17.12.2020 8 minut čtení

5 akcií, které během vlády Joe Bidena vyletí ke hvězdám

Těchto 5 společností má k dispozici nástroje, díky kterým v příštích 4 letech výrazně překonají výkonnost akciového trhu. Během Bidenovy vlády tak mohou jejich ceny raketově stoupat.

Za 5 týdnů se stane Joe #Biden 46. prezidentem USA. Ačkoliv po svém předchůdci zdědí probíhající pandemii, některé ze společností mají více než zajímavé vyhlídky, aby se jim během jeho působení v úřadu na akciovém trhu dařilo.

Očekává se, že se bude americký prezident snažit o prosazení dalších fiskálních stimulů. Kongres zůstane také pravděpodobně rozdělen, což bude bránit jakýmkoliv pokusům o zvýšení korporátních daní z osmdesátiletého minima. Rovněž se zdá, že má Fed v úmyslu alespoň po několik příštích let držet úrokové sazby na rekordně nízkých hodnotách, nebo blízko nich. Jedná se tak o perfektní katalyzátory pro býčí trh.

Ne všechny akcie však budou vykazovat během býčího trhu stejnou výkonnost. Těchto 5 akcií má však skutečně potenciál vyletět během Bidenova působení v Bílém domě.

1. Okta (NASDAQ: $OKTA)

Jedním z průmyslových odvětví, které by mělo během následujících let výrazně růst, je kybernetická bezpečnost. Podniky budou nadále tlačeni do online prostředí a k přijímání práce na dálku. Budou tak při ochraně svých podnikových dat stále více spoléhat na společnosti v oblasti kybernetické bezpečnosti. Lze tak očekávat, že se bude poskytovatelům cloudových bezpečnostních řešení, jako je #Okta, dařit.

Specialitou společnosti je poskytování řešení pro ověřování identity v cloudových aplikacích. Řešení Okty je postaveno na moderní technologii cloudu a využívá rovněž umělé inteligence. Jsou navržena tak, aby byly při identifikaci hrozeb maximálně efektivní. Její cloudová řešení jsou navíc obecně levnější než možnosti zabezpečení umístěné lokálně ve firmě.

Okta navíc generuje více než 95 % svých tržeb z předplatného. Krása modelu předplatného spočívá v tom, že má vysokou marži a vytváří velmi předvídatelný peněžní tok. Vzhledem k tomu, že tržby společnosti rostou v posledních 5 letech meziročně minimálně o 40 %, nebylo by překvapením, kdyby došlo v příštích dvou, maximálně tří letech k jejich dalšímu zdvojnásobení.

Hodnota akcií #OKTA za posledních 12 měsíců. | Zdroj: finance.yahoo.com

2. Freshpet (NASDAQ: $FRPT)

Firmám zaměřeným na domácí mazlíčky by se mělo během Bidenova býčího trhu dařit výjimečně dobře. Koneckonců, americké výdaje na domácí mazlíčky neklesly meziročně už čtvrt století. Tento stálý růst výdajů na domácí zvířata vede k přesvědčení, že společnost #Freshpet vyrábějící organické a přírodní krmivo stále nabízí velmi zajímavý potenciál.

Stejně jako obchody s potravinami podpořily svůj růst krátce po roce 2000 tím, že prosazovaly prodej organických a přírodních potravin, může nyní i Freshpet oslovit majitele domácích mazlíčků, kteří chtějí svým čtyřnohým miláčkům nakupovat kvalitnější potraviny a pochoutky. Ceny produktů společnosti mohou být vyšší než u známé konkurence, ale jejich vnímaná kvalita vede k růstu prodejů a spoustě opakovaných obchodů. Během prvních 9 měsíců vzrostly tržby společnosti meziročně o 30 %, čímž společnost pouze navázala na výrazné dvouciferné růsty v letech předcházejících.

