10.09.2020 3 minuty čtení

Změňte své myšlení včas, abyste nepřišli o své úspory

Svět se mění každý den a čím dál rychleji. Někdy je těžké udržet se změnami krok. Samozřejmě se mění i platební systémy a ekonomika.

Smutnou pravdou je, že znalosti a zkušenosti, které pravděpodobně máte, již neplatí nebo nejsou aktuální. Pojďme se podívat na to, jak můžete změnit své myšlení při nakládání s financemi, abyste o ně nepřišli.

Musíte být soběstační

Důvěřovat systému, který se rozpadá, vám pravděpodobně bude znít velmi směšně. Přesně to se bohužel děje. Centrální finanční systém, který známe, nebude existovat navždy. Mnoho lidí má zakořeněnou potřebu chodit do školy, poté si najít práci, pracovat mnoho let a pak si možná užít důchod. Ale pravdou je, že se o vás stát nepostará. Takto už svět nefunguje. Musíte si uvědomit, že je potřeba se zajistit na stáří předem a nespoléhat na stát. Jenže spoření vám s tím nepomůže, protože úrokové sazby a poplatky mohou dokonce snižovat vaše úspory v bance, místo toho, aby je zhodnocovaly. 

Chraňte se před inflací

Když zhodnotíte současnou ekonomickou situaci z odstupu, dojdete k závěru, že nakonec dojde ke kolapsu. Musíte tedy nechat své peníze pracovat a chránit se před inflací. Například investováním do drahých kovů nebo kryptoměn. Bitcoin byl nejziskovějším aktivem tohoto roku a není divu. Diverzifikujte své portfolio dříve, než bude příliš pozdě.

Vzdělávejte se

Finanční gramotnost je v dnešním světě důležitá. A člověk má vždy co se učit. Zvládnout jeden úspěšný obchod není tak těžké, ale udržení konzistentních výsledků vyžaduje znalosti a trpělivost. Pokud máte čas, investujte ho do sebe. Učte se, zlepšujte se a vyhledávejte informace. Hodiny, které nyní investujete do sebe, se vám vrátí v podobě zisku.

Závěr

Svět se stále zrychluje a jen tak se nezastaví. Ekonomická situace se také mění každý den a může být obtížné udržet krok. Pravdou však je, že pokud nechcete přijít o vše, co máte, musíte začít co nejdříve. Vyhledávejte informace, učte se a zlehka začněte. Musíte si však pamatovat zlaté pravidlo investování - investujte pouze tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Zdroj: medium.com 

#investovani #investice #inflace #duchod #sporeni #uroky #bitcoin #kryptomena #kryptomeny #platoncoin #pltc

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.