Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
07.03.2021 5 minut čtení

5 důvodů, proč se není třeba bát propadu akciového trhu

Každý víme, že nás dříve nebo později výrazný propad akciového trhu čeká. Aktuálně se možná jedná o předvoj pořádné bouře. Přesto není důvod k panice. Propadu akciového trhu se není třeba bát. Pojďme se podívat proč.

Je to téměř rok, co postihl americký akciový trh nejrychlejší propad podobného rozsahu v historii. Své dno našel 23. března 2020 a kdo z investorů by mohl říct, že byl tehdy v klidu, když se právě vypařily desítky procent z jeho portfolia.

Pokud začínáte mít pocit, že se blíží další #korekce nebo dokonce #krach, možná je váš pocit správný. Americký akciový trh postihne #propad alespoň o 10 % každých 22 měsíců. Pojďme si však popsat pár důvodů, proč by vás budoucí negativní vývoj amerického akciového trhu nemusel znepokojovat.

1. Můžete…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Pravda... a hlavně, nepoužívejte páku 😉 (pak se musíte naučit se stop lossem).

  +1
  • tak obecně pochopit principy nějakého Risk Reward ratia asi problém není... s pákou je dle mého úplně jiný problém, zlášť pokud ji neumíte používat 😁 btw.. nevím jak to je třeba u XTB, ale eToro si účtuje za pákové obchody takové denní a víkendové poplatky, že vám kolikrát požerou podstatnou část zisku, kterou díky páce inkasujete...

   0
  • @PatrikKudlacek To je také pravda... CFD´s a jejich swapy :)

   0
 • Hodně pravdivých a užitečných informací. Možná bych ale zmínil pro lidi kteří do toho chtějí vstoupit teď a vydrží tlak a neprodají. Mohou po prasknutí čekat dost dlouho než budou zpátky na svém. Březen nebyla krize ale boom způsobeným zastavením půlky světa. Který se potom vrátil zpět a do dnešního dne vystřelil celý americký trh na nesmysl. Základní pravidlo kupuj co je levné prodávejte co je drahé.

  0
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky