27.01.2021 6 minut čtení

Splněný sen dividendového investora? Tato akcie za poslední 3 roky zvýšila svou dividendu o 727 %

Najít na trhu takovou akcii, která je vám schopna v určitém časovém intervalu vyplácet dividendu, není až takový problém. Dnes jich ostatně jen na amerických trzích existuje několik tisíc. Najít v nich ale skvělou akcii pro nákup už snadné není.

Nyní by měli zpozornět ti z vás, kteří nepohrdnou solidní dividendou a zároveň vidí potenciál v segmentu konopí - možná se vám totiž následující společnost velmi zalíbí.

Řeč bude o REIT společnosti Innovative Industrial Properties ($IIPR), kterou již v jednom svém textu zmiňoval @Stan1000 a která se podle mě docela unikátním způsobem angažuje v konopném segmentu, kde si buduje chytrý byznys model se zajímavým potenciálem do budoucna.

Proč je zde dividendový výnos 2,5 % ve skutečnosti zajímavý?

Pokud byste jen procházeli "okolo" a zahlédli, že $IIPR

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +32
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Osobně bych byl s investicemi do konopných akcií opatrný z několika důvodů - jejich cenu žene dopředu především atraktivita pro mladé, módnost, určitý trend, který ale nemusí trvat dlouho, nikoliv výkonnost jednotlivých společností. Od sklizeného konopí k výrobě např. farmaceutických výrobků je poměrně dlouhá cesta. Ne každý výrobek se musí setkat s pochopením zákazníků. Sektor pěstování konopí má nenápadného nepřítele - cizopasného brouka, který je schopen zničit polovinu úrody. Nakolik jsou ceny odpovídající hodnotě jednotlivých společností, na to si budeme muset ještě nějaký měsíc počkat... Pokud bych tedy už měl investovat do marihuany, výjimečně bych asi volil některý z konopných ETF - třeba MJ, zde je sektor přece jen více chráněn tím, že ETF je složeno z mnoha společností.

  +9
  • @Stan1000 To jsem původně ještě chtěl v textu zmínit, že za aktuální ceny bych nákup možná neuskutečňoval, ale počíhal si případně na korekci. Jinak souhlasím, nad konopím stále visí otazník, proto to ani v USA, kde už jede aspoň nějaká legalizace, žádný bůh ví jaký byznys není. Na druhou stranu zrovna tohle REIT nenese zrovna 100% rizika spojená s pěstováním konopí. Ano, producent může kvůli nedostatku poptávky nebo špatné úrodě zkrachovat, ale nemovitost si hodnotu drží a lze ji v nejhorším pronajmout někomu jinému, nebo prodat. Všeobecně si myslím, že pro celý tenhle segment bude klíčová US legislativa. Pokud bude mít Biden a spol chuť otevřít úvěrová stavidla a posunout legalizaci, myslím si, že by z toho mohl být hodně zajímavý segment. S atraktivitou pro mladé bych rovněž souhlasil, ale já se dívám za konopí jako drogu, kde leží velké množství dalšího využití téhle rostliny nejen v medicíně (samozřejmě na druhé straně stojí silná farmaceutická lobby atp., ale to už je na jinou diskuzi). A pokud někoho opravdu nezaujme žádná konkrétní akcie, pak ano - nabízí se sektorové ETF.

   +1
 • IIPR je výborné ETF, ale rozhodující moment pro vstup jsme již dávno prošvihli - měli jsme ho nakoupit před nejméně 2 roky... Nicméně dividendu vyplácí nadále slušnou...

  +1
  • Vyplácí dividendu větší než zisk. To je přece špatně. ?

   0
  • A není $IIPR náhodou akcie?

   +1
  • @martenusPrince Je to tzv. REIT - nemovitostní fond, samozřejmě je tvořen akciemi. Ale to i ETF - tam si také kupujete akcie ETF.

   0
 • No...jak bych vám to řekl jednoduše..Konopí není jen droga..Čím dál víc vidíme reklamy na konopné masti, konopí se používá úplně ve všech odvětvích průmyslu, od gastronomie, přes lékařství a stavební průmysl..A počkejte až se dočkáme legalizace na celém světě ( v to doufam) to bude už pozdě do konopných akcií investovat..

  0
  • Případně bych v nedůvěře v jednu společnost investoval do indexu konopných akcií, kde je většina společností zabývající se konopím..😉

   0