15.09.2020 2 minuty čtení

Amazon propadl náborové horečce, novým zaměstnancům nabízí neskutečně štědré nástupní bonusy

Zatímco spousta podnikatelů si stále ještě líže rány po koronavirovém jarním lockdownu a vlastně ještě ani pořádně neví, jestli přežijí podzim, mnoho firem z opačného spektra si užívá bezprecedentního růstu. Jako třeba americký online gigant Amazon.

Když Jeff Bezos jako první člověk moderní historie nedávno překročil hranici osobního jmění ve výši 200 miliard dolarů, jednalo se o jasné potvrzení toho, v jaké formě se v současnosti nachází jím založený online prodejce Amazon. Koronavirová doba mu jednoznačně prospěla a už tak neuvěřitelně vysoké revenues začaly růst ještě rychleji.

Amazon tak díky svému nenadálému růstu začal řešit pro mnoho jiných firem příjemný problém - kde rychle sehnat nové zaměstnance. Abych byl přesnější, v případě giganta z amerického Seattlu se jedná o 100 tisíc lidí a jak asi správně tušíte, to už zase tak příjemný problém není. Naopak, je to vcelku výzva.

Amazon však musí reagovat rychle a vymyslet, jak tyto zaměstnance získat do svých řad v co nejkratším časovém úseku, Vánoce se totiž kvapem blíží. A jak nejrychleji přesvědčíte lidi, aby šli pracovat do vašich skladů? Hádáte správně, penězi.

Pokud se nyní stanete zaměstnancem Amazonu v jednom z 28 amerických měst, získáte nástupní bonus ve výši 1000 dolarů. Mrkněte sem. Vydělávat rychle a zběsile nikdy nebylo snazší! 

Je mi jasné, že jsem vás zklamal tím, že se bonus rozdává pouze ve Spojených státech, a že se kvůli tomu asi nebudete stěhovat, ale nikde není psáno, že podobně štědré odměny nepřijdou brzy také do Česka. Protože, ať se to nám podnikatelům líbí nebo ne, nezaměstnanost v naší zemi je stále velmi velmi nízká a nejen pro Amazonu bude nabírání nových lidí čím dál těžší. 

Zaměstnavatele čeká opravdu tuhý boj o každého člověka...

#amazon #prace #bezos #finance #plat #odmeny #motivace #nabor #hr

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • No práce v amazonu v USA ma asi stejnou společenskou i vydelkovou úroveň jak práce v Česku nekde ve Vodnanech.  

   

  “Pokud se nyní stanete zaměstnancem Amazonu v jednom z 28 amerických měst, získáte nástupní bonus ve výši 1000 dolarů. Mrkněte sem. Vydělávat rychle a zběsile nikdy nebylo snazší! “

   

  Toto kdo napsal, tak to je naprostý úlet. Tisícovka $ v USA má hodnotu asi 10000 Kč v ČR. Zaměstnanec v amazonu USA si vydela max na ubytko a jídlo a auto. Nabízí tu $15 na hod krat 160 = 2400 hrubeho To je $1900 cisteho. Najem 1 bed apt je okolo $1200, o tom ze v amazonu  na pozicích za $15 dělají hlavně people of color a casto jejich mentalni kapacita stojí za to  radši nemluvě. Kamarádka děla v HR v mistnim skladě a i když bere 6 figures tzn kolem $100 000 za rok, nezávidím ji tam ani den. 

  0
Doporučené příspěvky
5 minut
5 minut
4 minuty
2 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
2 minuty
2 minuty
4 minuty
6 minut
3 minuty
Doporučené příspěvky
5 minut
5 minut
4 minuty
2 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
2 minuty
2 minuty
4 minuty
6 minut
3 minuty