15.01.2021 6 minut čtení

Jedna ropná (dividendová) akcie, do které má smysl investovat, i když vás zrovna akcie žádného těžaře neláká

Loňský rok byl pro investory, kteří sledují ropu, jedním velkým - můžeme říct historickým - šokem. COVID-19 zamával s poptávkou neuvěřitelným způsobem a v jednu chvíli způsobil úplný kolaps cen ropy a vlnu bankrotů v tomto segmentu. A co bude letos?

Důsledkem pandemie loni i ty největší a nejstabilnější ropné společnosti zaznamenaly na akciových trzích významné ztráty. V letošním roce se již ovšem cenu ropy podařilo dostat nad přijatelných 50 $ za barel, a to zejména díky Saúdské Arábii, která lehce nečekaně kývla na snížení své produkce od února. Zároveň jsem zhruba před měsícem psal o několika důvodech, které by letos ropným akciím mohly výrazně pomoci zotavit se o desítky procent zpět nahoru.

Vyšší cena ropy (50 $ za barel je pro drtivou většinu trhu dostatečně lukrativních) znamená…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +20
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • V tomto sektoru držím společnost $PBA. Společnost se zdá býti trochu větší. Není tolik zadlužená a prodává se levněji. Vyplácí dividendu měsíčně. $ONEOK vkládám do watchlistu. :)

    +4
  • Royal Dutch Shell je mým favoritem

    +1
  • Tady jsem pro BP titul. Jejich cena akcií se před Covidem pohyboval na 2x tolik co se pohybuje teď. Akcie samotná není předražená. Navíc je to jedna z největších firem obchodující s ropou a ať si každý říká co chce, tak ropa jako taková dalších minimálně 10 let nikam nevytratí. Firma samotná navíc investuje do zelené energie a s jejich jménem a kapitálem můžou hrát prim v zelené energii.

    0
Doporučené příspěvky
6 minut
5 minut
7 minut
7 minut
8 minut
6 minut
7 minut
4 minuty
6 minut
4 minuty
7 minut
7 minut
Doporučené příspěvky
6 minut
5 minut
7 minut
7 minut
8 minut
6 minut
7 minut
4 minuty
6 minut
4 minuty
7 minut
7 minut