Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
03.02.2021 6 minut čtení

Bublina jménem WallStreetBets je u konce: Stojí dnes některé silně vyprodávané akcie za nákup?

WallStreet za sebou má dva solidní dny, během kterých se hlavní indexy opět přiblížily k historickým maximům. Na druhé straně trhu jsou však jen slzy a kapesníky okolo komunity snažící se vyhnat nahoru silně shortované akcie. Lze tady něco nakoupit?

Výzva "buy the dip", která značí, že propad daného trhu vlastně není něco negativního, ale spíš unikátní příležitost nakoupit jej za ještě levnější cenu, v posledních dnech patří v komunitě WallStreetBets k těm nejpoužívanějším. I přes tyto výkřiky a sliby o "diamantových rukou", které budou akcie držet minimálně do ceny 1000 $ za akcii, se zdá, že celá tato eskapáda je u konce.

Je dost dobře možné, že na jejím základě dojde k určitým změnám v tom, jak brokeři k podobnému chování retailových spekulantů přistupují. A je možné, že některé…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +30
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Nokia se vrátila k ohodnocení, které jí v současnosti odpovídá. Takže kdo nebláznil, o nic nepřišel. Nokia je rozhodně zajímavou společností. Po tom, co vzrostl v Evropě odpor proti HUAWEI, jsou tu jen dva schopní budovatelé 5G sítí - Ericsson a Nokia. I když je na tom zatím Ericsson o něco lépe, Nokia přišla s novým ultra rychlým řadičem s rychlým přenosem dat, který by jí mohl výrazně pomoci dostat se výše. A vše samozřejmě bude záležet i na čase - vždyť skutečné 5G sítě ve středním kmitočtovém pásmu teprve začínají...

  +16
  • + este su na NOKIA kupene vacsie mnozstvo opcii do 2023 na 6,40€ takze tam sa moze cakat nejaky slusny narast do 2 rokov. Inak tak ako p. Socha pisal NOKIA ma buducnost aj po tomto "vystrelku"

   +1
  • $NOK ma zajtra earnings, tak to mozno bude este zaujimavejsie.

   +2
 • Bublina rozhodně není u konce, spíš si myslím nyní začíná víc žít "ekosystém" těchto skupin a během roku u nich často uslyšíme.

  +1
 • Myslím, že GameStopu může výrazně pomoct i to, že dnes je zná každý, před měsícem mimo USA nikdo. Pokud by tuhle bezplatnou "reklamu" dokázali uchopit, můžou se zvednout. Údajně byl vyměněn management, tak uvidíme...

  +1
  • @reznicekjan1 Možné to je, ale musí to správně uchopit a jít s dobou. Teď navíc budou asi i kvartální výsledky zkreslené kvůli novým konzolím (kterých je globálně nedostatek, takže je lidé skupují u kohokoli, kdo nějaké má), ale faktem je, že mladá generace už dneska pro hry ani žádné jiné příslušenství do obchodů běžně nechodí (ani když jsou otevřené). Digitální prodeje, esports a streaming jsou dnes top trendy na poli videoher a tímhle směrem GameStop musí jít a využít případně svůj zavedený brand. A noví členové představenstva (aktivisti) by si to teoreticky měli uvědomovat. Žádná bližší vize ale není známa, takže v tuhle chvíli je ten byznys model jednoduše k ničemu.

   +1
 • Myslím, že to ještě není konec, ale možná teprve začátek. WSB uvádí, že vše jde podle plánu. Příští týden budeme chytřejší.

  0
  • Oni to myslí tak, že pár lidí, co tu akci vymysleli, zbohatlo a ti naivové bez jakékoliv zkušenosti smázli účty. Tohle byl zřejmě ten plán :-)

   +2
  • @fINREKAsro Věřím tomu, že se na podobné akce v budoucnu dokáží znovu domluvit. Otázka je, jak to bude úspěšné a jestli najdou dost lidí, kteří jim pomohou znovu vytáhnout akcie vzhůru za cenu toho, že odejdou v lepším případě s prázdnou.

   0
 • Spíš než otázkou, jestli některou z dotčených akcií koupit bych se zabýval možnosti, jestli ještě rychle některou z nich nekoupit přes put opci a vydělat na jejich poklesu.

  0
 • Můžete mi proboha říct, kdo investuje miliony dolarů přes RH? Vždyť jsou to podvodníci, kteří prodávají orderflow...

  0
  • @luckyzebra Miliony US mileniálů, kteří se nudí, o investování nic nevědí, jsou ochotni do toho nalít i úspory rodičů nebo si vzít úvěr a zároveň jejich naivitě a lenosti vyhovuje, že pak ty peníze mohou prodělat v klidu z gauče, protože si $GME za 300 USD mohou nakoupit skrz mobil? 🙃

   +1
Doporučené příspěvky
8 minut
8 minut
10 minut
6 minut
8 minut
11 minut
9 minut
8 minut
6 minut
8 minut
9 minut
6 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
8 minut
8 minut
10 minut
6 minut
8 minut
11 minut
9 minut
8 minut
6 minut
8 minut
9 minut
6 minut