Marketing a povědomí o značce Freshpet jsou stále v plenkách. Vzhledem k tomu, že společnost expanduje do nových maloobchodních prostor a hledá nové způsoby, jak oslovit majitele domácích zvířat, by neměla mít žádný problém s dalším růstem o vysoké dvouciferné procento.

Hodnota akcií #FRPT za posledních 12 měsíců. | Zdroj: finance.yahoo.com

3. Jushi Holdings (OTC: $JUSHF)

Marihuanové akcie by měly také na uvedení Bidena do vládnoucího křesla reagovat pozitivně, i když možná ne z důvodu, proč si myslíte. Asi je naivní očekávat velké změny v tom, jak bude federální vláda klasifikovat konopí. K organickému růstu průmyslu spíše povede legalizace konopí na úrovni jednotlivých amerických státu. Z toho budou těžit společnosti působící ve více státech typu #Jushi Holdings.

Strategie společnosti je trochu odlišná od většiny konkurentů. Namísto zaměření se na maximální počet států, kde je konopí legalizováno, se Jushi Holdings zaměřilo na několik států s omezeným počtem licencovaných prodejců: Pensylvánie, Virginie a Illinois. Například ve Virginii je společnost jediným licencovaným prodejcem v tomto regionu. Licenční limity v Pensylvánii a Illinois pak zajišťují, že bude Jushi Holdings schopno ovládnout značnou část podílu na místních trzích.

Vedení společnosti navíc nasazuje do hry vlastní kůži. Zatímco většina marihuanových akcií získává zdánlivě nonstop kapitál prodejem svých akcií, jednatelé a insideři společnosti vložili do podnikání 45 milionů dolarů ze zhruba 250 milionů dolarů, které společnost od investorů vybrala ve svých počátcích. Zájmy vedení jsou tak sladěny s jejich akcionáři, což je velmi pozitivní zpráva u společnosti, u níž se očekává více než čtyřnásobný objem tržeb do roku 2022.

Hodnota akcií #JUSHF za posledních 12 měsíců. | Zdroj: finance.yahoo.com

4. SSR Mining (NASDAQ: $SSRM)

Určitě byste měli zauvažovat i nad těžařskými akciemi. Prezident vstřícný vůči fiskálním stimulům a slib Fedu ohledně nízkých úrokových sazeb, jsou dokonalým receptem na růst ceny fyzického zlata. Ten bude vítaným palivem pro akcie těžařů zlata, jako je #SSR Mining.

Kanadský těžař nedávno dokončil fúzi s Alacer Gold, díky čemuž by nově mohla společnost produkovat více než 700 000 uncí zlata ročně. Objem výroby navíc může ještě vyrůst, pokud bude poptávka po zlatě na trhu stoupat. SSR Mining může stále rozšiřovat produkci i ve svých stávajících dolech. Vedení nově spojené společnosti očekává, že by SSR Mining v příštích dvou letech mohla vygenerovat volné peněžní toky v minimální výši 450 milionů dolarů.

Na rozdíl od většiny zlatých akcií má SSR Mining stále hotovost na účtech, a to ve výši 225 milionů dolarů. Vzhledem k tomu, že se jedná o stroj na vytváření peněz s historicky konzervativním manažerským týmem, hodlá společnost nabídnou svým akcionářům počínaje rokem 2021 i skromnou dividendu ve výši 1 %. Zajímavá návratnost kapitálu a postupně zvyšování provozní efektivity jsou důvody, které posunou akcie tohoto těžaře výrazně výše.

Hodnota akcií #SSRM za posledních 12 měsíců. | Zdroj: finance.yahoo.com

5. Amazon (NASDAQ: $AMZN)

Nenechte se oklamat tržní kapitalizací Amazonu přesahující 1,5 bilionu dolarů. Taky #Amazon může na býčí trhu v příštích letech stoupat až ke hvězdám.

Není pochyb o tom, že Amazon z pandemie obrovských způsobem těžil. Vzhledem k tomu, že lidi zůstávali hromadně doma, obrátili se při svých nákupech na dominantní tržiště, kde nakupovali zboží. Letos bych tak Amazon mohl ovládnout 38,7 % veškerého online prodeje v USA.

