21.01.2021 5 minut čtení

3 téměř neznámé, ale velmi zajímavé dividendové akcie, které byste si měli někam poznamenat

Většina dividendových investorů má nepochybně seznamy společností, jež jsou kvalifikovány jako dividendoví aristokraté a dividendoví králové, načtené a zná je zpaměti. Omezovat se pouze na tyto akcie a ignorovat širší trh by však mohla být chyba.

V nepřeberné záplavě amerických akcií se totiž zejména zahraničním investorům snadno může stát, že některé méně známé dividendové společnosti zkrátka přehlédnou a potenciálně tak přicházejí o neustále se zvyšující pasivní příjem. Pojďme se na trojici takových akcií, o kterých se vlastně moc ani nepíše, byť jsou z pohledu dividend minimálně zajímavé, podívat:

 

Delek Logistics Partners ($DKL)

Vývoj akcií Delek Logistics za posledních 5 let; zdroj: TradingView

Když je řeč o výnosných dividendových akciích, chtě nechtě se nemůžeme vyhnout

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +25
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Jen varuji před tím, že DKL je společnost L.P. s komplikovaným daněním, této společnosti (a všem společnostem s L.P.) bych se vyhýbal obloukem, mohli byste na daních hodně prodělat...

  +3
  • @Stan1000 Jo vidíte, to jsem tam zapomněl zmínit, že jde o MLP, doplněno, díky!

   0
  • @tomasdurcak Dobrý den, můžete to prosím více rozvést v čem je to znatelnou nevýhodou? Děkuji RM

   +1
  • @romanMutl V USA je potřeba dávat si u dividendových společností pozor na společnosti typu MLP (master limited partnership) a LP (limited partnership). Americká legislativa jim totiž při splnění určitých podmínek umožňuje neplatit daň. Ale jelikož stát samozřejmě o ty peníze nechce přijít, tak firma musí svou ušetřenou daň de facto přehodit na investory skrz vyšší zdanění svých vyplacených dividend. Bavíme se tuším o cca 40 % pro všechny příjemce těchto dividend, kteří zároveň nejsou rezidenty USA. Může se tak stát, že si najdete super společnost s velkou dividendou, ale tuhle drobnost přehlédnete, nespočítáte si, jaký bude váš reálný výnos s těmito vyššími daněmi a pak koukáte, jak vám přes 1/3 dividendy zahučí do americké státní kasy.

   +2
  • @romanMutl Tak jsem to ještě pro pořádek vyhledal, ta daň by měla být 39,6 % z každého distribuovaného centu, který je formou dividendy vyplacen ne-občanovi USA.

   +1
  • @tomasdurcak Děkuji Vám za jasné vysvětlení této problematiky. Celkově mě Vaše a @Stan1000  příspěvky i komentáře osobně velice baví. Díky za Vaší práci a sdílení informací.

   +1
  • 0
  • @tomasdurcak Jj, je to v článku zmíněno. Ještě podotázka: tuto vyšší daň automaticky strhne broker?

   0
Doporučené příspěvky
7 minut
6 minut
6 minut
8 minut
6 minut
7 minut
6 minut
6 minut
7 minut
6 minut
6 minut
10 minut
Doporučené příspěvky
7 minut
6 minut
6 minut
8 minut
6 minut
7 minut
6 minut
6 minut
7 minut
6 minut
6 minut
10 minut