Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
03.03.2021 8 minut čtení

Čeká akciový trh krach? Tato trojice důvodů jej může teoreticky spustit již během následujících 3 měsíců!

Investoři jsou jedna z mála skupin obyvatelstva, která za loňský rok vděčí skutečně mnohému. Po jarním propadu o 34 % index S&P 500 od 23.3. do konce roku přidal přes 75 % a vykouzlil na obchodních účtech akcionářům i nováčkům solidní zisky.

Americký akciový trh má dnes za sebou působivý 11měsíční běh do kopce. Ten z velké části na svých bedrech drží Fed, který loni velmi ochotně přistoupil k neomezenému kvantitativnímu uvolňování. Další podporu trhům dodala i samotná federální vláda, která loni schválila ekonomické stimuly včetně šeků pro občany v celkové hodnotě 3 bilionů dolarů.

Takto nadopované trhy pak v závěru loňského a úvodu letošního roku zažily další vlnu euforie, kterou s sebou přinesly rapidně vyvinuté, schválené a zároveň efektivní vakcíny proti nemoci COVID-19

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +31
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Skvělý přehled potenciálních spouštěčů sell-off nebo alespoň risk-off vlny. Z dnešního newsletteru mě zaujal příliv kapitálu do ETF - potenciální hrozba pasivní investování: https://youtu.be/ti_zFC7WNoY  warengo bude skvělé pro rychlý burzovní přehled 😉

  +2
 • V momentě, kdy "konzervy" budou opouštět akciový trh a vracet se domů k dluhopisům, můžeme tady mít docela zajímavý vývoj :)

  +2
 • Otazka je, kde ten dalsi stimulacni balicek skonci. Nateseny nackovany American, ktery uz rok nebyl v Thajsku nebo v Karibiku ... 😊

  +1
  • @kode No, anebo natěšený Američan sledující WallStreetBets. 😅

   +1
 • Ještě střízlivě napsáno...

  +1
 • Vše je o emocích. Jakmile investory něco dostatečně silně vystraší, máme tu další výprodejovou vlnu. Jenže jak poznat, kdy přesně to přijde?

  0
 • Shillerovo PE, kterému už dneska prý ani sám Shiller nevěří, cca 8. minuta: https://www.youtube.com/watch?v=QPun5IqjsPk ...jinak samozřejmě propady byly a budou, spouštěčem může být spoutu věcí.

  0
  • @pavelLabradorrr Dneska je řada indikátorů vlivem tištěných peněz bohužel narušena (i standardní P/E ratio je mnohdy jednoduše ignorováno), protože ve chvíli, kdy byly tvořeny, nikdo s něčím jako je dlouhodobé kvantitativní uvolňování, zřejmě nepočítal. Nicméně těch, které varují před přepálenými akciemi, je rozhodně víc.

   +1
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky