13.01.2021 7 minut čtení

Tato dividendová akcie je nyní trestuhodně levná a nedávno ji do svého portfolia přidal i Buffett!

Sehnat na dnešním, likviditou přebujelém akciovém trhu titul, o němž by se dalo s přehledem konstatovat, že je levný, není žádnou samozřejmostí. Mnohem častěji vám nad valuacemi podniků bude klesat brada. Dobré nákupy ale stále tak úplně nevymřely.

Poměrně dost si všímám (a naznačuje to i čtenost mých textů), že čeští investoři mají bez ohledu na věk ve velké oblibě dividendy a dividendové akcie. Možná jim vyhovuje všeobecně nižší riziko s nimi spojené, anebo za tím možná bude příslib onoho vysněného sousloví "pasivní příjem".

Ať tak, či tak, rád bych dnes tuto neustálou poptávku po dividendových akciích zkusil vyplnit farmaceutickou společností, která je dnes i dle tradičních metrik stále velmi levná a zároveň ji do svého akciového portfolia loni na podzim ulovila i Berkshire…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +64
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • BMY v portfoliu mám, a dnes jsem zakoupil 100 ks HIHO s dividendovým výnosem 5,48%...

  +14
 • Buffettova přítomnost je na úrovni cca 1,3 %, což z něho dělá 10. největšího institucionálního investora. Je fakt, že je analytiky poměrně hodně sledována a jejich hodnocení je také příznivé. Akcii vnímám jako slušný dividendový titul s možností milého překvapení do budoucna.

  +3
 • BMS mi príde stále atraktívne ocenená, vzhľadom k očakávanému budúcemu rastu fundamentu, ale asi by som ju nenazýval 'trestuhodně levnou''. Btw .. mám ju vo svojom portfóliu, bohužiaľ v menšom množstve než by som chcel. Dokupovat' sa ju však teraz nechystám.

  +1
 • Čte se hezky, stačí tedy koupit BMY například přes Etoro a je hotovo?

  0
  • @Krabby No, je hotovo v rámci jedné společnosti, která vám dává smysl a rozhodl jste se ji koupit. Z pohledu portfolia nebo dividendového portfolia je to teprve začátek. Určitě bych nedoporučoval kupovat si $BMY s tím, že je to super akcie, takže k sobě moc jiných nepotřebuje, protože bez diverzifikace podstupujete zbytečně vysoké riziko.

   +5
  • @tomasdurcak Díky, snažím se tímto investičním světem prokousat od začátku ledna tak je pro mě všechno nové :)

   0
  • @Krabby Rozumím. Takže pro začátek: 1) I když tady nebo kdekoli jinde narazíte na sebezajímavější akcii, vždy si udělejte ještě vlastní analýzu a projděte si informace, abyste se mohl k nákupu ideálně rozhodnou na základě vlastního přesvědčení, ne na základě někoho cizího. Jednak se tím sebevzděláte a postupně se budete v daném segmentu stále víc orientovat, což je důležité, pokud v něm chcete dlouhodobě vydělávat 2) A co se týče diverzifikace a s tím spojené ochrany před rizikem případných ztrát, odkázal bych vás sem: https://warengo.com/stories/134920-diverzifikace-akcioveho-portfolia-pro-zacatecniky-naucte-se-limitovat-sve-ztraty-a-chranit-se-proti-riziku

   +5