hodinu pěšky do své kanceláře, aby mohl po cestě nerušeně přemýšlet nad budoucností a plánovat.

Je to tedy ten tolik hledaný recept na úspěch? Samo o sobě určitě ne. Ale pokud máte kvalitní projekt a pracujete dostatečně tvrdě a vytrvale, bude právě čas na přemýšlení tou rozhodující ingrediencí, která vás posune mezi ty nejlepší.

Takže vezměte do ruky propisku, diář a rozhodněte se, kdy bude čas patřit pouze vašim myšlenkám. Bude to celý týden jednou za rok, nebo třeba každý den hodina?

#podnikani #uspech #psychologie #management #strategie

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Souhlasím. Čas sám se sebou, kdy si nerušeně můžeme pustit myšlenky na špacír a hrát si s co by kdyby, je super... Tehdy přichází úplně odnikud zajímavé podněty, ze kterých pak mohou být skvělá vylepšení nebo nový směr v byznysu...
    +2
Doporučené příspěvky
6 minut
7 minut
5 minut
3 minuty
8 minut
5 minut
6 minut
4 minuty
2 minuty
4 minuty
6 minut
7 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
6 minut
7 minut
5 minut
3 minuty
8 minut
5 minut
6 minut
4 minuty
2 minuty
4 minuty
6 minut
7 minut