Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
29.01.2021 8 minut čtení

10 akcií, které se pravděpodobně stávají další obětí davu z WallStreetBets. Nevlastníte některé?

Aktuální mánie okolo GameStopu se v posledních dnech stihla přelít již na více než desítku dalších trhů. V podstatě každé silně shortované akcii dnes hrozí, že si ji dav nákupčích z Redditu všimne. Tady je malá ochutnávka ze včerejšího bojiště.

Řady investorů GameStop ($GME), $AMC či BlackBerry ($BB), kteří nakupovali za pár dolarů a dnes možná při pravidelné kontrole dlouhodobých pozic lapají po dechu, dnes den co den doplňují další a další investoři do dalších a dalších - zpravidla zatracovaných či nejistě vypadajících - firem. Včerejšek byl v tomto (jako zatím každý předešlý den) jednoznačně nejrušnější a obrovské růsty o desítky procent u řady výrazně shortovaných firem se tak tyčily v jasném kontrastu vůči velké korekci amerických akciových indexů.

Pojďme se podívat na 10…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +50
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Musím říct, že jsem nakoupil včera pár akcií $AMC , je neskutečné jaká komunita lidí kolem toho všeho je, celý den jsem včera seděl za redditem a dalšími diskuzními fóry a ta soudržnost je opravdu ohromující. A je vidět, že se zde opravdu odehrává za plentou něco většího než si dokáže člověk představit. Nebo dokáže, ale nechce na to ani pomyslet. Ale bohužel musí, jelikož to vidí na číslech a jednání různých brokerů, kteří jsou spolčení s většími investičními společnostmi, které momentálně prodělávají slušný balík. Baví mě to sledovat a vyjadřuji podporu. Mladé pušky to the moon 🚀🚀🚀🚀🚀🚀 :DD

  +4
  • Zajímavé pozorovat to v souvislosti s tvity od Muska MG,DG,BTC - reagovalo vše růstem. Holt má vliv na mlaďochy.

   +1
 • Já držím $SPCE a čekám až vyletí do vesmíru (pak vyletí i akcie TO MOON) WSB jen trochu vystřelilo cenu a rozložilo trh.

  +1
 • Hmmm, mohli by si vsimnout treba Lufthansy, konecne bych mohl rozumne vystoupit a za chvili mi snad i vyprsi 3lety trest od nakupu tohoto omylu :)))

  +1
  • Pokud vím, při realizaci ztráty se Vás daňový t(r)est netýká.

   +2
 • Nokii mám, ještě tak o 25% povyroste a budu na 0. 😉

  +1
 • Hezký shrnutí. Nokii jsem bral zrovna před pár týdny :) Přijde mi, že to jde trochu vysledovat i podle toho co je v těch aplikacích (Robinhood, Revolut atd.) zrovna na hlavní stránce v "oblíbených tento týden". Co jsem koukal tak všechno co tam bylo letělo poslední dny nahoru.

  +1
 • achjo mám B&G Foods.. ale jen malou pozici tak s ní nebudu nic dělat, díky za zajímavý článek.

  +1
 • Všichni kolem mě: "přeji market makers a brokers to nejhorší, jen ať finančn krvácí!"

  Já: "Jé hele Intel zase trochu klesnul, možná bych mohl dokoupit."

  +1
  • @BinosCZ  Jo, my z Intel klubu řešíme jiné věci. 😃

   +2
  • Ja jsem taky před časem koupil Intel za 55,01, tak nevím, jestli mám ještě dokoupit 😂

   0
  • @yunRuan Momentálně z technických důvodů nemůžu kupovat akcie. Ale když byl za 42$ to jsem se mlátil do hlavy, že jsem nemohl naředit cenu :-( ale je pravda, že takto samostatně stojící akcie mám více.

   0
 • Já držím 3 tituly NOK.HE, SPCE a SKT 👍😁

  0
 • Je vůbec možné a lehalní zakázat obchodování s určitou akcií jenom protože se to "velkým rybám" nelíbí? Je to obchod sice bizarní a odporující logice ale pořád je to svobodná volba těch lidí.

  0
  • @SimboS Obchodování na konkrétním trhu se zpravidla nepozastavuje kvůli velkým hráčům, ale kvůli velké volatilitě. Hlavně pokud jsou to velké pohyby v krátkém čase, chce si burza většinou ověřit, zda jsou opodstatněné a nejde o nějakou snahu o manipulaci. S tím, že pokud opodstatněné jsou, vlastně to až tolik nevadí, protože až bude obchodování zase povoleno, lidé budou nakupovat/prodávat dál. Tohle byl ale specifický případ, kdy šlo u některých brokerů jen prodávat a ne nakupovat. To samozřejmě moc fér ani legálně na první dobrou nezní, ale řekl bych, že ti brokeři moc dobře znají svoje Obchodní podmínky a smlouvy, které klienti podepisují, takže věděli, že si to dovolit můžou. Můj odhad... uvidíme, co bude dál, jak dopadnou žaloby atp.

   +1
Doporučené příspěvky
6 minut
8 minut
11 minut
7 minut
9 minut
10 minut
8 minut
6 minut
9 minut
8 minut
10 minut
7 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
6 minut
8 minut
11 minut
7 minut
9 minut
10 minut
8 minut
6 minut
9 minut
8 minut
10 minut
7 minut