15.10.2020 2 minuty čtení

Tohle musíte vidět! Bill Gates odpovídá na tradiční otázky z pohovoru, které mu pokládá Stephen Curry

Jak často se člověku naskytne příležitost vidět známého podnikatele a vizionáře, jak se snaží odpovídat na klasické otázky z pohovoru? Ano, hádáte správně, moc často ne. Ale Bill Gates má výzvy rád, a tak se můžeme na jeho odpovědi podívat.

Není sice příliš pravděpodobné, že by slovutný Bill Gates v blízké době hledal práci (to by asi vážně americké prezidentské volby musel vyhrát Bernie Sanders), s velkou radostí však přijal výzvu slavného basketbalisty Stephen Curryho, aby si procvičil odpovědi na nejčastější otázky, které uchazeči o práci na pohovorech dostávají.

"Nevím, kdy naposledy jste byl na pracovním pohovoru," začal Curry povídání (odpověď je samozřejmě "NIKDY"), přičemž pokračoval vysvětlením, že tento rozhovor by mohl dát návod milionům mladým lidí, kteří budou v tomto nejistém období vstupovat na trh práce. "Každopádně jsme si vygooglili deset nejčastějších dotazů, které bych vám nyní rád položil."

Druhý nejbohatší člověk světa tak dostával tradiční otázky jako "Proč bychom mohli přijmout právě vás?" nebo "Jaké jsou vaše silné a slabé stránky?".

Bill Gates přiznal že se například vůbec necítí silný v marketingu nebo že by nikdy nemohl dělat obchodníka. Vyzdvihl však svou sílu v definování a tvorbě produktu

Stejně tak, navzdory všem předpokladům, zdůraznil, že preferuje práci v týmu, a že i když umí být na své spolupracovníky opravdu tvrdý (jakože opravdu hodně), týmová práce je pro něj základ úspěchu.

Když se Curry zeptal na Gatesova očekávání ohledně platu (vtipné, pro člověka, který má majetek ve výši 120 miliard dolarů), legendární podnikatel odpověděl, že preferuje zejména akciové opce, protože věří svým schopnostem a potenciálu firmy.

Podívejte se sami, jak Bill Gates na "pohovoru" obstál.

 

#billgates #gates #stephencurry #pohovor #inspirace #zamestnani #prace

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.