Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
11.10.2020 2 minuty čtení

(R)evoluce v Microsoftu! Technologický gigant nechá zaměstnance pracovat z domova až polovinu času

Zaměstnancům společnosti Microsoft bylo tento týden oznámeno, že budou moci i nadále pracovat na dálku až polovinu pracovního týdne, a to i poté, co bude možné se znovu bezpečně vrátit do kanceláří.

Tak nejenom sociální sítě jako Twitter či Facebook, ale nyní už také zástupce tradičnějších korporací. Společnost Microsoft tento týden informovala zaměstnance, že budou mít větší flexibilitu při práci z domova, a to i poté, co bude bezpečný návrat do kanceláří, řekl v pátek mluvčí společnosti z amerického Seattlu serveru CNBC.

Jak už také uvedl server The Verge, zaměstnanci Microsoftu mohou stejně tak nově požadovat o souhlas svých manažerů s prací na dálku na plný úvazek nebo se dokonce přestěhovat na nové místo. S tím však souvisí potenciální úprava výše platu dle regionu, ve kterém se daný zaměstnanec bude nacházet.

Společnost vedená Satyem Nadellou už dříve avizovala, že počítá s bezpečným návratem zaměstnanců do kanceláří nejdříve v lednu 2021.

„Tento týden jsme interně sdíleli pokyny, abychom našim zaměstnancům poskytli možnost plánovat dopředu, kdy se můžeme bezpečně vrátit na pracoviště,“ uvedl mluvčí společnosti Microsoft ve svém prohlášení pro CNBC. “Naším cílem je vyvíjet způsob, jakým v průběhu času pracujeme, s jasným záměrem - řídit se zpětnou vazbou zaměstnanců, daty a naším závazkem podporovat jednotlivé pracovní styly a obchodní potřeby a zároveň žít i nadále naši kulturu.”

Microsoft označil novou zásadu jako „hybridní model“, nikoli jako všeobjímající trvalé pravidlo práce z domu, které implementovaly jiné technologické společnosti v čele s Twitterem. Právě firma Jacka Dorseyho zvolila velmi "radikální" přístup, když nechává plně na samotných zaměstnancích, kdy se do kanceláří vrátí.

Model Microsoftu je blíže spíše nedávno oznámenému modelu práce na dálku z Facebooku, který zaměstnancům umožňuje pracovat z domova se souhlasem vedoucího a přesouvat se na jiné místo s upraveným platem. Generální ředitel a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg v květnu předpověděl, že až 50% zaměstnanců firmy bude v příštích pěti až deseti letech pracovat na dálku.

#microsoft #prace #homeoffice #pracenadalku #hr #zamestnanci #trendy

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
8 minut
3 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
6 minut
6 minut
4 minuty