Více vzrušujícím hnacím motorem růstu však bude jeho cloudová platforma Amazon Web Services (#AWS), neboť prodej cloudových služeb charakterizuje mnohem vyšší marže než oblast e-commerce. Jak se bude více podniků přesouvat ke cloudové infrastruktuře, tržby Amazonu by měly raketově stoupat a ruku v ruce s nimi i zisk. Amazon drží na trhu s cloudovými službami největší podíl, a tak má i přes svou současnou velikost potenciál násobně zvýšit své provozní peněžní toky už do roku 2023.

O Amazonu jsme se už na Warengo zmiňovali několikrát. Stále je poměrně aktuální říjnové srovnání Microsoftu a Amazonu s komentářem analytika @colosseum_as, Petra Lajska: Amazon vs. Microsoft: Která akcie je momentálně atraktivnější nákupní příležitostí? a svůj pohled na věc nabídl i @Stan1000: Amazon: Koupit, nebo prodat?

Hodnota akcií #AMZN za posledních 12 měsíců. | Zdroj: finance.yahoo.com

#akcie #americkeakcie #investovani #kybersecurity #kyberbezpecnost #domacimazlicci #domacimazlicek #rust #bycitrh #JushiHoldings #konopi #marihuana #marihuanoveakcie #tezari #zlato #tezarizlata #SSRMining #ecommerce #cloudcomputing #cloud #AmazonWebServices

Hodnocení: +32
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • S článkem lze vcelku souhlasit. V příštím roce výrazně stoupnou nálady na kybernetickou bezpečnost, zvláště po bezprecedentním hackerském útoku tento týden na vládní servery. Domácí mazlíčci jsou zejména v době covidové "in", některé marïhuanové tituly také výrazně porostou a zrovna u JUSHF se růst očekává. Amazon, ač zdánlivě stojí na místě, je dnes podhodnocen, jeho výsledky jsou neuvěřitelné s ohromným potenciálem jak nadále růst a zrychlovat v cloudu, navíc se angažuje v autonomních vozidlech a do dvou let chce do svého internetového obchodování mnohem více zahrnout zdravotní prostředky, což je velký trh... A tak jedinou trochu neznámou jsou investice do zlata. Když se trhům daří, cena zlata zpravidla klesá, čehož jsme svědky i v současnosti. Na druhé straně bylo nalezeno několik nových ložisek zlata. Osobně bych zatím na zlato moc nesázel, i když z dlouhodobého hlediska se na zlatě asi prodělat nedá. Ale nečekám, že by se příští rok zlatu nějak výrazně dařilo... Mohu se však plést, trhy jsou někdy nevyzpytatelné...

  +6
  • @Stan1000 děkuji za doplnění...jak se ale říká, nechť si každý investor udělá obrázek sám..:-)

   +2
  • Zlato často koreluje s US dolarem. Takže pokud bude dolar nadále klesat (jak mnozí prorokují), zlato by mohlo naopak růst. Nicméně u těžařů zlata jsou významnou proměnnou náklady na provoz a zejména otevírání nových dolů, které neustále strmě stoupají. Najít dobré ložisko zlata je dnes mimořádně těžké a do budoucna to bude jen horší. To má na akcie těžařů větší vliv než spotové ceny zlata.

   +2
  • @Dalibor007 díky za postřeh... obecně máte pravdu, záleží pak na výběru jednotlivých spolenčností... jak to máte vůbec se strategií výběru "lídrů" jednotlivých odvětví, které si vyberete třeba dle oceňovacích metrik. Aplikujete něco takového?? 

   +2
  • @PatrikKudlacek Ne, prozatím neaplikuji. Vybírám si sice spíše větší společnosti, lídrem v oboru ale být nemusí. Je sice fakt, že lídři jsou většinou cenově stabilnější, jejich růstový potenciál je ale často již z velké části vyčerpán.

   +1