11.05.2021 6 minut čtení

Chcete snadněji dosáhnout finanční nezávislosti? Tyto 4 faktory vaše šance ovlivňují nejvíce

Jak snadné nebo obtížné bude dosažení finanční nezávislosti ovlivňuje pouze jediná věc. Rozdíl mezi náklady na živobytí a vaším příjmem. Jaká byste měli podniknout opatření k dosažení ultimátního finančního cíle?

Matematika se v jednotlivých případech příliš neliší. Budete muset uspořit alespoň 25násobek svých budoucích výdajů nebo si vytvořit pasivní příjem, který je překročí. V obou případech dosáhnete cíle snáze, pokud své výdaje snížíte.

Pokud nemáte ani jedno, případně kombinaci uspořeného kapitálu a pasivních příjmů, u nichž lze očekávat, že budou pokrývat vaše budoucí výdaje na dobu neurčitou, nemůžete se označit za finančně nezávislého.

Máte-li pocit, že je finanční nezávislost mimo váš dosah, možná můžete naklonit měřítko…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +36
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Zdravím, k bodu jedna je také zásadní stále se vzdělávat a zvyšovat kvalifikaci. Za mě, každý rok asi o 8% vyšší příjem bez bodu dva. Bod tři, nemovitosti mě cenou dohánějí asi stejným tempem, takže jsem opustil město a odstěhoval se na vesnici do Sudet, v mém milovaném moravskoslezském kraji, protože za svou prací dojedu kamkoliv. Nájem mi klesl a do těch měst dojedu pravidelně pracovně. Ceny nemovitostí jsou níže, ale nabídka taky. Na hypo dosáhnu, avšak stále čekám na zajímavou příležitost. Tím pádem bod čtyři nemám a jediný pro mne omluvitelný dluh je vlastní nemovitost. Investuji pravidelně, tak snad to bude stát za to i v pozdějším věku, zatím jsem mladík. Ve svém okolí a vrstevnících vidím málo zájmu o vzdělávání se a ubírání si příležitostí (myšlení mě to stačí na záliby, hlavně volný víkend). Ona vám to trochu sebeobětování spoustu vrátí, ale honba za finanční nezávislostí nemá být na krev, člověk by měl i něco prožít, takže to i respektuji

  0
 • Tam kde je vysoká cena bydlení je zpravidla mnohem více prac. příležitostí a podstatně lépe honorovaná prace..tak se to srovná. Viz Praha a stř. Čechy. Severní Morava se vylidňuje.

  0
 • Největší překážkou je cena bydlení.

  0
  • cena bydlení je určitě v ČR výrazným problémem, o kterém toho bylo napsáno dost a dost... a bohužel výrazně roste celorepublikově výrazně více než příjmy...

   0