19.08.2020 2 minuty čtení

Dělat mrtvého brouka se nevyplatí

Nikdy nevíte, v čem vám to v budoucnu může uškodit.

Před nějakým časem jsem jednal s potenciální klientkou ohledně spolupráce. Všechno probíhalo skvěle, paní byla příjemná a dávala do své práce spoustu energie a měla ji ráda. 

Líbilo se mi, jak dělají konkrétní službu, a proto jsme si plácli a řekli si, že do toho půjdeme. Zbývalo jen dořešit nějaké administrativní věci z její strany. 

Jenže po schůzce mi přestala brát telefon. Vůbec nic. Ukončila veškerou komunikaci. Asi jsem s ní nezvládl vyřešit nějakou skrytou námitku. Stane se. 

Před pár dny jsem ale měl schůzku s člověkem, kterému by její služba seděla na míru. Byla tam ta potřeba a věřím, že by bylo super je spojit. Zvedl jsem telefon, ale ani tentokrát mi ho nezvedla. Doufám, že je v pořádku. :) 

Každopádně teď přišla o zákazníka

Každý z nás má možnost říct ne, děkuji, nechci. Ale ne každý ji využívá. V obchodě a nejen v něm je dobré umět nějakým způsobem odmítat. Ideálně takovým stylem, abych se vztyčenou hlavou mohl odejít z té schůzky a abych se mohl v klidu s tím člověkem potkat na ulici. 

Jde jen o to, jak to vysvětlíte

I když se nedomluvíme, tak se s tím klientem běžně bavíme dál. Samozřejmě pokud vás někdo 100x bude tlačit do něčeho, kde je jasné, že se vám to nehodí a nechcete to, tak s tím to asi nebude mít smysl. 

Ale třeba se něco změní u vás nebo u druhé strany a nikdy nevíte, co z toho může vzniknout za spolupráci. :)

Dělat mrtvého brouka se nevyplácí.

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.