Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
16.10.2020 9 minut čtení

6 chytrých finančních tipů, které vašim dětem pomohou efektivně šetřit peníze po celý zbytek života

Děti se zpravidla nemají problém velmi rychle naučit vše potřebné o tom, jak funguje utrácení peněz. Co se ale týče spoření a všeobecně racionálního nakládání s vydělanými penězi, je na vás, abyste byli jejich učiteli a vše potřebné je naučili.

Proč finanční gramotnost svých potomků nepodceňovat? Pokud se náhodou stane, že jim jednoho dne odkážete své nemalé a celý život budované jmění, hádám, že to poslední, co si přejete, je aby bylo bezohledně rozfofrováno za nesmysly a přivedlo vaši rodinu v budoucnu zpět na mizinu.

A i pokud svým dětem žádné závratné bohatství přenechat neplánujete, můžete jim důslednou finanční výchovou dát minimálně solidní šanci, že si jednou materiálně bezstarostný a zcela zabezpečený život dokáží vybudovat samy.

Musíte to ovšem vzít do vlastních rukou…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +42
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • opět perfektní čtení! za mě rozhodně - bavit se s dětmi o penězích! u nás to také bylo tabu a proto jsem se začal tímto směrem vzdělávat sám až po mnoha letech a dnes už vím, že pro mě nemůže pracovat takový objem času jako pro ty, kteří začnou myslet na svou budoucnost s prvními příjmy. Tím zase netvrdím, že bych ve svých dvacítkách poctivě spořil a investoval- pokud bych v tom nenašel zálibu...

    +2
    • Rozhodně, ne každý bude chtít být hned investor, ale aspoň vědět o té možnosti a jejich reálných proporcích i při malých investovaných částkách může být k nezaplacení. 👌

      +1
Doporučené příspěvky
6 minut
14 minut
7 minut
6 minut
7 minut
6 minut
11 minut
7 minut
8 minut
6 minut
7 minut
6 minut