@michalVrancik
Pro sledování či spojení s uživatelem se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.
author

Česká národní banka dneska uvolňuje podmínky pro získání hypotečních úvěrů a snaží se tak popostrčit ekonomiku chart_with_upwards_trend, kde se aktuální sazby hypoték pohybují okolo two%.

Nyní stačí k pořízení vlastního bydlení pouze onezero% z kupované nemovitosti, nebo zajištění druhou nemovitostí.

Zmírňuje se také ukazatel DSTI, který nyní může dosahovat až fivezero%. Jde o celkový poměr měsíčních splátek všech úvěrů k čistému příjmu žadatele.

❗️ Některé banky však omezují poskytování úvěrů osobám pracujícím v pohostinství, cestovním ruchu, pendlerům či pracujícím v automobilovém průmyslu.

#finančníci #myslímevsouvislostech #hypotéka

author

bank ČNB dneska snížila úrokové sazby na 1% a mnoho z vás mě kontaktovalo, jestli to znamená, že budou levnější hypoteční úvěry, jestli má smysl s pořízením bydlení čekat apod.

❗️To, že Česká národní banka sníží sazby, ještě automaticky neznamená, že začnou snižovat sazby i komerční banky. Nevěřte všem článkům, které se této situace automaticky chytly a tvrdí veliké snížení úrokových sazeb na hypotéce.

❗️Vzhledem ke stávající situaci a tomu, že mnoho lidí žádá o odložení splátek to vidím spíše jako krok pro pomoc bankám, než podporu ekonomiky ve smyslu snížení sazeb na hypotečních úvěrech.

❗️Naopak se dá očekávat, že banky, vhledem k probíhající krizi s COVID-19 a jejími důsledky, budou pro poskytnutí hypotečního úvěru ještě obezřetnější než dříve.

Rozhodně není ideální řešení nyní spekulovat na snížení úrokové sazby pro Vaši hypotéku. Pokud řešíte financování bydlení, tak jej naopak řešte co nejdříve wink

#myslimevsouvislostech #finančníci #covid #koronavirus