Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
27.01.2021 6 minut čtení

2 bitcoinové akcie, kterým byste se měli raději vyhnout širokým obloukem

Chcete-li investovat do jednoho z nejsledovanějších aktiv současnosti, bitcoinu, existují i jiné způsoby než pouze jeho přímý nákup. Například akcie navázané na BTC mohou být méně volatilním způsobem, jak z bitcoinu těžit. Ale pozor na výběr.

Srovnáme-li si jednotlivé hlavní cenné papíry a jejich výnosnost za posledních pět let, bitcoin se svými cca 9300 % v plusu stojí více méně neohroženě na vrcholu.

Důvody tohoto růstu jsou více méně jasné a dobře popsané, ale velcí podporovatelé této kryptoměny zpravidla pravidelně zmiňují jeho vzácnost, omezené množství (vytěženo by mělo být nanejvýš 21 000 000 000 mincí) a rostoucí adoptování bitcoinu ze strany větších i menších obchodníků jako hlavní důvod, proč se nejpopulárnější kryptoměně v poslední pětiletce tak daří.

@Patrik…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • jj..ten grayscale vypadá na první pohled moc pěkně, ale na druhý ..zlatá investice do bitcoinu 😁

  +2
 • GBTC je pro ne vyhodnejsi pokud je drzeny na ROTH IRA protoze pak se za prodej neplati dan. Nevim uplne jak je to mysleno se spekulaci na cenu BTC? Tohle nejsou futures a Grayscale je prakticky pouze v long pozici, protoze sve akcie uzamyka na 6 mesicu od nakupu a zadne podkladove aktivum nevyprodava, pouze akumuluje podle prilivu kapitalu.

  0
 • Vypadá to, že bych Riot měl prodat i se ztrátou 😆

  0
  • Asi je nakoupim. Imrvere se tady na W tvrdi, zahodte dodge, a on mi neustale roste 😁😊

   0
  • @rpavelka No jestli vám neustále roste, tak to asi nemáte Dogecoin, protože tam už proběhla slušná korekce. 😅 Jinak zrovna minulý týden jsem o DOGE psal myslím celkem racionální článek, kde jsem k jeho zahazování určitě nevyzýval. Ale zase je potřeba nebrat to tak, že je to další BTC nebo Amazon, který všem vytře zrak.

   0
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky