Vzdělání finanční gramotnosti je podle mě velmi důležité a je nutné abychom ho zlepšili. O tom ale dnešní příspěvek nebude. Dneska se budu zabývat něčím co zasahuje neustále do všech oborů... je to kritické myšlení (nebo-li umění rozpoznat a ověřit skutečnou informaci od fake news). Proč se tady o tom rozepisuji?  Poslední dobou si všímám, že tady, na facebooku a dalších sociálních sítích se neustále zvyšuje aktivita prodejců, kteří se snaží prodávat svoje produkty na lžích a polopravdách... (nejčastěji prodejci zlata a podobných zaručených investic). Pokud nějaký takový článek vidíte zeptejte se sami sebe na několik otázek? Proč to ten člověk píše? Co mu to přinese? Přikládá ke svému tvrzení relevantní zdroje? Pokud začnete u některé z těchto otázek pochybovat, tak není nic lepšího, než se pod příspěvek autora zeptat na relevantní zdroje a nenechte se odpálkovat změnou tématu, nebo tvrzením ten a ten to říkal. Jednoduše si informaci, která Vás zaujala ověřte, či se pokuste k ní najít relevantní zdroje. Nedejte na to, že dotyčný má hromadu titulů, sledujících, nebo si říká odborník, ekonom apod ... #kritickemysleni #polopravdy
Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Za nás můžu říct, že budeme s šířením polopravd aktivně bojovat, připravujeme na to odpovídající algoritmy, které zajistí, že se nepravdivé či manipulativní články nedostanou k širokému publiku. Jinak souhlas s tím, že by si lidé měli informace ověřovat.
    +1
  • Souhlas. Znal jsem jednoho, který cokoli si přečetl, považoval za pravdu a bez ostychu (a jakéhokoli ověřování) to šířil dál jako daný fakt, o kterém nelze ani pochybovat. Na pozici obchodního zástupce se mu taková schopnost asi hodila, ale v běžné konverzaci to je na pár výchovných pohlavků.
    0