17.12.2020 3 minuty čtení

5 důvodů, proč vlastnit REIT

REIT - investiční fondy do nemovitostí - kdykoli, a zejména nyní

V tomto článku uvedu důvody pro vlastnictví REIT a ukážu, proč v současném investičním prostředí existují pro investory REIT mimořádné příležitosti - a několik úskalí.

REIT jsou v portfoliu obecně prospěšné z mnoha důvodů, ale jsou 2 nejlepší:

 

1) Vyšší výnosy

2) Vyšší výtěžek

 

Vyšší návratnost

Výnosy REIT byly mimořádně silné po velmi dlouhou dobu. Pokud by někdo v roce 1971 investoval 10 000 $ do akciového indexu REIT, pak by těchto 10 000 $ mělo na konci roku 2019 hodnotu něco málo přes 2,1 milionu $. Míra návratnosti překonává téměř všechny ostatní třídy aktiv, včetně S&P, podnikových dluhopisů a pokladních poukázek. Historické výnosy samozřejmě nezaručují budoucí výsledky, ale naznačují, že třída aktiv má obecně potenciál vysokých výnosů. Akcie a dluhopisy jsou nyní dražší než v roce 1971, což vede k nižším výnosům, ale relativní výnosy by měly být podobné. V pořadí očekávané návratnosti do budoucna očekávám, že z dlouhodobého hlediska bude vypadat pořadí takto: REITs, S&P, podnikové dluhopisy, pokladniční poukázky.

Vyšší výtěžek

Index REIT má průměrný dividendový výnos přibližně 3,3%, což je výrazně vyšší než u jiných tříd aktiv. Pokladní poukázky mají u většiny splatností pod 1%, a i když se dostanete až na 30 leté trvání, přinesou jen asi 1,63%. Výnos S&P je asi 1,6%. REIT patří mezi poslední bašty, které stále mají přiměřeně vysoký výnos. Nevolil bych ale indexové, ty mají nízký výnos. Volil bych REIT s vyšším výnosem:

1/ The GEO Group, Inc. ( $GEO ) - dividendový výnos aktuálně +14,2%

2/ Aberdeen Global Premier Properties Fund (  $AWP ) - dividendový výnos měsíční aktuálně +9,13%

3/ Global Net Lease, Inc. ( $GNL )  - dividendový výnos aktuálně +9,13%

4/ Preferred Apartment Communities, Inc. ( $APTS ) - dividendový výnos aktuálně +9,03%

5/ One Liberty Properties, Inc. ( $OLP )  - dividendový výnos aktuálně +8,1%

6/ Brookfield Property REIT Inc. ( $BPYU ) - dividendový výnos aktuálně +8,47%

 

Osobně bych volil tyto společnosti:

GEO Group je skvělá společnost, kterou v současné době trápí sociální / politické prostředí, v němž se soukromé věznice nelíbí politické straně, která bude brzy u moci. Proto existuje určité riziko sníženého objemu kontraktů na federální úrovni. Je to hluboká hodnota, hra s vysokým rizikem/vysokou odměnou.

Global Net Lease - výnos GNL není tak vysoký (pouhých 9,13%), ale jeho typy nemovitostí jsou lepší, protože GNL je významně vystaven průmyslovému sektoru, což je rostoucí sektor. Nejen, že je výnos GNL plně pokryt, ale vidím značný prostor pro růst FFO, který nakonec umožní růst dividend. 

U REIT je třeba hlídat, co se na trhu děje. V době covidové se výrazně méně pronajímají kanceláře a maloobchody. To samozřejmě způsobuje menší výnosy a pokles hodnoty akcií. Bezpečnější jsou průmyslové a zdravotní REIT.

#investovani #nemovitosti #fondy #reit #dividendy #zhodnoceni

Hodnocení: +41
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • REITs jsou určitě zajímavou alternativou pro zájemce o investování do nemovitostí, kteří nemají na kontu miliony... :-)) 

  +1
 • GEO Group příšerná investice, držím ji od prosince, jen se propadá a dnešní propad byl šílený.

  0
 • Děkuji za článek, REIT by měl být součástí každého portfolia. Co říkáte na Realty Income, Iron Mountain nebo Omega Healthcare? Minimálně ta poslední splňuje parametr zdravotní REIT

  0
  • Přiznám se, že jsem zatím neinvestoval ani do jednoho REIT. Důvodem jsou nižší výnosy než výnosy uzavřených fondů. Proč kupovat REIT s výnosy kolem 5%, když mohu mít 10-12% z uzavřených fondů? To je dvojnásobek...

   0
  • @Stan1000 Uzavřené fondy myslíte prosím jaké? Nedělal jsem si přesný výpočet, ale všem výše zmíněným klesající každý rok akcie nebo jsou úzce zaměřeny, kdežto Iron Mountain ($IRM), Omegahealthcare ($OHI), Realty Income ($O) nebo WP Carrey ($WPC) rostou + mají slušnou dividendu. Děkuji za názor

   +1
  • Uzavřené fondy mám rád, protože mi přinášejí vysoké pasivní příjmy - dividendy. Dají se najít takové, které vyplácejí dividendy měsíčně, což je výhodné, protože takto se dají dividendy reinvestovat 12x do roka.... Dividendový výnos může být u těch dobrých 8-12%. Je pravdou, že v době Covid hodnota mnoha akcií poklesla, někde byly i sníženy dividendy, ale dividendový výnos se příliš nezměnil. A v současné době již hodnoty akcií zase stoupají. V portfoliu mám např. CLM,CRF, NRO...

   0