Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
31.01.2021 7 minut čtení

Buffett v roce 2008 do EV vložil 232 mil. $ a dodnes je zhodnotil o 3000 % na 8,5 mld. $. O jakou firmu jde?

Investování do automobilek se dnes díky globálnímu trendu elektrifikace (a možná do toho časem promluví i vodík) dopravy stává horkým tématem. Málokdo však ví, že Warren Buffett do jedné takové automobilky investoval nemalou částku již v roce 2008.

Řeč je tady o čínské automobilce BYD, která před více než 12 lety padla do oka Charlie Mungerovi, který následně možnost investice do této společnosti předhodil Warrenu Buffettovi.

Berkshire nakonec nakoupila v automobilce s velkými ambicemi v oblasti elektřinou poháněných vozidel 225 000 000 akcií za 232 milionů dolarů. Jinými slovy zaplatila zhruba dolar za každou koupenou akcii.

Při dnešním pohledu na tento nákup lze dojít k tomu, že tento Buffettův nákup je aktuálně přes 8,3 miliardy dolarů (178 miliard Kč) v plusu, což reprezentuje zhodnocení původní investice o

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +33
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • @tomasdurcak O BYD jsem četl poprvé koncem roku 2020. Již tenkrát mě zaujala. Do té doby jsem o automobilce nikdy neslyšel. Díky za velmi poutavý článek a info. Společnost je pro mě zajímavou volbou, ale nemám možnost kde do ni investovat. Možná zkusím Firstrade. Nevíte zda ji tento broker nabízí?

    0
    • @patrikMachacek Firstrade má v Hongkongu i pobočku a nabízí tamním investorům plnou podporu v rámci international účtu, takže bych očekával, že by to bez problémů mohlo jít. Jinak u nás se tam dostanete určitě skrz @lynxbroker a @saxobankcz . Možná ještě přes někoho dalšího, ale to už si nejsem jistý.

      0
    • 0
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky