18.08.2020 2 minuty čtení

Tuhle krizi vyhraje Eisenhower ⭐⭐⭐⭐⭐

Dwight D. Eisenhower byl pětihvězdičkový generál během druhé světové války a také 34. prezident Spojených států. Zní to jako velice produktivní život, co myslíte?

Během svých dvou volebních období jako prezident USA vedl konstrukci mezistátního dálničního systému, vytvořil NASA, ukončil korejskou válku atd.

Jak to mohl Eisenhower všechno stihnout?

Pochopil zásadní rozdíl mezi naléhavým a důležitým. V projevu z roku 1954 citoval Eisenhower nejmenovaného univerzitního prezidenta, kde řekl:

„Mám dva druhy problémů: naléhavé a důležité. Ty naléhavé nejsou důležité a ty důležité nejsou naléhavé.“

Upřednostnit důležité před naléhavým. Důležitým věcem je nutné se věnovat osobně a méně důležité úkoly delegovat atd.

Stephen Covey tyto metody následně použil do jednoduchého nástroje pro prioritizaci úkolů, nyní známý jako Eisenhowerova matice nebo matrix. Tento rámec pro stanovení priorit vám pomůže bojovat s efektem „pouhé naléhavosti“, eliminovat ztrátu času ve vašem životě a vytvořit více prostoru pro pokrok ve vašich cílech.

Eisenhowerův princip -  Naléhavé versus důležité

Matice Eisenhower nebo eisenhowerův princip je opravdu jednoduchým nástrojem pro posuzování dlouhodobých výsledků vašich každodenních úkolů a zaměřením se na to, co z vás učiní nejúčinnější a nejproduktivnější. Tento nástroj vám pomáhá vizualizovat všechny vaše úkoly v matici naléhavých a důležitých. Všechny vaše každodenní úkoly od nyní budou padat do jednoho z těchto čtyř kvadrantů:

  • Naléhavé a důležité úkoly — tyto úkoly budou dokončeny okamžitě
  • Nenaléhavé a důležité úkoly — tyto úkoly mají být naplánovány ve vašem kalendáři
  • Naléhavé a nedůležité úkoly — tyto úkoly jsou ty, které mají být delegovány na někoho jiného
  • Nenaléhavé a nedůležité úkoly — tyto úkoly jsou ty, které mají být odstraněny…

Celý článek: https://www.kmosek.com/tuhle-krizi-vyhraje-eisenhower/

#eisenhowerovamatice #eisenhoweruvprincip #maticeeisenhower #produktivitaprace #efektivitaprace #organizaceprace #eisenhower #stephencovey #productivitytips #productivityimprovement #productivityhacks #effectiveleadership #effectivemanagement #effectiveleaders #effectivecommunication

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.